Megavíkend je mezinárodní vzdělávací projekt, který patří mezi nejdůležitější akce v AFS.

Během pátečního uvítacího večera, nabitého sobotního programu a nedělního odpočinkového dopoledne se účastníci ze všech koutů České republiky, ale i ostatních zemí Evropy, mají možnost navzájem seznámit a navíc se naučit něco nového.

Celý program je složen z workshopů a školení v českém i anglickém jazyce. Každý účastník má možnost si zvolit téma, které ho nejvíce zajímá a během kterého si osvojí nejen teoretické, ale hlavně i praktické dovednosti.

Těšit se můžete na kopec zábavy! V průběhu celého Megavíkendu je připravený doprovodný program a nespočet her.

MEGAVÍKEND SE KONÁ: 18. – 20. 10. 2019

Sobotní školení

Připravujeme

Nedělní dopolední workshopy

Připravujeme

REGISTRACE

Registraci připravujeme

Registraci připravujeme

Velmi důležité: Během registrace a vybírání jednotlivých kategorií zaškrtněte prosím vždy „1“ u všech kategorií v kolonce vpravo „Počet“.
Kolonka „Počet“ je nutná vyplnit u všech kategorií, aby bylo možné pak správně ze systému vyexportoval váš formulář s vaším výběrem:

Nejste dobrovolníkem AFS a chcete se účastnit Megavíkendu 2018? Napište na [email protected]!
1051px-Teplice_Teplitz-Schönau_-_Schlossplatz_mit_Kirche_St._Johannes_links

Místo konání

Adresa

GYMNÁZIUM TEPLICE
Československých dobrovolců 530/11,
415 01 Teplice

Kudy kam

Doplníme.

Stravování

Snídaně, obědy, večeře i svačiny jsou připraveny jídelnou školy. Myšleno je i na vegetariány!

Ubytování

Ubytování je zajištěné v tělocvičně gymnázia nebo ve vyhrazených třídách rozdělených na tiché a hlučné spaní. Dostupné je taktéž ubytování za poplatek v blízkém okolí.

Předběžný program

Pátek | Friday
16:00 – 19:00 Příjezd a registrace Arrival & Registration
18:30 – 19:30 Večeře Dinner
20:00 – 20:45 Oficiální zahájení Official opening
20:45 – 22:00 Seznamovací hry a aktivity Icebreakers & games
Sobota | Saturday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Sobotní track – 1. část Saturday track – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Sobotní track – 2. část Saturday track – part 2
12:30 – 13:00 Skupinové foto před školou Group Photo
13:00 – 14:00 Oběd Lunch
14:30 – 16:00 Sobotní track – 3. část Saturday track – part 3
16:00 – 16:30 Coffee break Coffee break
16:30 – 18:00 Sobotní track – 4. část + Evaluace Saturday track – part 4 + Evaluation
18:00 – 19:00 Večeře Dinner
19:00 První odchod na večerní porogram First departure to evening program
19:30 Druhý odchod na večerní porogram Second departure to evening program
20:30 – 00.00 Večerní program Evening program
Neděle | Sunday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Nedělní dopolední workshop – 1. část Sunday morning workshop – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Nedělní dopolední workshop – 2. část Sunday morning workshop – part 2
12:30 – 13:30 Oběd a evaluace Lunch & Evaluation
13:30 – 14:00 Konec Megavíkendu 2018 End of Megavikend 2018

Účastnický poplatek

Dobrovolníci AFS v České republice: 500 Kč
Pro naše dobrovolníky cenu dotujeme.

Dobrovolníci zahraničních partnerských AFS organizací: 105 €

Zahraniční dobrovolníci hradí plnou cenu.

Víte že....?

Čísla vždy hovoří za vše! Podívejte se na to nejzajímavější z historie Megavíkendu.

12

PROBĚHLÝCH ROČNÍKŮ

935

ZAPOJENÝCH ÚČASTNÍKŮ

26

ÚČASTNÍCKÝCH ZEMÍ

102

REALIZOVANÝCH WORKSHOPŮ

Časté dotazy

Účastnický poplatek zahrnuje ubytování, stravování, dopravu do místa konání a zpět a všechny školící materiály.

Poplatky s finanční podporou ze strany AFS Mezikulturní programy, o.p.s. umožňují kvalitní realizaci celého projektu včetně možnosti přizvat i zahraniční účastníky.

Váháte, zdali je tato akce určená právě vám? Obáváte se, že nikoho neznáte? Zahoďte všechny pochybnosti a přijeďte se podívat!
Megavíkend vás zaručeně nadchne hned z několika důvodů…

1) jedná se o jednu z největších vzdělávacích akcí AFS z celé Evropy
2) workshopy a školení vedou zkušení školitelé z praxe
3) seznámíte se se spoustou zajímavých lidí nejen z České republiky
4) a mnoho dalšího

Projekt začal již v roce 2007, kdy se tým mladých dobrovolníků AFS rozhodl uspořádat vůbec první ročník této vzdělávací akce. Cíl Megavíkendu je neměnný – spojit mladé lidi z celé Evropy a umožnit jim se vzdělávat, sdílet své znalosti, zkušenosti, tipy a triky, a podílet se tak na rozvoji naší společnosti. Každý rok do České republiky zavítá více než 120 účastníků z různých zemí světa. Přidejte se letos i vy …

Kontakt

Máte otázku nebo si nevíte rady?

