years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na roční program do Indonésie s odletem v červenci 2024 prodlužujeme do 31. 3. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu v Indonésii činí 16 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Podmínkou účasti na programu je znalost angličtiny na komunikativní úrovni.

Tvá hostitelská rodina

Tvá hostitelská rodina bude nejspíše rozvětvená a ty se budeš účastni jejích pravidelných setkávání. Sdílej rovněž obvyklou úctu ke stáří a všechna svá důležitější rozhodování, včetně odchodů z domova, konzultuj vždy předem s hostitelskými rodiči. Velký význam má pro Indonésany rovněž členství ve větší komunitě, což se projevuje v pocitu sounáležitosti s vlastní obcí, s mešitou nebo s profesní organizací. Komunikace v Indonésii je dosti nepřímá, někdy až vyhýbavá. Pro ilustraci – v jazyce Bahasa existuje dvanáct různých způsobů, jak říci ne.

Škola

S největší pravděpodobností budeš navštěvovat veřejnou střední školu. Vyučování probíhá od pondělí do soboty od 7 do 13:30 hodin s výjimkou pátku, kdy škola končí v 11 hodin kvůli muslimské polední modlitbě. Budeš nosit školní uniformu, po vyučování budeš mít možnost učit se tradiční indonéské hudbě a tanci.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Indonésii

Mladí Indonésané se rádi setkávají ve větších skupinách. Oblíbené jsou sporty, především fotbal, badminton a pencak silat (tradiční bojové umění). Pokud by ses chtěl/a naučit vlastnoručně si vyrobit draka a naučit se ho pouštět, tady jste na správné adrese.

Typické jídlo

Indonéská kuchyně kombinuje původní domorodé způsoby přípravy a ingredience s vlivy z Indie (kari), ze Středního východu (kebab), z Číny (jídla na rozpáleném oleji) i z Evropy. Používají se produkty, dovezené španělskými a portugalskými obchodníky, ještě než ostrovy kolonizovali Holanďané. Pokrmy se dosti liší podle oblasti, takže můžete zakusit kořeněnou i sladkou stravu. Hlavními jídly v rodinách jsou obědy a večeře. V komunitách je také běžné společné vaření a stolování, při čemž stolovníci jsou usazováni podle jejich rolí a tradiční hierarchie.

Jazyk

I když v denním životě se užívá hodně přes pět set různých etnických jazyků a dialektů, úřední jazyk je jen jeden: Bahasa Indonesia, indonéština, která je upravenou formou malajštiny.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Indonésii
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Indonésii je nutná znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy indonéštiny mohou být výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Indonésii i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnitcví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…“

– Vašek, roční pobyt v Indonésii