Megavíkend je mezinárodní vzdělávací projekt, který patří mezi nejdůležitější akce v AFS.

Během pátečního uvítacího večera, nabitého sobotního programu a nedělního odpočinkového dopoledne se účastníci ze všech koutů České republiky, ale i ostatních zemí Evropy, mají možnost navzájem seznámit a navíc se naučit něco nového.

Celý program je složen z workshopů a školení v českém i anglickém jazyce. Každý účastník má možnost si zvolit téma, které ho nejvíce zajímá a během kterého si osvojí nejen teoretické, ale hlavně i praktické dovednosti.

Těšit se můžete na kopec zábavy! V průběhu celého Megavíkendu je připravený doprovodný program, nespočet her a výlet po okolí.

MEGAVÍKEND SE KONÁ: 6. - 8. 10. 2017

SOBOTNÍ ŠKOLENÍ

Efektivní komunikace (Česky)

K otázkám osobnostního i profesního růstu. Řešení konfliktů, argumentace, změny v našem životě, typologie osobnosti a temperamentu a time management. Jedná se o interaktivní prožitkový seminář.
Školení se netýká prezentačních a prodejních dovedností, je zaměřeno na řešení konfliktních situací v běžném životě. Je určeno zejména pro zkušenější dobrovolníky.

Miluše Urbanová

Komunikuj! (Česky)

Stále se necítíš úplně pohodlně, když máš komunikovat s někým, kdo je starší než ty? Chtěl/a by ses cítit při prezentaci sebevědoměji ? Nevíš moc o řeči těla, nebo si nejsi jistý/á e-mailem, který jsi zrovna odeslal/a? Jestli alespoň jednou odpovíš „ano“, navštiv náš workshop. Dáme ti základ, od kterého se můžeš odrazit. Na našem workshopu se dozvíš, co dělat, co ideálně nedělat, a čemu se úplně vyhnout. Pronikneš do světa komunikace.
Školení je zaměřeno na prezentační a prodejní dovednosti, je určeno pro dobrovolníky, kteří se chtějí naučit prezentovat AFS například na festivalu nebo na třídních schůzkách.

Daniela Nemravová a Katka Heroutová

Základy grafického designu (Česky)

S dnešním světem komunikujeme očima: sdílíme fotky, obrázky, poutají nás barevné letáky a bannery, sledujeme Facebook a Instagram. Jak v té změti vytvořit pozvánku, Facebookový příspěvek nebo plakát, který bude jasně čitelný, srozumitelný a zároveň upoutá pozornost? Školení osvětlí základní principy grafického designu a marketingové komunikace, stejně jako jejich konkrétní použití v AFS brandingu.

Ivana Antošová 

Would Lara Croft Dance to Despacito? (English)

How are genders and sexual orientation pictured in pop culture today? What stereotypes do I get from movies, music or video games every day? Does it matter? And should I do something about it?
These and many more questions will arise in our session and hopefully will be – at least to some extent – answered. The session will offer a hands-on experience to you working with videos, pictures and real-life experiences. We will look at pop culture with a magnifying glass and try to decipher the messages we get from it for our every-day life. Come and share your point of view with everyone.

Eleanor Šmejkalová, Jasmína Henniová

Crisis Management (English)

Have you ever been in a situation where you thought to yourself: „What the *bleep* am I doing here?“, „How do I manage this situation?“, „Who put me in charge?“ We all have encountered problems, within and outside AFS, where our interpersonal mediation skills are put to the limit and our resourcefulness to the question. How do you handle challenging situations, how to resolve conflicts, especially within an international setting and how to ensure the best possible outcome to any challenge that’s thrown your way? Find some possible solutions by joining this workshop and become the master of any disaster 🙂

Tinka Valtl

Intercultural learning - daily bread of an AFS-mentor (English)

To be a mentor (contact person) can be challenging whether or not you have done it a hundred times before or not. Whenever you deal with different cultures, backgrounds and values, differences are bound to surface and it’s in moments like that when your ICL skills are put to the question. What are some intercultural skills that you need to be aware of the possible problems and challenges that face your exchange student, what can AFS do to help you guide them through their experience and how to make sure you are taking advantage of all the resources available to you as an AFS volunteer? Join this workshop and find out which ICL contents can help you navigate the difficult job of being a mentor (be it within AFS or not).

