Zvažujete, že se stanete hostitelskou rodinou pro některého z našich zahraničních studentů ve 2. pololetí školního roku 2023/2024? Podívejte, kteří středoškoláci se k nám do České republiky chystají a dejte na vzájemné sympatie. Zájemce o hoštění prosíme o vyplnění nezávazného kontaktního formuláře zde.

Poznejte studující z Latinské Ameriky

alan

Alan z Argentiny

Je sedmnáctiletý student, který do České republiky přijíždí z Argentiny. Pochází z města San Luise, kde žije se svými rodiči a bratrem. Přátelé o něm tvrdí, že má veselou a zvídavou povahu. Od mládí se Alan věnuje fotbalu, který ho naučil disciplíně a dodržování pravidel. Z předmětů ze školy ho nejvíce baví politika, filozofie a dějiny. Volný čas rád tráví se svými přáteli. Do České republiky se rozhodl vycestovat proto, aby poznal naši kulturu, seznámil se s novými lidmi a naučil se češtinu. Alan přicestuje na šest měsíců.

maria_arg

Maria G. z Argentiny

Ze severovýchodní Argentiny pochází, nyní už sedmnáctiletá Flopy, která zde žije se svou pětičlennou rodinou. Maminka, tatínek, tři sestry a novými přírůstky jsou dvě štěňata Sol a Sky. Maria Florencia se rozhodla, že vycestuje na výměnný pobyt do Evropy. Ze začátku se může zdát, že je stydlivá dívka. Není tomu tak. Všem se snaží vykouzlit úsměv na tváři a s nejlepší kamarádkou Nahiarou dokáží propovídat i celé hodiny. Dokonce spolu studují na stejné škole jménem Escuela Agrotecnica Eldorado. Florencia se už pátým rokem učí angličtinu a v České republice chce kromě objevování kultury porozumět i českému jazyku. Mezi její záliby patří gymnastika, kterou dělá už více než deset let a také miluje čtení fantasy knížek. Co se hudby týče, poslouchá hlavně anglický pop a mezi její nejoblíbenější interprety patří Taylor Swift nebo skupina One Direction.

emilia

Emilia z Argentiny

Osmnáctiletá Emilie pochází z Argentiny. Žije ve velké rodině, která se mimo rodičů, prarodičů, starší sestry skládá i ze dvou pejsků Milky a Dolcy. Všichni včetně kamarádů jí říkají Emi. Do školy chodí ve městě Santiago del Estero, jedná se o nejstarší město v Argentině. To je docela příhodné, neboť Emilie ráda zkoumá chování prastarých civilizací a objevuje taje historie. Mezi její nejoblíbenější předměty patří dějepis. Třikrát týdně cvičí jógu. A pokud má chvilku volného času jde do přírody, čte knihy nebo sleduje seriály. Má krásný hlas a baví jí zpívat, byla by tedy moc vděčná, kdyby i v Česku mohla chodit na hodiny zpěvu. Během pobytu se chce naučit se česky a poznat naši historii. Emilie má spoustu koníčků, proto doufá, že ji výměnný program pomůže zjistit, kterým směrem se v budoucnu vydat.

Maria R.

Maria R. z Argentiny

Marii je 17 let a pochází z menšího města v západní Argentině. Žije společně s rodiči a mladším bratrem. Kamarádi by ji popsali jako velmi adaptivní a vytrvalou v plnění úkolů. S kamarády také ráda poznává a zkouší nové věci. Ve volném čase ráda maluje a kreslí a následně svá díla ráda věnuje. Také navštěvuje kurz keramiky. Nejoblíbenější koníček je pro Marii háčkování, které ji naučila její babička a v průběhu lockdownu se učila s YouTube tutoriály. Ve škole se považuje za dobrou studentku a ráda se učí nové věci. Nejvíce ji baví dějepis, výtvarka a filozofie. Na půlroční program se rozhodla vyjet, aby si osvojila své denní rutiny, poznala náš jazyk a poznala hodně lidí. Ráda by k nám do Česka přivezla své umění.

LeonorR.

