years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrka přihlášek na semestrální program do Argentiny s odletem v srpnu 2024 prodlužujeme do 31. 3. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na semestrálním programu činí 14,6 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro roční program je doporučována základní či dobrá znalost španělštiny.

argentina_semestr_rodina

Tvá hostitelská rodina

Vztahy mezi rodiči a dětmi bývají otevřené, o názorech a plánech se přátelsky diskutuje, poslední slovo však téměř vždy mají rodiče. Nevynechávej společné večeře, mimo jiné to pro tebe bude skvělá příležitost, jak si při společných hovorech na rodinná témata vylepšit svou španělštinu.

argentina_semestr_skola

Škola

S největší pravděpodobností budeš umístěn/a na veřejné střední škole, kde školní rok začíná v březnu a končí v prosinci. Vyučování probíhá od pondělí do pátku od 8 do 13 nebo od 13 do 18 hodin. Ve třídě bývá okolo 35 studentů a nosí se školní uniformy.

argentina_semestr_zivot

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Argentině

Mládež v Argentině žije aktivním společenským životem: přátelé se vzájemně navštěvují, setkávají se v kavárnách, chodí společně do kina nebo tančit. Většina studentů dělá aktivně nějaký sport, přičemž bezkonkurenčně nejpopulárnější je fotbal, oblíbená jsou také odpoledne trávená v posilovnách. Hodně studentů věnuje svůj volný čas studiu cizích jazyků v jazykových školách. Na kratší vzdálenosti se hodně chodí pěšky nebo jezdí na kole, ve velkých městech pak přicházejí ke slovu městské autobusy.

Typické jídlo

Hovězí je základní potravinou v argentinské kuchyni a najdeš je mj. v pokrmech jako parillada (kousky z různých partií hovězího) nebo milanesas (ve strouhance obalovaná smažená kotleta); jídla jako chivito (grilované kůzlečí maso) nebo empanadas (placičky plněné masem a zeleninou) odkazují na vliv italské, respektive španělské kuchyně. Na rozdíl od naprosté většiny  pokrmů ostatních latinskoamerických zemí zdejší strava není tolik kořeněná. Bez zajímavosti není, že Argentinci mají v oblibě místní zelený čaj, maté, jehož popíjení je často společenskou záležitostí.

argentina_semestr_jazyk

Jazyk

Španělština je úředním jazykem v Argentině. Mnoho lidí hovoří rovněž anglicky, německy, francouzsky nebo portugalsky. Základní znalost španělštiny při nástupu na program pro tebe bude výhodou, pro přijetí k účasti na něm to však není podmínkou. V úvodu budeš mít možnost navštěvovat hodiny španělštiny a místní dobrovolníci AFS ti potom pomohou s výběrem vhodného jazykového kurzu k samostatnému studiu.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové soustředění v Argentině
 • závěrečné soustředění v Argentině
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě semestrálního programu v Argentině je doporučována základní znalost angličtiny a základy španělštiny. Pokročilá znalost španělštiny je nicméně také vítaná.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Argentině i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

dobrovolnictvi

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
hosting

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
alumni

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Naučila jsem se španělsky od nuly

„Když jsem odlétala, uměla jsem ve španělštině jen pozdravit a poděkovat. Ze začátku to bylo dost těžké, ale už po půl roce jsem dokázala vést normální konverzaci se spolužáky. “

– Lucka, semestrální pobyt v Argentině