years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrka přihlášek na roční program do Indonésie s odletem v červenci 2024 bude přibližně k 31. 1. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu v Indonésii činí 16 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Podmínkou účasti na programu je znalost angličtiny na komunikativní úrovni.

Tvá hostitelská rodina

Tvá hostitelská rodina bude nejspíše rozvětvená a ty se budeš účastni jejích pravidelných setkávání. Sdílej rovněž obvyklou úctu ke stáří a všechna svá důležitější rozhodování, včetně odchodů z domova, konzultuj vždy předem s hostitelskými rodiči. Velký význam má pro Indonésany rovněž členství ve větší komunitě, což se projevuje v pocitu sounáležitosti s vlastní obcí, s mešitou nebo s profesní organizací. Komunikace v Indonésii je dosti nepřímá, někdy až vyhýbavá. Pro ilustraci – v jazyce Bahasa existuje dvanáct různých způsobů, jak říci ne.

Škola

S největší pravděpodobností budeš navštěvovat veřejnou střední školu. Vyučování probíhá od pondělí do soboty od 7 do 13:30 hodin s výjimkou pátku, kdy škola končí v 11 hodin kvůli muslimské polední modlitbě. Budeš nosit školní uniformu, po vyučování budeš mít možnost učit se tradiční indonéské hudbě a tanci.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Indonésii

Mladí Indonésané se rádi setkávají ve větších skupinách. Oblíbené jsou sporty, především fotbal, badminton a pencak silat (tradiční bojové umění). Pokud by ses chtěl/a naučit vlastnoručně si vyrobit draka a naučit se ho pouštět, tady jste na správné adrese.

Typické jídlo

Indonéská kuchyně kombinuje původní domorodé způsoby přípravy a ingredience s vlivy z Indie (kari), ze Středního východu (kebab), z Číny (jídla na rozpáleném oleji) i z Evropy. Používají se produkty, dovezené španělskými a portugalskými obchodníky, ještě než ostrovy kolonizovali Holanďané. Pokrmy se dosti liší podle oblasti, takže můžete zakusit kořeněnou i sladkou stravu. Hlavními jídly v rodinách jsou obědy a večeře. V komunitách je také běžné společné vaření a stolování, při čemž stolovníci jsou usazováni podle jejich rolí a tradiční hierarchie.

Jazyk

I když v denním životě se užívá hodně přes pět set různých etnických jazyků a dialektů, úřední jazyk je jen jeden: Bahasa Indonesia, indonéština, která je upravenou formou malajštiny.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Indonésii
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Indonésii je nutná znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy indonéštiny mohou být výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Indonésii i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnitcví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…“

– Vašek, roční pobyt v Indonésii