Děkujeme za tvůj zájem o studium v zahraničí s AFS! V současné době dokončujeme detaily potřebné k otevření přihlášek na studijní programy od ledna 2023. V případě vážného zájmu, ale nezávaznou přihlášku můžeš vyplnit již nyní a my se ti ozveme, co nejdříve zpět. S dotazy či otázky se obracej na naši koordinátorku studia v zahraničí přes [email protected].

fotky do textů-4

Startér

Startér je zábavné informační setkání, které je určeno středoškolákům ve věku 14 – 17,5 let, kteří zvažují studium v zahraničí od ledna či září 2023 (a později). Vítáme samozřejmě i rodiče studentů. Připraveným cca hodinovým programem vás budou provázet naši dobrovolníci a navrátilci ze studijních programů.

Více informací

Otevři se novým možnostem

Mezikulturní programy AFS navždy změní tvůj život! To je #AFSeffect
STU_GLOBAL

Poznej svět

Zažij cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušej si život s novou rodinou. Užij si odlišné tradice, pronikni do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem.

STU_CHANGE

Poznej přátele

Otevři se novému pohledu na svět a pomoz ostatním pochopit, jak ho vnímáš ty. Získej kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami.

STU_FLUENT

Poznej jazyk

Anglicky umí kdekdo. Nauč se nový jazyk tím nejpřirozenějším způsobem – každodenním používáním. Jazyk je klíč k lidem, kultuře a zážitkům. Získej zkušenosti, z kterých budeš těžit celý život.

STU_YOU

Poznej sebe

Zjisti nové věci o sobě a svém místě na světě. Získej větší nezávislost a sebejistotu. Nauč se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli.

Studijní programy a COVID-19

V současné době je na programech mnohem intenzivnější doba strávená s hostitelskou rodinou. Je třeba se připravit na možná dočasná a nárazová omezení nařízená vládou hostitelské země v průběhu programu. Na výzvy covidové reality (např. omezení vycházení a setkávání, lockdowny či online výuka) připravujeme jak hostitelské rodiny, tak studenty na předodjezdovém soustředění. AFS v České republice navíc před odjezdem předává studentům všechny nezbytné informace ohledně situace v hostitelské zemi, které pravidelně sdílejí AFS kanceláře na místě. Díky této přípravě a aktuálním informacím z hostitelské země se studenti dokáží na covidovou realitu připravit a z programu získat maximum.

Důležitá je flexibilita vyjíždějících studentů, hostitelských rodin i AFS. Měnící se nařízení napříč světem vyžadují flexibilitu a připravenost přizpůsobovat se změnám během a v průběhu příprav na odjezd, při odjezdu i v průběhu programu.

Zkušenost, která pro tvůj život může znamenat víc než známky ve škole.

„Nejen, že mi tento pobyt otevřel oči, ale i svět jako takový. Kamarádi z celého světa ho udělali menším a já si už v tomto mladém věku uvědomil svůj potenciál a začal si vážit možností, které mám. Jednodušše zážitek k nezaplacení.“

—Kristián, roční pobyt v USA

Jak na to?

Máš nastudovanou nabídku AFS programů nebo jsme se viděli osobně. Je čas podat přihlášku! Tady je pár věcí, které můžeš na své mezikulturní cestě s AFS očekávat :
STEP1_prihlas

Najdi program a podej přihlášku

Náš dotazník jde do hloubky. Znalost některých klíčových věcí o tobě nám pomáhá zajistit, aby tvůj zážitek s AFS byl co nejlepší. Když se na něčem zasekneš, neboj se nám zavolat. Během tohoto kroku také musíš zaplatit nevratný přihlašovací poplatek 2 000 Kč.

STEP2_ST

Vybrali jsme tě!

Ne každý se stane AFS studentem. Tvoje přihláška, rozhovor s tebou a doporučení ostatních nám říkají, nakolik mezinárodní studentskou výměnu zvládneš. A teď začíná legrace!

STEP3

Přijď na naše orientační setkání

Orientační setkání AFS (před, během a po ukončení programu) pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu.

STEP4_ST

Sedni na letadlo a hurá do světa!

Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

AFS-students

Informace pro rodiče

AFS je nejvýznamnější světovou organizací zajišťující studijní pobyty pro středoškolské studenty. Podporují a provozují ji zkušení pracovníci a dobrovolníci. Již od roku 1947 zprostředkovává mladým lidem praktické dovednosti a vědomosti oceňované univerzitami i zaměstnanci – a nezbytné pro úspěch v globalizovaném světě. Programy AFS pomáhají mladým lidem poznat svět za hranicemi jejich komunity a naučit se navazovat vztahy s lidmi z jiných zemí a kultur.

Proč je AFS správnou volbou

Stipendia

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do konkrétních zemí.

Aktuální nabídka stipendií

Proč s AFS?

Máme dlouholeté zkušenosti

AFS celosvětově organizuje studijní pobyty od roku 1947, v Česku působíme od roku 1990. Máme několik generací spolupracovníků a naučili jsme se vypořádat se všemi situacemi, které naše studenty mohou potkat.

AFS působí ve více než 65 zemích. Všude tam, kde nabízíme své studijní pobyty, má AFS kancelář a síť spolupracovníků, kteří přímo na místě poskytují podporu našim studentům.

Nejdobrodružnější rok tvého života

„Navždy budu vděčná za tuhle životní příležitost vidět svět z jiné perspektivy. Všem moc doporučuji.“

– Zuzana, výměnný pobyt v Mexiku

Vše, co potřebuješ vědět

Máme odpovědi na všechny základní otázky.

Další otázky a odpovědi

Určitě, vyber si z 43 zemí. Pokud jsou místa do tebou vybrané destinace už zaplněna, určitě najdeme alternativu, která ti bude vyhovovat.

Největší škola života

„Byla to rozhodně největší zkušenost v mém dosavadním životě a nikdy na tento intenzívní půlrok nezapomenu.“

– Šimon, semestrální pobyt na Novém Zélandu

Živé vysílání na Facebooku

Livestream

Záznam živého vysílání s Adamem, který studoval na střední škole v Japonsku a s Luckou, která strávila 5 měsíců na střední škole v Argentině.