Nádherné pobřeží Pacifiku i Karibiku, tři horské masivy Kordiller, vulkány, vodopády, jezera a ostrovy, to vše v kostarické krajině najdete. Kostarika je zemí přívětivou k životnímu prostředí s velmi odpovědným chováním v otázkách zachování přírodních zdrojů. Kostaričané jsou hrdí a přátelští lidé rozmanitého původu, kteří rádi sdílejí svou kulturu a společenské aktivity s nově příchozími pod heslem pura vida (užívat života), což je oblíbený národní pozdrav s mnoha dalšími – pozitivními – významy, jako ryzí život aj.

Díky docházce na místní střední školu a ubytování v hostitelské rodině, budeš mít jedinečnou příležitost zažít každodenní život lidí na Kostarice a naučit se španělsky. Do Kostariky můžeš odjet na roční či semestrální program. Detaily jednotlivých studijních programů nalezneš pod ilustračním videem.

 

Hostitelská rodina & komunita

I když můžete být umístěni kdekoli v Kostarice, nejspíše to bude v některé příměstské nebo městské oblasti. Vaše otevřenost vůči hostitelské rodině a sdílení věcí s jejími členy, včetně těch vzdálenějších, bude bráno s nemalým povděkem. Počítejte tedy s tím, že rodinný život bude hrát ve vaší mezikulturní zkušenosti významnou roli. Společné rodinné stolování bývá často doprovázeno vášnivou konverzací, díky níž se zejména víkendové obědy mohou někdy pěkně protáhnout.

Škola

Navštěvovat budete pravděpodobně veřejnou střední školu, na níž školní rok začíná v únoru a končí v prosinci. Vyučování ve dnech pondělí – pátek trvá od 7 do 16:30, studenti nosí školní uniformy. Budete mít možnost zapojit se do školních nebo komunitních sportovních soutěží a turnajů, stejně jako do hudebních skupin nebo různých zájmových klubů podle vašeho zájmu.

A photo posted by Clara Aiello (@_harley_97) on

Jazyk

Úředním jazykem je španělština, část populace mluví také anglicky. Přinejmenším základní znalost španělštiny nebo angličtiny před nástupem na program vám každopádně pomůže.

Strava

Brambory, vejce, kukuřice, rýže, fazole a mléčné výrobky jsou základem kostarické kuchyně. Maso nebo ryby nemusí nutně být na stole každý den. Rozhodně však zde najdete širokou nabídku čerstvého ovoce, zeleniny a ovocných šťáv.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Kostarika

Sámara, Costa Rica

Rok na střední škole v Kostarice

 • zeměKostarika
 • Délka8 a více měsíců
 • Cenaz důvodu krize s COVID-19 program neproběhne - 250 000 Kč
 • Termíny programu
  • Úno 2021 - Led 2022
  • Čvc 2021 - Čvn 2022
  • Úno 2022 - Led 2023
  • Čvc 2022 - Čvn 2023