Leonor z Argentiny

Leonor je osmnáctiletá studentka, která bydlí s rodiči, starší sestrou a mladším bratrem v městě na severu Argentiny. Kamarádi a rodina jí říkají zkráceně Loli. Rodina ji popisuje jako inteligentní, nezávislou a organizovanou osobou, protože ví, že zvládá veškeré své povinnosti. Ve volném čase ráda sportuje a to především gymnastiku, kterou dělá už od 7 let. Na jejím tří měsíčním programu chce především poznat naši kulturu a historii a také poznat lidi z naší země.

thad

Joaquin z Argentiny

Patnáctiletý Joaquin k nám přijede ze západní Argentiny, z města Zapala, kde žije se svými rodiči, mladším bratrem a starší sestrou. V rodině spolu otevřeně komunikují, když někdo něco potřebuje, ostatní mu rádi nabídnou pomocnou ruku. Ve škole ho nejvíce baví matematika a fyzika. Co se sportovních aktivit týče, Joaquin chodí plavat, s čímž by rád pokračoval i po příjezdu do ČR, a také střílí z luku. V České republice by chtěl mít příležitost posilovat, jelikož mu to v Argentině nedovoluje dlouhý rozvrh, a také by si chtěl přivést svůj luk, aby s ním mohl zdokonalovat své schopnosti. Sám o sobě říká, že je organizovaný a komunikativní, přátelé ho popisují jako respektu plného mladíka, který se umí velmi nadchnout, když ho něco baví, a rád tráví čas se svými blízkými. Joaquin se velmi těší na získání nových zkušeností, osamostatnění se a na nové přátele, které si zde vytvoří, rád by si během programu ujasnil, čím se chce do budoucna zabývat. Doufá, že mu jeho hostitelská rodina pomůže s překonáním jazykové bariéry. V České republice stráví tři měsíce.

siro

Siro z Argentiny

  • 17 let
  • V České republice bude tři měsíce.
vicente

Vicente z Chile

  • 16 let
  • V České republice bude pět měsíců.

Poznejte studující z Belgie

nafsa

Nafsa z Belgie

  • 15 let
  • V České republice bude tři měsíce.
kenza

Kenza z Belgie

Kenza je šestnáctiletá studentka, která do České republiky přijíždí z Belgie. Bydlí společně s matkou a starším bratrem. V domácnosti si hodně pomáhají a spolupracují. Kenza je tišší studentka a tvrdí o sobě, že je umělecky založená. Ráda maluje, kreslí, fotografuje a sleduje módu. Je současně členkou běžeckého klubu a v zimě ráda zalyžuje. Na svém tříměsíčním programu by chtěla co nejvíce poznat českou kulturu, naučit se, jak se připravují naše jídla a vyzkoušet nové aktivity. Ráda předá také své zvyky a kuchyni z Belgie.

nolann

Nolann z Belgie

Je patnáctiletý student, který do České republiky přijíždí na tři měsíce z Belgie. Nollanovou největší vášní je hudba. Hraje na kytaru a rád zpívá, ze sportu ho nejvíc baví fotbal. Ve škole se rád věnuje vědě a rád hraje logické hry. Během pobytu by se chtěl podělil o svou kulturu, jídlo a osobní vášeň v hudbu. Rád by se seznámil s novými přáteli a těší se na českou kulturu.

robert_SH24

Robert(a) z Belgie

Na tři měsíce k nám přijede Robert(a), která bydlí v Bruselu spolu s rodiči a mladší sestrou, i přesto, že její předci pochází ze Švédska a Spojených Států. Mluví anglicky a francouzsky, učí se holandsky a japonsky. Navštěvuje École internationale Le Verseau, mezinárodní školu poblíž Bruselu. Ráda se učí novým věcem, vždy se ujistí, že dělá správnou věc, baví ji vaření a technologie. Miluje hudbu, především J-pop a Jazz, ráda zpívá, debatuje a hraje videohry. Jsou jí blízká témata zeměpisu, šach, biologie, japonské kultury, technologií a počítačů. Vyjet na program se rozhodla proto, že chce potkat nové lidi a vymanit se ze své každodenní rutiny. V době příjezdu jí bude patnáct let.

Studenti aktuálně měnící hostitelskou rodinu:

Studenti, kteří přijeli do České republiky již v srpnu 2023 a nyní hledají novou hostitelskou rodinu v rámci plánovaného stěhování.

Nezávazné přihlášení

Kontaktní formulář

Přivítejte svět u vás doma a staňte se hostitelskou rodinou AFS. Vyplnění formuláře je nezávazné.

Přihlaste se

Informační setkání

Máte zájem hostit AFS studenta a také spoustu otázek ohledně programu? Přihlaste se na informačních setkání a my vám rádi všechny dotazy zodpovíme. Zároveň budete mít možnost si poslechnout zkušenosti bývalých hostitelských rodin.

Více informací