years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na semestrálním programu v Malajsii činí 15 až 16,8 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Podmínkou účasti na programu je znalost angličtiny na komunikativní úrovni.

Tvá hostitelská rodina

Tvá hostitelská rodina bude bezesporu patřit do jedné ze tří hlavních etnických skupin, kterými jsou Malajci, Číňané a Indové. Bez ohledu na její původ počítej s tím, že ta rodina bude rozsáhlá, vícegenerační a že v ní bude panovat výrazný respekt ke stáří. Rodiče mj. trvají na tom, aby byli účastni veškerého plánování a rozhodování svých dětí. Většina studentů AFS žije ve městech nebo v příměstských oblastech.

Škola

Budeš navštěvovat veřejnou střední školu s vyučováním v angličtině. Ve většině regionů probíhá vyučování od pondělí do pátku od 7:30 do 13:30 hodin, ve zbylých oblastech od neděle do čtvrtka. Pokud jde o zaměření studia, budeš si moci zvolit mezi přírodními či společenskými vědami, ekonomikou a technikou. Studenti běžně nosí školní uniformy. Školy jako takové hrají v životě malajské společnosti důležitou roli, která zdaleka nezahrnuje jen formální vzdělávání. Je i místem, kde se formují základní morální hodnoty. Tomu také odpovídá úloha a postavení učitelů, kteří ve společnosti požívají značného respektu.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Malajsii

Mladí Malajci rádi sportují (fotbal, badminton), chodí do kina i po nákupech. Hodně času však věnují také odpolední výuce různých volitelných a doplňkových předmětů. Obvyklé randění se mezi mladými příliš nenosí.

Typické jídlo

Strava je v Malajsii stejně pestrá, jako je etnická skladba její populace: kořeněná jídla malajské kuchyně, téměř nekonečný výběr čínských pokrmů, exotická jídla z jihu i ze severu Indie, typická jídla portugalská i pokrmy z místní kuchyně nyonya. Nechybí ani západní, kontinentální kuchyně, v zemi rovněž působí mnoho mezinárodních řetězců rychlého občerstvení. Každopádně většina jídel obsahuje dosti koření, chilli a kokosové smetany. Rovněž ryby, upravované na mnoho způsobů, nechybí na stole skoro při každé příležitosti. U stolu se také pravidelně schází celá rodina. Doporučení závěrem: je zvykem jíst pravou rukou a levou ponechat pod stolem.

Jazyk

Úředním jazykem je malajština (bahasa melayu), angličtina je druhým povinným jazykem. Minimálně základní znalost angličtiny před nástupem na program se ti tedy rozhodně bude hodit. V dalšímu studiu jazyka vám pak pomohou tipy a nástroje poskytované AFS. Je běžné, že se studenti během pobytu zvládnou malajštinu, mandaríštinu a tamilštinu.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • 2-týdenní školní výměna
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Malajsii
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Malajsii je nutná znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy malajštiny (mandarínštiny/tamalštiny) mohou být výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Malajsii i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…“

– ???, roční pobyt v Malajsii