years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na semestrální program do Jižní Koreje s odletem v srpnu 2024 prodlužujeme do 30. 4. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku a počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Zájemci o tento studijní program nám napište rovnou e-mail na: [email protected]

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na semestrálním programu v Jižní Koreji činí 15,8 až 17,8 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Angličtina na komunikativní úrovni je vyžadována společně ze základy korejštiny.

rodina_korea

Ubytování

Ubytování je zajištěno na koleji školy v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích s různou velikostí a prostředím. I přesto, že studenti mohou mít své preference, nejsou zde zohledněny. Pokoje jsou přidělené podle dostupnosti. V případě umístění do dvoulůžkového pokoje je pouze garantováno, že student nebude sdílet pokoj s jiným studentem stejné národnosti. Stravování bude zajištěno v menze na koleji nebo ve škole kvalifikovaným licencovaným výživovým specialistou. I díky tomu je možné, že jídlo bude lepší, než domácí.

Dva víkendy v měsíci budou mít studenti tzv. „homestay“. Jedná se o víkend strávený u jedné z hostitelských rodin. Rodina a studenti AFS budou mít společné kulturní zážitky. Ať se jedná o výlet, nebo návštěvu jiných členů rodiny. Záleží na tom, co si hostitelské rodiny naplánují. Hostitelská rodina se obvykle skládá ze tří až pěti členů včetně otce, matky a dětí. Někdy mohou prarodiče žít společně s hostitelskou rodinou, i když to už dnes není až tak běžné. Většina hostitelských rodin bydlí v bytech nebo vilách.

korea_school

Škola

Studenti budou navštěvovat školu (Daewon Foreign Language High School) na denní bázi a po dobu programu se stávají součástí třídy. Školní výuka je obvykle osm hodin denně, pět dní v týdnu. Všichni jsou povinni účastnit se pravidelných školních kurzů podle rozvrhu. Škola zohledňuje, že studenti AFS nejsou rodilými mluvčími korejštiny, a proto na ně neklade stejně vysoké nároky, jako na studenty korejské. Musí však dodržovat školní pravidla a předpisy. Někdy mohou studenti asistovat učitelům při hodinách druhého jazyka, nebo se také přihlásit do různých klubových aktivit, jako je sportovní klub, kroužky druhého jazyka atd. To vše jim pomáhá navázat nová přátelství. V korejských školách je nepřijatelné odhalené tetování a piercing do nosu, rtů, obočí, brady a pupíku.

korea_after

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Jižní Koreji

Studenti středních škol v Jižní Koreji tráví spoustu času studiem. Oblíbenými volnočasovými aktivitami jsou pak hlavně sporty – na prvním místě je taekwondo (bojové umění, které vzniklo v Koreji), fotbal a baseball.

Typické jídlo

Tradiční korejské jídlo se skládá z misky rýže nebo nudlí, polévky nebo dušeného masa a přílohy. Příloha je většinou ze zeleniny, dušené nebo vařené, pečeného maso, míchaných a smažených jídel. Jednou z nejoblíbenějších příloh je kimči , pikantní nakládané zelí. Korejská jídla bývají velmi kořeněná. Ve většině korejských rodin se snídaně podává a jí doma. Oběd se podává ve škole a večeře se často jí mimo domov: v restauraci nebo ve škole. Běžné je rodinné stolování ve společném stylu: každý dostane vlastní misku rýže a dělí se o masové a zeleninové pokrmy umístěné uprostřed stolu.

korea_jazykova

Jazyk

Hlavním používaným jazykem je korejština a před výměnným pobytem je vhodné mít aspoň základní znalost tohoto jazyka. Po příjezdu je naplánován jeden měsíc intenzivního jazykového a kulturního programu. Před začátkem školy, po letních prázdninách, budou mít studenti každý den (5 dní v týdnu) 2 hodiny korejštiny. Program bude zahrnovat různé aktivity, jako je kulturní učení a návštěvy, výměna mládeže a dobrovolnictví. Vyžadovaná je navíc komunikativní znalost angličtiny.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • ubytování a strava
 • umístění do školy Daewon Foreign Language High School
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • kurz korejského jazyka
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Jižní Koreji
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě semestrálního programu v Jižní Koreji je nutná komunikativní znalost angličtiny se základy korejštiny.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Jižní Koreji i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…….“

– Jana, semestrální pobyt