Barbora Fenclová

NEDĚLNÍ WORKSHOPY

Jak na organizování akcí (Česky)

AFS je plné příležitostí k organizaci akcí. Je tu nejenom AFS ples, soustředění pro studenty, festivaly, prezentace a další akce, ale i možnost přijít se svou vlastní akcí jako jsem to já udělala s Prahatonem!
Pojďme se proto společně podívat, jak je možné zvládat organizaci takovýchto akcí s přehledem (nebo se aspoň tak umět tvářit).
Praktické úlohy, tipy a rady od financí po time management. A to je pouze začátek!

Michaela Löfflerová

Psychohygiena a relaxace (Česky)

Pokusili jste se někdy na chvíli zastavit? Prostě zůstat stát, nepřemýšlet a jen vnímat tady a teď? A jaký pocit to ve vás vyvolává?
Víte co vše se skrývá za pojem psychohygiena? Naskakuje vám z něj vyrážka a nebo čekáte spásu ve formě „návodu“? A relaxace?
Co to je a jak je můžu používat ke svému prospěchu?

Jarmila Jelínková

What makes democracy stable? (English)

Do you sometimes read the news and wonder what is happening? Or you don’t follow the news at all, but feel like you should have at least an idea about what is going on?
Nowadays, it is very important to know the basics of our political system and how we, the citizens, can impact the government.
During these workshops you will have the opportunity to learn exactly that.

Katka Heroutová, Karolina Kozmin

Can startup thinking be applied to AFS? (English)

Every AFS chapter is a small startup, with volunteers being the shareholders exhibiting independent decision making skills. Leaders may think about their volunteers as valuable assets, decide about investment into their development to keep the chapter running and to build the future of the chapter.
Furthermore, every young person is an entrepreneur with their own free time.

In this workshop, we will discuss the volunteer development based focus and AFS as a self development project for young people. We will also explore how to present AFS to different audiences. This is not about presenting to host families and future exchange students. We will focus on presenting AFS so that a future employer recognizes the true value and potential of AFS volunteers as valuable employees. So that AFS looks like your first startup.

Adam Hanka a Kristóf Horvath

AFS v roce 20XX (Česky)

Už jedno celé století (a malý kousíček) je organizace AFS postavena na práci dobrovolníků ze všech koutů světa. Aktuálně si můžete ke svým kamarádům a známým připočíst ještě 51.723 AFS kámošů. Abychom všichni mohli táhnout za jeden provaz, je čas od časů třeba rozvrhnout herní plán. Proto bychom si s Vámi rádi popovídali o tom, jak si Vaší AFS hru na další 4 roky představujete vy a kam bychom to měli společně dotáhnout tentokrát.

Miniworkshop je určený pro zkušenější dobrovolníky, které zajímá směřování AFS Česká republika v nadcházejícím strategickém období 2018 – 2022.

Lukáš Jandač

První pomoc (Česky)

Myslíte si, že o první pomoci víte už první poslední? Slyšeli jste ji už ve škole nebo v práci tisíckrát? Ale vážně si věříte, že byste se zachovali správně? Náš workshop nebude teoretický, ale víc vám neprozradíme! Těšíme se v neděli ráno vevnitř i venku 🙂

Bára Píšová a Julie Vohryzková

REGISTRACE

Přihlásit na Megavíkend 2017 (Czech participants only)

Velmi důležité: Během registrace a vybírání jednotlivých kategorií zaškrtněte prosím vždy „1“ u všech kategorií v kolonce vpravo „Počet“.
Kolonka „Počet“ je nutná vyplnit u všech kategorií, aby bylo možné pak správně ze systému vyexportoval váš formulář s vaším výběrem:

Registrovat se můžete do 28.9.

