„S každým hoštěním naše děti získávaly více sebevědomí, odvahy komunikovat a vyjadřovat co cítí. Jsem rád, že jsem jim poskytl zahraniční zkušenost už v dětství.“ – Marek S.

Úžasná příležitost pro celou rodinu

Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty. Stačí postel, místo u stolu a místo v srdci.
HF_ADV

Otevřete se dobrodružství

„Se studentem v rodině bylo najednou víc důvodů cestovat, poznávat a zažívat nové věci. Pořád jsme měli co dělat a o čem mluvit. I po jeho odjezdu nám tato aktivní energie vydržela.“
–Jana Kousalová, Kbelnice u Jičína
její rodina hostila Brazilku, Němce, Španěla, Chilana a Thajku

HF_CHANGE

Otevřete se změnám

„Tři měsíce plné nečekaných, avšak veskrze pozitivních zážitků a zkušeností, spousta překvapení i komických situací, ale i hodiny zajímavých diskuzí na všemožná témata. Tak by se dalo popsat naše bezproblémové soužití, které bylo založeno na respektu, toleranci a kompromisech“
– Zuzana Dybalová, Dobřichovice
její rodina hostila Indonésana

HF_DISC

Otevřete se objevům

„Hoštění v rámci AFS je škola pro studenty i hostitele. Jak my, tak naši studenti jsme se učili chápat toho druhého a vycházet spolu. Díky této zkušenosti máme určitě lepší vztahy s lidmi. Bez AFS studentů bychom vlastně byli strašně malá, uzavřená rodina.“
–Štěpánka Tetourová, Tlučná
její rodina hostila Japonku, Rusku, Chilana a Australanku

Díky AFS mám velkou rodinu. Cítím se jako součást celého světa.

„Je pro mě čistá radost být s lidmi, proto jsme rádi již vícekrát přijali studenta na čas do rodiny. Ráda se družím a hoštění a práce v AFS mi tuto radost poskytuje. Studenti, které jsme hostili, zůstali součástí naší rodiny i když se vrátili domů. Je skvělé, že je na světě o pár lidí víc, kteří na nás budou vždycky myslet.“

– Petra Ferjenčíková, Choltice

Další příběhy hostitelských rodin

Kdo jsou hostitelské rodiny AFS?

AFS spolupracuje s rodinami ve výměnných programech již od roku 1947. Právě na hostitelské rodině nejvíc záleží, jak se zahraniční student bude v cizí zemi cítit. Poskytují totiž mnohem víc než jen přístřeší a stravu.

Ve spolupráci s přiřazeným dobrovolníkem a zaměstnancem AFS hostitelské rodiny studentovi poskytují rodinné zázemí a pomáhají mu zorientovat se v české prostředí. Sdílení kultury a tradic pomáhá upevnit rodinu a vytvořit životní přátelství, navíc se rodina procvičí v angličtině a dětem se otevřou nové obzory a naučí se empatii.

Jak se stát hostitelskou rodinou

STEP1

Přečtěte si podrobnosti a přihlaste se

Po prvním kontaktu vám zašleme přístup do online přihlášky. Na základě vyplněných údajů vám pomůžeme vybrat zahraničního studenta, který se podle našich zkušeností bude nejlépe hodit do vaší rodiny.

STEP2_HF

Připravte se na hoštění

Po dokončení přihlášky se s vámi spojí AFS dobrovolník, který poskytne vaší rodině všechny potřebné informace a také své osobní zkušenosti o tom, jak si hoštění co nejvíce užít.

STEP3

Přivítejte vašeho zahraničního studenta

Zažijte efekt programů AFS. Otevřete novému členovi rodiny váš domov, vaše srdce a váš svět a udělejte první krok k tomu, abyste se stali součástí globální komunity podobně smýšlejících lidí.

Poznejte studenty AFS

Studenti AFS pocházejí z více než 99 zemí a prokázali, že jsou připravení a motivovaní studovat v zahraničí. Jsou posuzováni a vybíráni organizací AFS v jejich domovské zemi a jsou:

v okamžiku příjezdu staří obvykle 15–18 let

zavázáni aktivně se účastnit jejich AFS programu

považováni za dobré studenty v jejich domovské škole

v dobré zdravotní kondici

zvídaví, flexibilní a otevření

….

Chci poznat studenty AFS

Online informační setkání pro zájemce o hoštění

Máte zájem hostit AFS zahraničního studenta a také spoustu otázek ohledně programu? Přihlaste se na některé z našich online informačních setkání a my vám rádi všechny dotazy zodpovíme. Zároveň budete mít možnost si poslechnout zkušenosti našich bývalých hostitelských rodin a zahraničních studentů.

Přihlaste se:

Hostitelské programy AFS

AFS hostitelský program

Délka: 3, 5 a 10 měsíců, začátek se zahájením školního roku nebo v pololetí. Zahraniční studenti ve věku 15–18 let.

V současné době hledáme hostitelské rodiny pro studenty od ledna 2024.

Přihlásit se

Jak AFS podporuje hostitelské rodiny?

SUPP_HOUSE

S přípravou vaší rodiny na výzvy, které s sebou nese příchod studenta z jiné země, vám pomůžou zkušení místní dobrovolníci a pracovníci AFS.

SUPP_24

K dispozici je 24 hodinová pohotovostní linka a další podpora od národní pobočky AFS. Pro případ, že by potřebovali zdravotní péči, mají studenti AFS zdravotní pojištění.

SUPP_PERSON

Po celou dobu programu vás bude podporovat proškolený dobrovolník a personál AFS. Součástí podpory jsou i pravidelná setkání alespoň jednou do měsíce, která ověřují, že vše běží, jak má.

Odkud jsou studenti AFS?

Seznam zemí, ze kterých přijeli AFS studenti do Česka ve školním roce 2023/2024.
V závorce je uveden počet studentů.

  • Argentina (7)
  • Chile (5)
  • Dominikánská republika (1)
  • Guatemala (1)
  • Mexiko (1)
  • USA (3)

Zkušenosti rodin

Barešovi hostí thajského studenta Maie

Greplovi hostí italskou studentku Alessii