Časté otázky o pobytech s AFS

Určitě, vyber si z 49 zemí. Pokud jsou místa do tebou vybrané destinace už zaplněna, určitě najdeme alternativu, která ti bude vyhovovat.

Nejdůležitější rozhodnutí mého života

„Myslím si, že pro dospívajícího člověka není nic lepšího než cestovat a poznávat svět. Tento program mi otevřel oči a ukázal, že svět je mnohem větší než Evropa.“

–Tomáš Svoboda, výměnný pobyt v Chile

Studijní programy a COVID-19

V současné době je na programech mnohem intenzivnější doba strávená s hostitelskou rodinou. Je třeba se připravit na možná dočasná a nárazová omezení nařízená vládou hostitelské země v průběhu programu. Na výzvy covidové reality (např. omezení vycházení a setkávání, lockdowny či online výuka) připravujeme jak hostitelské rodiny, tak studenty na předodjezdovém soustředění. AFS v České republice navíc před odjezdem předává studentům všechny nezbytné informace ohledně situace v hostitelské zemi, které pravidelně sdílejí AFS kanceláře na místě. Díky této přípravě a aktuálním informacím z hostitelské země se studenti dokáží na covidovou realitu připravit a z programu získat maximum.

Důležitá je flexibilita vyjíždějících studentů, hostitelských rodin i AFS. Měnící se nařízení napříč světem vyžadují flexibilitu a připravenost přizpůsobovat se změnám během a v průběhu příprav na odjezd, při odjezdu i v průběhu programu.