V AFS věříme, že šanci zažít studium v zahraničí by měl mít každý student/studentka. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných i plných stipendií do celého světa.

Stipendia pro studijní programy v zahraničí

sam_konference

Stipendijní program Destination unknown

Vydej se vstříc jedinečnému dobrodružství, poznej kamarády z celého světa a vytvoř si nezapomenutelné zážitky. Objev cizí kulturu, zamiluj si místní kuchyni a zjisti, jak se žije jinde. Stipendium lze získat na semestrální nebo tříměsíční studijní program ve školním roce 2024/2025. 

Přihlas se do 18. února!
kolbabovi_hf

Zvýhodněné podmínky pro zájemce z hostitelských rodin

Plánujete vyslat svého syna či dceru do zahraničí na studia? Jedinečnou příležitostí, jak poznat program z druhé strany a pochopit, co Váš potomek bude prožívat na programu, jak a co prožívá hostitelská rodina, je zapojit se do hostitelského programu.

Více informací
hamburk_linka_nemecko

Částečné stipendium do Německa s ČNFB

Získej AFS částečné stipendium a vyraz od září 2024 studovat střední školu na rok či tři měsíce do Německa. Díky ubytování v hostitelské rodině poznáš místní kulturu na vlastní oči, naučíš se plynně německy a navážeš nová přátelství.

Již uzavřeno
nfsa_viktor

Stipendijní program Nadačního fondu ŠKODA AUTO

Láká Tě studium v cizí zemi a zajímáš se o místo, kde žiješ? Jsi studentem střední školy v regionech ŠKODA AUTO? Přihlas se do stipendijního programu a získej možnost pobytu v zahraničí ve školním roce 2024/2025!

Již uzavřeno
Náhledy web_nemecko_betka

Částečné stipendium do Německa (Čáslav)

Studuješ na Gymnáziu či Střední odborné škole pedagogické v Čáslavi? Láká tě studium v cizí zemi a chceš si zlepšit němčinu? Získej částečné stipendium ve spolupráci s českým Honorárním Konzulátem ve Stuttgartu a studuj příští školní rok ve spolkové zemi Baden-Württemberg.

Již uzavřeno

Novinky o stipendijních programech e-mailem:

Stipendia pro virtuální programy

lAFS Effect+ for the Classroom

AFS Effect+ for the Classroom (pro učitele)

Ať už na střední škole vyučujete jakýkoli předmět, pomozte svým studentům a studentkám objevit Cíle udržitelného rozvoje (SGDs) a stát se aktivními globálními občany pomocí virtuálního programu AFS Effect+ for the Classroom. Přihlášky pro druhé kolo stipendií budou přijímány od 11. prosince do 14. ledna 2024.

Více informací (pouze v angličtině)
stem

AFS Global STEM Accelerators (pouze pro dívky)

Mimořádný stipendijní virtuální program (v angličtině) pro dívky, které jsou aktivními ve společnosti a mají chuť pomáhat řešit některé z největších globálních výzev současnosti.

Více informací (pouze v angličtině)

Poslechni si příběhy našich navrátilců:

Ani 2022 & Amálka a Eliška 2020 & Honza 2003

Sbírka Jaroslavy Moserové

Více informací