Chile je přátelská země, obdařená množstvím zázraků přírody od impozantního masivu pohoří Andy, přes kolonie tučňáků v Patagonii, až po historické hlavní město Santiago. Vášeň pro umění, obzvláště pak pro literaturu, je společná mnoha rozličným etnikům napříč celou zemí. Nejslavnější chilský spisovatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu, Pablo Neruda, nazýval Chile „zemí stvořenou pro básníky“. Mladí lidé v Chile se rádi navštěvují s přáteli ve svých domovech, rádi chodí do kina, na party a tančit, nebo se jen tak setkávají v místních kavárnách. I vy budete mít možnost zúčastnit se rovněž aktivit organizovaných vaší hostitelskou školou, jako jsou jazykové kurzy, divadelní či vědecké kluby a kroužky nebo sportování.

View this post on Instagram

#afs #afseffect #afschile1984 #afschile

A post shared by Ljubica Vrsalovic (@ljubi_v) on

Hostitelská rodina & komunita

Většina hostitelských rodin v Chile žije v městských oblastech nebo v jejich blízkosti. Chilané jsou výrazně orientováni na rodinu a své děti vedou k tomu, aby měli naprostý respekt ke svým rodičům. Promluvte si se svými vlastními rodiči o tomto aspektu, než učiníte definitivní rozhodnutí o vašich plánech.

Škola

Školní rok trvá od března do prosince, vyučování je denně od 8 do 17 hodin od pondělí do pátku. S největší pravděpodobností budete navštěvovat plně soukromou střední školu nebo soukromou střední školu subvencovanou, na níž je nezbytné nošení uniformy. V průběhu školního roku budete navštěvovat se skupinou stejně starých spolužáků 10 až 13 předmětů.

View this post on Instagram

🇨🇱🔜🇺🇸 #afschile

A post shared by Emay☺️ (@emaaaaay_) on

Jazyk

Úředním jazykem v Chile je španělština, někteří lidé hovoří také anglicky, německy nebo mapudungun, což je jazyk jihoamerických domorodců (Mapuche, lidé země) obývajících jih Chile. Komunikativní znalost španělštiny vám bude každopádně nápomocná. Dále se pak můžete účastnit jazykových kurzů AFS, případně vám místní dobrovolníci pomohou domluvit si samostatnou jazykovou výuku v prvních měsících vašeho pobytu.

Strava

Snídaně je většinou jen lehká, hlavním denním jídlem v Chile je oběd. Očekávat můžete maso (hovězí, jehněčí, vepřové, kuřecí) nebo rybu s rýží či s těstovinami a se zeleninou, polévky a saláty. K večeru si můžete dopřát čaj nebo kávu, chléb s máslem nebo marmeládou a sladké pečivo. Některé rodiny mívají ještě pozdní večeři s podobnou skladbou jídla jako při obědě. Nejrůznější ovoce je k dispozici po celý rok.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Chile

Chile

Rok na střední škole v Chile

 • zeměChile
 • Délka8 a více měsíců
 • Cena209 000 Kč - 214 000 Kč
 • Termíny programu
  • Úno 2020 - Led 2021
  • Čvc 2020 - Čvc 2021
  • Úno 2021 - Led 2022
  • Čvc 2021 - Čvn 2022