Země s vášní pro tango a fotbal a s unikátní krajinou, v níž najdete ledovce stejně jako deštné pralesy. Poznejte hudbu a tanec v rytmu candombe nebo murga (kultura pocházející od afrických otroků), objevte životem kypící města s bohatým kulturním životem, s nádhernými tradičními kavárnami a s nenapodobitelnou atmosférou. Vroubena nádhernými plážemi je Argentina skvělým místem k absolvování výjimečné zkušenosti ze studia v zahraničí.

Mládež v Argentině i v Uruguayi žije aktivním společenským životem: přátelé se vzájemně navštěvují, setkávají se v kavárnách, chodí společně do kina nebo tančit. Většina studentů dělá aktivně nějaký sport, přičemž bezkonkurenčně nejpopulárnější je fotbal, oblíbená jsou také odpoledne trávená v posilovnách. Hodně studentů věnuje svůj volný čas studiu cizích jazyků v jazykových školách. Na kratší vzdálenosti se hodně chodí pěšky nebo jezdí na kole, ve velkých městech pak přicházejí ke slovu městské autobusy.

Lidé a společnost

Argentina je zemí přistěhovalců, z nichž většina přišla z Itálie a ze Španělska, v menší míře také z Francie a Německa. Je také domovem významné populace Arabů nebo lidí s částečně arabským původem, většinou ze Sýrie a z Libanonu. Kultura je poznamenána mnohonárodnostním a multikulturním charakterem populace, jakož i pozitivním vnímáním pokroku a modernity. Lidé jsou mírumilovní, drží při sobě a sdílejí pocit sounáležitosti jak s evropskou, tak i s latinskoamerickou kulturou.

A photo posted by João Antunes (@j_vantunes) on

Hostitelská rodina & komunita

Vztahy mezi rodiči a dětmi bývají otevřené, o názorech a plánech se přátelsky diskutuje, poslední slovo však téměř vždy mají rodiče. Nevynechávejte společné večeře, mimo jiné to pro vás bude skvělá příležitost, jak si při společných hovorech na rodinná témata vylepšit svou španělštinu.

Škola

S největší pravděpodobností budete umístěni na veřejné střední škole, kde školní rok začíná v březnu a končí v prosinci. Vyučování probíhá od pondělí do pátku od 8 do 13 nebo od 13 do 18 hodin. Ve třídě bývá okolo 35 studentů a nosí se školní uniformy.

A photo posted by Arina (@tripsteps) on

A photo posted by João Antunes (@j_vantunes) on

Jazyk

Španělština je úředním jazykem v Argentině i v Uruguayi. Mnoho lidí v obou zemích hovoří rovněž anglicky, německy, francouzsky nebo portugalsky. Základní znalost španělštiny při nástupu na program pro vás bude výhodou, pro přijetí k účasti na něm to však není podmínkou. V úvodu budete mít možnost navštěvovat hodiny španělštiny a místní dobrovolníci AFS vám potom pomohou s výběrem vhodného jazykového kurzu k samostatnému studiu.

Strava

Hovězí je základní potravinou v argentinské kuchyni a najdete je mj. v pokrmech jako parillada (kousky z různých partií hovězího) nebo milanesas (ve strouhance obalovaná smažená kotleta); jídla jako chivito (grilované kůzlečí maso) nebo empanadas (placičky plněné masem a zeleninou) odkazují na vliv italské, respektive španělské kuchyně. Na rozdíl od naprosté většiny  pokrmů ostatních latinskoamerických zemí zdejší strava není tolik kořeněná. Bez zajímavosti není, že Argentinci mají v oblibě místní zelený čaj, maté, jehož popíjení je často společenskou záležitostí.

A photo posted by Zuz Ther (@suzanthe) on

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Argentina