Máte-li rádi hudbu, tanec a Fado (populární portugalský hudební žánr), Portugalsko je dobrou volbou pro vaše studium v zahraničí. Počínaje kosmopolitním Lisabonem a konče nádhernými plážemi, má Portugalsko pro každého něco. Poznejte starověké hrady a katedrály, rozeklaná pohoří, tržiště s čerstvými produkty pod širým nebem nebo folklorní slavnosti a festivaly.

Fotbal, surfování, taneční kluby, lunaparky a festivaly jsou o víkendech hlavním zdrojem zábavy mladých Portugalců.

Lidé a komunita

V Portugalsku budete žít ve městě nebo v některé příměstské oblasti. Buďte připraveni na to, že nezávislost, které se vám dostane, bude stejná jako vaše odpovědnost. Uklízení po sobě a pomoc s běžnými pracemi v domácnosti patří mezi obvyklé povinnosti. Portugalské rodiny rády tráví víkendy na chatách nebo na pláži. Významnou položku v životě Portugalců představuje jídlo a čas společně strávený při jídle.

A photo posted by @virgoncviri1 on

View this post on Instagram

A post shared by 理絵 (@amor__1124) on

Škola

Budete navštěvovat veřejnou střední školu společně se studenty ve vašem věku. Můžete si vybrat z následujících zaměření studia: přírodní vědy a technologie, sociálně-ekonomické vědy, společenské a humanitní vědy, jazyky a literatura nebo výtvarná umění. Portugalské školy kladou na studenty značné nároky a vyučování na nich je dlouhé. Zároveň však jsou skvělým místem k setkávání se s jinými lidmi, navazování přátelství. Zde se naučíte portugalštině, tady se dozvíte více o portugalské historii a kultuře.

Jazyk

Úředním jazykem Portugalska je portugalština. AFS vám poskytne příručku a audionahrávky, které vám pomůžou naučit se tento jazyk. Hostitelské školy zpravidla nabízejí studentům AFS individuální nebo skupinovou výuku portugalštiny pro cizince.

Strava

V Portugalsku jsou velice populární mořské plody, z dalších jídel pak maso vepřové, jehněčí, hovězí, kuřecí a králičí, chléb, sýry, čerstvé ovoce a zelenina. Najdete zde rovněž plno cukráren se spoustou sladkostí, jejichž názvy se brzy naučíte zpaměti.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Portugalsko