Kontaktujte nás na naší emailové adrese [email protected] nebo se s námi spojte na Facebooku.

Tešíme se na vás!

Školitelé v roce 2018

Tonda

Milovník vaření, vášnivý organizátor táborů, zapálený zastánce kritického myšlení, příležitostný stopař a  vyznavač kvalitní kávy.

Míša

Nadšená cestovatelka, KOŠistka, absolventka Mezinárodních vztahů a Evropských studií, které pár písmenek vedle sebe aka IPenNH13CAN změnilo život vzhůru nohama.

Jana

Opravdu jsem si přála být učitelkou a vyučovat mé dva nejoblíbenější předměty: dějepis a zeměpis. Po určitou dobu tomu tak i bylo, ale protože mi neuvěřitelně sluší holínky a pláštěnka, vyměnila jsem školní třídy za Skotskou vysočinu.
Neznám nic lepšího než objevování historie skrze architekturu a vzpomínky těch, kteří ji zažily. Stejně tak mám ráda červené víno, knihy a štěňátka.
Jednou z mých nejhorších nočních můr je představa nákupů v knihkupectví a možnosti vybrat si pouze jednu knihu. K těm dalším patří skořice na pěně mého cappuccina, cappuccino v nerecyklovatelném obalu a plastové brčko v cappu… počkejte… vlastně v jakémkoliv pití.

Hanka

Má AFS cesta začala před čtyřmi roky náhodným kliknutím na webu. Jsem milovnicí kávy, knih, jídla a sociálních sítí. Právě díky #afseffect mé věčné vybírání vhodných flitrů a sbírání srdíček na Instagramu začalo dávat smysl.

Michaela

Milovnice čajů (kromě těch ovocných), letectví, koček a nadšenkyně do jazyků, ačkoliv jich moc neumí. Michaela alias Míša alias Myš je v AFS od roku 2010, kdy se vrátila z programu a od té doby už zjistila, že AFS je láska na celý život. Zná zpaměti všechny epizody seriálu Přátelé a doufá, že někdy v životě napíše knihu.

Jarmila

Má cesta s AFS začala s odjezdem mé dcery do Belgie a následovala hoštěním Japonky Eri. Od roku 2013 působím v pražském DOSu, jsem dobrovolník, KO, koordinátor KO maminek, součástí KOŠe a dočasně a částečně pracuji v AFS kanceláři.Mám ráda čtení, cestování, inliny, tancování a tvoření. Jsem instruktor relaxačních technik a jsem zvyklá lidem naslouchat. A když budete mít hlad… umím uvařit i pro značný počet lidí a přežít v zimě noc ve stanu.

Danča

V obchodu mám praxi 3 roky. V práci se kromě obchodu zabývám přes rok on-line marketingem a dokončuji magistr na VŠE, obor Management s vedlejší specializací Manažerská psychologie. Obecně školím zlepšení komunikace (základy verbální i neverbální komunikace, vyjednávání). Ve svém volném čase si moc ráda rozšiřuji své obzory, chodím na marketingová a komunikační školení či zachraňuji živé tvory všeho druhu. Mým největším koníčkem je neustálé posouvání se vpřed, především sebe a ideálně i ostatních.

Anežka a Petr

Anežka: Během mých studií jsem si nebyla jistá, čím bych vlastně chtěla být. Využila jsem tak příležitosti a začala cestovat a žít v zahraničí. Objevila jsem dánské hygge, nekončící zábavu v Itálii, nedostatek svobody v Číně a indickou lásku ve Španělsku. I když jsem před třemi lety našla svoji vysněnou práci v mediální agentuře, cestování bude už navždy důležitou součástí mého života.

Petr: Moje cesta školitele začala v roce 2011 na Megavíkendu a od té doby se v AFS nejvíce zabývám školením v oblasti budování vztahů s veřejností. Předtím jsem si přál být astronautem, popelářem, klavíristou, … a nakonec jsem se našel v oblasti IT, neustále analyzující svět kolem sebe. Po zaslechnutí  těchto slov “Coca-Cola too much by my measure” v rádiu jsem se začal zabývat myšlenkou, proč právě tato slova byla v reklamě použita. Navození příjemných pocitů a jejich propojení s produktem, to je hlavní princip. Společně s Anežkou jsme našli ještě mnohem víc příkladů toho, jak pocity mohou ovlivňovat Váš názor na produkt. Společně tak přicházíme se školením na toto téma a doufáme, že se Vám bude líbit.

Bára a Katka

Medička a právnička. Ve škole se toho o ekologii moc nedozvěděly a možná právě to je vedlo k vlastnímu hledání informací o globálních ekologických problémech a udržitelnosti. Podporovány zcela nelogickým plýtváním a naprostou absencí zájmu o toto téma v jejich okolí, rozhodly se něco z jejich skromných znalostí a tipů předat dál.

Lisa

Jmenuji se Lisa, pocházím z překrásného města Graz na východě Rakouska a dobrovolníkem jsem od svého výměnného programu v Peru v roce 2006/2007! Posledních pět let působím jako školitel v AFS v Rakousku a v EFILu, díky čemuž neustále poznávám nová místa. Během toho, co píšu tento text, se zároveň učím na zkoušku a moc doufám, že až se v Praze potkáme, bude už univerzitní studium úspěšně za mnou. Kromě AFS a studií ráda čtu (hodně), pletu, chodím na procházky a na výlety po horách, vařím a piju kávu. A moc se na Vás těším!