Filipíny jsou třetí největší anglicky mluvící zemí  na světě. Jejich bohatá historie odráží asijské, evropské i americké vlivy. Mnoho Filipínců slaví tradiční svátky známé jako  Barrio fiestas, což jsou regionální festivaly, kterými si připomínají své svaté patrony. Díky docházce na místní střední školu a ubytování v hostitelské rodině, budeš mít jedinečnou příležitost zažít každodenní život Filipínců a zlepšíš si angličtinu.

Na Filipíny můžeš odjet na roční či semestrální program. Detaily jednotlivých studijních programů nalezneš pod ilustračním videem.

 

Hostitelská rodina & komunita

Budete pravděpodobně žít v některé z městských oblastí v okolí center filipínských provincií.  Rodinný život je zde ceněn nade vše a domácnosti jsou co do počtu členů často značně rozvětvené.

coastal clean-up 💪 #ontopofthejeepney #pilipinas

A photo posted by Nadja Grace (@graceosaa) on

View this post on Instagram

A post shared by AFS Intercultural Programs PHI (@afsphilippines) on

Škola

Navštěvovat budete s největší pravděpodobností soukromou střední školu, která může být jak koedukovaná, tak čistě dívčí nebo chlapecká. Školní rok trvá od června do března, vyučování probíhá od pondělí do pátku denně od 7 do 17 hodin. Kmenovými předměty jsou angličtina, matematika, přírodní a společenské vědy, filipínština atp. Výuka ve většině hodin probíhá v angličtině, studenti nosí školní uniformy. Školy nabízejí řadu mimoškolních aktivit, jako jsou různé soutěže, výstavy, hry a dílny.

Jazyk

Filipínština i angličtina jsou na Filipínách úředními jazyky. Celkově se však na Filipínách mluví 120 až 175 jazyky, podle použitých kritérií. I když filipínštinou a angličtinou se mluví a vyučuje na školách, většina obyvatel mimo města angličtinu příliš neovládá. Vám však alespoň základní znalost angličtiny bude do začátku rozhodně užitečná. Na místě se po příjezdu zúčastníte jazykového kurzu, organizovaného AFS, a dále během prvních měsíců vašeho pobytu vám místní dobrovolníci pomohou se zajištěním individuálního jazykového studia.

☀️🇵🇭 #elnido #philippines

A photo posted by Nadja Grace (@graceosaa) on

View this post on Instagram

A post shared by AFS Intercultural Programs PHI (@afsphilippines) on

Strava

Filipínská kuchyně – během barvité historie dlouhou dobu ovlivňovaná Malajci, Španěly, Mexičany, Araby, Číňany, Američany, Indy a Japonci – je dnes jednou z vůbec nejbohatších kuchyní celého světa. Nejrůznější filipínské regiony a ostrovy mají svá vlastní jídla jedinečné chuti. Hlavním produktem a základní potravinou je bez diskuzí rýže, která se podává ke každému jídlu. Škála jídel je více než široká, od zcela jednoduchých jako smažená solená ryba s rýží, až po pracná a komplikovaná jako paellas, obsahující rýži, fazole, maso, šneky a koření. Filipínci dávají přednost jídlům výrazné chuti, jejich kuchyně však při tom není tak ostrá a pikantní jako v některých sousedních zemích.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Filipíny