years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu v Mexiku činí 15 až 17,9 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro roční program je vyžadována základní znalost angličtiny, znalost španělštiny je výhodou.

Laura z Trutnova, Mexiko

Tvá hostitelská rodina

V Mexiku můžeš očekávat jakékoli umístění – jak na venkově, tak ve městě. Rodina je obvykle sociálním centrem života pro mnoho lidí. Některé rodiny jsou opravdu velké a pod jednou střechou zahrnují dospělé děti, které zůstávají svobodné, i širší příbuzenstvo. Rodiče bývají starostliví až – zejména u dívek – ochranářští. Měj to, prosím, na paměti a informuj je průběžně o svých plánech a aktivitách. V životě místní komunity pak existuje mimořádně důležitá zvyklost pomáhat lidem v nouzi.

mexiko_rok_skola (1)

Škola

Během tvého roku v Mexiku budeš s největší pravděpodobností navštěvovat soukromou střední školu s rozvrhem pěti až šesti vyučovacích hodin denně. Z navštěvovaných předmětů očekávej mexické dějiny, španělskou literaturu nebo mexické právo a k tomu několik předmětů volitelných. Školní uniformy jsou většinou vyžadovány. Neopomeň dále možnost zapojení do sportovního, dramatického nebo hudebního kroužku, budou-li tyto aktivity na tvé škole nabízeny.

mexiko_rok_zivot

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Mexiku

Čas trávený s rodinou, škola a sportování, alfa a omega života mladých Mexičanů. A k tomu ještě kamarádi – společně do kina, společně tančit nebo prostě jen tak se spolu sejít a povídat si.

Typické jídlo

Mexická strava je pestrá, chuťově bohatá, někdy poněkud více kořeněná. Mezi základní jídla patří mexické kukuřičné placky tortillas, plněné kukuřičné placky tacos, plněné pšeničné placky quesadillas, stejně tak základní potraviny – rýže a fazole. Rozhodně nezapomeň ochutnat mole (což je hustá výživná omáčka pocházející z mexického státu Oaxaca) nebo lahodné domácí ovocné nápoje.

mexiko_rok_jazyk

Jazyk

Španělština je v Mexiku hlavním a úředním jazykem. Základní znalost španělštiny se ti proto určitě bude hodit. Angličtina na komunikativní úrovni bude nutností.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, pololetní a závěrečné soustředění v Mexiku
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Mexiku je do začátku doporučována základní znalost angličtiny se základy španělštiny. Pokročilá znalost španělštiny je nicméně také vítaná.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Mexiku i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

dobrovolnictvi

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
hosting

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
alumni

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Díky programu jsem si uvědomila rozdíly mezi námi

„Během pobytu jsem pomáhala ve škole pro slepé děti, po zemětřesení jsem sháněla peníze na podporu postižených oblastí a tak dále. Všechny tyto maličkosti mě posunuly a už teď můžu říci, že můj pobyt tady mě naučil pokoře, úctě a soucitu. Pomalu, ale jistě se ze mě stal jiný člověk než ten, který opustil Českou republiku.“

– Laura, roční pobyt v Mexiku