Nejste dobrovolníkem AFS a chcete se účastnit Megavíkendu 2017? Napište na [email protected]!
maxresdefault

Místo konání

Adresa

Biskupské gymnázium Brno,
Barvičova 85
Brno

Kudy kam

Informace o cestě včas dodáme.

Stravování

Snídaně, obědy, večeře i svačiny jsou připraveny školní jídelnou gymnázia.
Myšleno je i na vegetariány!

Ubytování

Ubytování je zajištěné v tělocvičně gymnázia nebo ve vyhrazených třídách rozdělených na tiché a hlučné spaní. Dostupné je taktéž ubytování za poplatek v blízkém okolí.

Program

Pátek | Friday
16:00 – 19:00 Příjezd a registrace Arrival & Registration
18:30 – 19:30 Večeře Dinner
20:00 – 20:45 Oficiální zahájení Official opening
20:45 – 22:00 Seznamovací hry a aktivity Icebreakers & games
Sobota | Saturday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Sobotní track – 1. část Saturday track – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Sobotní track – 2. část Saturday track – part 2
12:30 – 13:00 Skupinové foto před školou Group Photo
13:00 – 14:00 Oběd Lunch
14:30 – 16:00 Sobotní track – 3. část Saturday track – part 3
16:00 – 16:30 Coffee break Coffee break
16:30 – 18:00 Sobotní track – 4. část + Evaluace Saturday track – part 4 + Evaluation
18:00 – 19:00 Večeře Dinner
19:00 První odchod na večerní porogram First departure to evening program
19:30 Druhý odchod na večerní porogram Second departure to evening program
20:30 – 00.00 Večerní program Evening program
Neděle | Sunday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Nedělní workshop – 1. část Sunday workshop – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Nedělní workshop – 2. část Sunday workshop – part 2
12:30 – 13:00 Oficiální zakončení Offcial closing
13:00 – 14:00 Oběd a evaluace Lunch & Evaluation

Víte že....?

Čísla vždy hovoří za vše! Podívejte se na to nejzajímavější z historie Megavíkendu.

10

PROBĚHLÝCH ROČNÍKŮ

705

ZAPOJENÝCH ÚČASTNÍKŮ

24

ÚČASTNÍCKÝCH ZEMÍ

77

REALIZOVANÝCH WORKSHOPŮ

Časté dotazy

Účastnický poplatek zahrnuje ubytování, stravování, dopravu do místa konání a zpět a všechny školící materiály.

Poplatky s finanční podporou ze strany AFS Mezikulturní programy, o.p.s. umožňují kvalitní realizaci celého projektu včetně možnosti přizvat i zahraniční účastníky.

Váháte, zdali je tato akce určená právě vám? Obáváte se, že nikoho neznáte? Zahoďte všechny pochybnosti a přijeďte se podívat!
Megavíkend vás zaručeně nadchne hned z několika důvodů…

1) jedná se o jednu z největších vzdělávacích akcí AFS z celé Evropy
2) workshopy a školení vedou zkušení školitelé z praxe
3) seznámíte se se spoustou zajímavých lidí nejen z České republiky
4) a mnoho dalšího

Projekt začal již v roce 2007, kdy se tým mladých dobrovolníků AFS rozhodl uspořádat vůbec první ročník této vzdělávací akce. Cíl Megavíkendu je neměnný – spojit mladé lidi z celé Evropy a umožnit jim se vzdělávat, sdílet své znalosti, zkušenosti, tipy a triky, a podílet se tak na rozvoji naší společnosti. Každý rok do České republiky zavítá více než 120 účastníků z různých zemí světa. Přidejte se letos i vy …

Kontakt

Máte otázku nebo si nevíte rady?

Kontaktujte nás na naší emailové adrese [email protected] nebo se s námi spojte na Facebooku.

Tešíme se na vás!

Partneři