Země merengue a bachaty – dominikánského stylu hudby a tance – je jedinečnou směsí evropských, afrických a domorodých obyvatel. Dominikánci jsou hrdí na své různorodé dědictví a jsou také známí svým velkým smyslem pro humor. Rádi se s vámi podělí o všechny věci, které  považují za muy Dominicano, tj. typicky dominikánské. V této ostrovní zemi s nejvyšší horou a nejhlubším údolím v Karibiku, deštnými pralesy, pouštěmi, bažinami a bílými písečnými plážemi se budete cítit skutečně vítáni.

Mladí lidé rádi tráví čas společně a i vy budete vítáni, připojíte-li se k některé z mnoha jejich aktivit, při nichž určitě získáte i nové přátele. Mezi nejoblíbenější sporty zde patří baseball a basketbal, oblíbená je hra na kytaru, tanec či výtvarné kurzy. Ve večerních hodinách mládež sleduje filmy nebo pořádá doma taneční párty.

Hostitelská rodina & komunita

V Dominikánské republice můžete být umístěni kdekoli, malými obcemi počínaje a městskými centry konče. Dominikánci jsou většinou pohodoví lidé a navzájem si pomáhají. Rodiny však bývají dosti konzervativní, proto svoje plány i svá rozhodnutí s hostitelskými rodiči předem konzultujte.

Škola

Budete navštěvovat veřejnou nebo soukromou střední školu, která může poskytnout stipendium k úhradě školného. Školní rok začíná v srpnu a končí v červnu. Vyučování probíhá od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Studenti nosí školní uniformy, při čemž každá škola má svou vlastní. Kromě předmětů dle předem stanoveného rozvrhu nabízejí školy i mimoškolní, sportovní, hudební, taneční a divadelní aktivity.

Vamos a la playa 🎶 #afsdom #afsvlaanderen

A photo posted by 🌴 R O X A N N E 🌴 (@roxannekloeck) on

Jazyk

Hlavním jazykem je španělština. Základní znalost angličtiny nebo španělštiny pro vás bude výhodou, nicméně můžete v případě potřeby navštěvovat jazykové lekce.

Strava

Určitě byste měli ochutnat tradiční dominikánskou snídani nebo večeři „ Mangu“ tj. pikantní pyré ze šťouchaných banánů, juky či „auyamy“ servírované s restovanou červenou cibulí, smaženým bílým sýrem, vejci nebo salámem. K obědu si často místní dávají pokrm „Bandera Dominicana“ v překladu dominikánská vlajka, který se skládá z bílé rýže, dušených červených nebo bílých fazolí a masa.

A photo posted by Tuur knevels (@tuurknevels) on

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Dominikánská republika