Kolumbie je zemí diverzity. Naleznete v ní jedinečnou směsici kultur, jazyků, dialektů, různých typů krajiny, jídel i ohromné bohatství přírodních zdrojů. Veselí a přátelští lidé vám tam pomohou proměnit váš vzdělávací pobyt v zahraničí v neopakovatelné dobrodružství. Objevte krásu Karibiku a pobřeží Pacifiku, úžasných dešťových pralesů Amazonie nebo zasněžených vrcholků hor podél ekvádorské hranice. Poznejte životní styl ovlivněný potomky domorodých obyvatel, Afričanů i evropským dědictvím. Kolumbijci kupříkladu milují  rozmanitost svých pozdravů, které jsou tak důležité při každodenních setkáváních.

Mladí lidé v Kolumbii tráví značnou část volného času se svými rodinami nebo přáteli. Baví je tanec a hudba celé Latinské Ameriky, Karibiku i Severní Ameriky. S radostí vás vezmou do kina na jejich filmy a naučí vás tancovat místní tance.

Family Trip #colombia #bogotá #family #monserrate #cold #rainyday #awesome #gopro #selfi

A photo posted by Mark | Hendrik (@lemontra) on

Lidé a komunita

Pokud jde o trávení vašeho volného času a o vaši mezikulturní zkušenost v Kolumbii vůbec, v tom všem bude vaše hostitelská rodina hrát tu nejdůležitější roli. Kolumbijské rodiny bývají ve vztahu k dětem dosti konzervativní a ochranářští, a to bez ohledu na věk. Proto byste vždy měli své hostitelské rodiče předem informovat o tom, co plánujete dělat, a vyžádat si jejich souhlas.

Škola

Navštěvovat budete veřejnou nebo soukromou střední školu. Podle konkrétní školy bude školní rok trvat od února do listopadu (častější případ), nebo od srpna do června. Vyučování je od pondělí do pátku, počet vyučovacích hodin denně rovněž závisí na konkrétní škole. Všichni středoškolští studenti nosí uniformy. Na některých školách jsou nabízeny mimoškolní aktivity, služby školní autobusové dopravy ráno a odpoledne pak poskytuje většina škol.

A photo posted by Mark | Hendrik (@lemontra) on

Jazyk

Úředním jazykem v Kolumbii je španělština. Základní znalost tohoto jazyka byste měli mít před odjezdem na program. AFS vám k tomu poskytne potřebné odkazy a jazykové materiály.

Strava

Strava v Kolumbii je bohatá na sacharidy. Jídla obvykle zahrnují maso, brambory, rýži, fazole a smažený banán, tzv patacon. Oblíbené jsou ovocné šťávy a překvapeni určitě budete rozmanitostí a bohatstvím ovoce, které je zde k dispozici.

A photo posted by AFS Colombia (@afscolombia) on

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Kolumbie