megavikend_2021_spolecna

Nezávazné přihlášení

Dobrovolnictví v AFS je otevřené pro všechny z každého koutu České republiky. Bez ohledu na věk nebo zájmy. Najdi si své místo a věnuj dobrovolnictví tolik času, kolik sám*sama rozhodneš.

Přidej se k nám
mgv_dobs

Nezávazné informační setkání

Přemýšlíš o tom stát se AFS dobrovolníkem nebo dobrovolnicí? Během informačního setkání si společně popovídáme o tom, co můžeš očekávat.

Přihlas se na setkání
paraguay_slecny

Časté otázky o dobrovolnictví

Přečti si ty nejčastější otázky ohledně dobrovolnictví v AFS. Máš v hlavě dotaz, na který u nás na webu nemůžeš najít odpověď? Napiš nám.

Více informací

Jak se můžeš zapojit?

skupina AFS dobrovolníků

Máš chuť být v přímém kontaktu se zahraničními studenty nebo jejich hostitelskými rodinami? Chceš se stát jejich podporou v průběhu celého programu?

V hostitelském programu budeš poskytovat individuální podporu, sdílet radosti a pomáhat překonávat výzvy, které jsou přirozenou součástí hoštění. Budeš také pomáhat budoucím rodinám vybrat si jejich studenta nebo studentku a připravit je na nové dobrodružství.

Poslání AFS

AFS je mezinárodní, dobrovolnická, nestátní a nezisková organizace, která zprostředkovává programy mezikulturního vzdělávání. Pomáháme lidem rozvíjet vědomosti, dovednosti a porozumění nezbytné pro vytvoření spravedlivějšího a bezpečnějšího světa.

Přečti si více o našich hodnotách

Jak se stát dobrovolníkem či dobrovolnicí AFS?

STEP1

Vyplň přihlašovací formulář

Na začátku o tobě potřebujeme vědět pár základních informací. První krok je vyplnění krátkého přihlašovacího formuláře. V případě dotazů se nám ozvi, rádi ti poradíme.

STEP2_VOL

Poznej AFS

Doraz na dobrovolnický sraz ve tvém regionu. Zde dostaneš první představu, co to znamená být součástí AFS celosvětové komunity. Společně najdeme roli, která nejlépe odpovídá tvým dovednostem, našim potřebám a tomu, v čem se chceš rozvíjet.

STEP3

Projdi naším školením 

Dostaneš základní školení pro nové AFS dobrovolnictvo. To zahrnuje i znalosti v oblasti mezikulturního vzdělávání. Naše školení tě připraví na situace, se kterými se budeš setkávat ve své dobrovolnické praxi. Kromě toho máme spoustu různých školení zaměřených na rozvoj soft skills.

STEP4_VOL

Pusť se do toho

Ať už budeš v AFS dělat cokoliv, bude tě to bavit. Potkáš inspirativní zahraniční studenty a studentky, získáš nové známé po celém světě, budeš spolupracovat s dalšími nadšenými lidmi a získáš cenné zkušenosti pro život.

AFS mi dalo světový rozhled

„Dobrovolnictví v AFS mi otevřelo bránu do světa. Nahlédl jsem do rozličných kultur. Vyzkoušel si práci v mezinárodním kolektivu. Našel jsem zde mnoho nových přátel se stejnou vášní. Cestování, přátelství a cizí jazyky. AFS mi ukázalo směr do budoucna. Právě díky AFS dnes studuji španělštinu a katalánštinu na univerzitě v Brně a přemýšlím nad kariérou v nadnárodní firmě. Ať už vás baví cokoliv, v AFS máte prostor si vše vyzkoušet v klidu a nanečisto“

— Sam Jančo, dobrovolník od roku 2019