V letošním roce k nám studenti přijíždějí 28. srpna nebo 17. září. V současné době hledáme hostitelské rodiny po celé České republice pro roční (školní rok) program, ale také uvítací rodiny na 2 až 3 měsíce, které by si rádi hoštění studenta pouze vyzkoušeli. Případní zájemci nám napište na [email protected] nebo vyplňte kontaktní formulář přímo zde na webu.

Poznejte studenty z Thajska

Asie - thajština
nasiri_NH22

Nasiri

Nasiri, který pochází z Bangkoku a je jedináček. Nasirimu přezdívají QP. Dobrovolničí, studuje na prestižní škole, kde má ukázkové známky a od malička chodil i do dvojjazyčné školky. Jeho angličtina je tak na velmi dobré úrovni. QP miluje pálivé jídlo a rád chodí do japonských restaurací, ani dalším kuchyním se však nebrání. Se svými rodiči společně hodně cestuje – několikrát byli i v Evropě a všichni rádi tráví hodně času společně.

Chtěl by se stát pilotem, a dokonce sbírá modýlky letadel. Z cesty do Česka má trochu obavy, ale protože je velmi přátelský, věří, že vše dobře dopadne. Doufá, že se díky zkušenostem v Česku stane více samostatný a že mu zahraniční pobyt pomůže v jeho kariérní cestě.

thai_web

Thai

Šestnáctiletý Thai žije se svými rodiči ve městě Su-ngai Kolok v Thajsku. Má dobrý vztahy se všemi – jak v rodině, tak ve škole. Rodina a kamarádi ho popisujı jako milého, introvertního a zodpovědného. Ve volném čase rád hraje videohry, poslouchá hudbu, čte knihy, cvičí a fotí. Od své starší sestry dostal motorku, na které rád jezdí. Se svým otcem rád jezdí na kole. Mluví anglicky a thajsky.

Navštěvuje střední školu v jiném městě, a tak v týdnu bydlí na internátě. Thai nemá větší žádné zdravotní problémy, pouze trpí krátkozrakostí, takže nosí brýle. Na program se přihlásil, protože chce poznat novou kulturu a jazyk. Doufá, že se získá nové zkušenosti.

Poznejte studenta z Turecka

Asie - turečtina
berat_web

Berat

Beratovi je sedmnáct a žije se svými rodiči v Burse, což je velké turecké město. Studuje soukromou střední školu, ve které se zapojuje do všemožných projektů. Je velmi sportovně založený. Nejraději má basketbal a bodybuilding. Ve volném čase se též věnuje brigádě jako barista v kavárně. Rád vyráží s kamarády do města
na festivaly a koncerty. Je též přátelský, má rád zvířata a miluje jídlo.

Svou hostitelskou rodinu by chtěl seznámit s tureckou kulturou a zbořit falešné stereotypy. Od programu si slibuje spoustu vzpomínek, přátelství a že se naučí nový jazyk. Nemá žádná zdravotní omezení a i když je islámského vyznání, nedělá mu problém případně chutnat vepřové.

Nezávazné přihlášení