Megavíkend je mezinárodní vzdělávací projekt, který patří mezi nejdůležitější akce v AFS.

Během pátečního uvítacího večera, nabitého sobotního programu a nedělního odpočinkového dopoledne se účastníci ze všech koutů České republiky, ale i ostatních zemí Evropy, mají možnost navzájem seznámit a navíc se naučit něco nového.

Celý program je složen z workshopů a školení v českém i anglickém jazyce. Každý účastník má možnost si zvolit téma, které ho nejvíce zajímá a během kterého si osvojí nejen teoretické, ale hlavně i praktické dovednosti.

Těšit se můžete na kopec zábavy! V průběhu celého Megavíkendu je připravený doprovodný program a nespočet her.

Informace o T4T
Letos poprvé budou v rámci Megavíkendu probíhat také školení připravená účastníky Training for Trainers (Školení pro Školitele) pořádané partnerskou organizací EFIL. V neděli odpoledne tak budete mít jedinečnou možnost zjistit, jak dělají školení v jiných zemích Evropy. Na tomto školení pro školitele máme také letos dva české zástupce.

MEGAVÍKEND SE KONÁ: 19. - 21. 10. 2018

Sobotní školení

Emotions in advertising (English)

We’re surrounded by emotions every day. LIKE.
In our private lives. LOVE.
In school or workplace. WOW.
While watching cute kitten videos. HAHA.
When it’s raining. SAD.
And they don’t have your favorite chocolate in the store. ANGRY.

Why do we claim we favor logic over emotion but still buy another pair of shoes we don’t really need? Find out what role do emotions play in everyday advertising. No previous experience in marketing or psychology needed. Come and get emotional with us.

Anežka a Petr

Umění vyjednávat (Česky)

Vymyslet řešení, které bude dost dobré pro obě strany, může být někdy pěkně náročné. A úplně nadlidský výkon, když se musí na něčem dohodnout celá parta lidí. Jak zjistíš, co ta druhá strana opravdu chce? Co ti pomůže, abys našel řešení, se kterým budou všichni spokojení? Školení Umění vyjednávat Ti pomůže rozklíčovat náročné situace v AFS a jinde. Těšíme se na Tebe, bude to jízda!

Danča a Tonda

Stopy na Zemi (Česky)

Víte, kolik toho ušly vaše boty, ještě než jste si je obuli? Kolik stop jste s nimi na Z/zemi zanechali? Samy bychom to rády věděly. Pojďte s námi zjistit více o tom, odkud pochází naše věci, co se nimi děje až nám doslouží a zamyslet se nad tim, jak zanechat méně stop na Zemi!

Bára a Katka

Improvizace aneb když musíš, ale nevíš (Česky)

Zahrajeme si divadlo? Improvizace není jen pro umělce, improvizovat může každý. A v životě se schopnost improvizovat rozhodně hodí. Vyzkoušíme si divadelní improvizaci, ale zároveň se podíváme i na to, jak ji využít v dobrovolnické činnosti i mimo ni. Že máte trému? Nevadí! Tenhle workshop není pro herce a exhibicionisty, je úplně pro každého.

Michaela

Wait, what? (English)

Did you hear of the man walking on the moon?
And of spaghetti growing on trees?
And that the Yeti was finally caught?

Hearing new information usually causes some kind of reaction in us. Confusion, disbelief, anger, happiness – it can happen when we read a book, listen to the news or when a friend tells us some gossips. Sometimes, the reaction is so strong we forget to ask where that information even came from and whether or not it’s true. In times of (almost) constant exposure to media coverage and frequent use of terms like “fake news“, “filter bubble“ and “alternative facts“, it can be exhausting to keep up with all that’s going on and still keep questioning it.

Asking the right questions when presented with a new piece of information, analysing and evaluating the sources of said piece of information and making up your own mind – that can be hard. Questioning another person’s opinion without hurting their feelings – even harder. Together, we can try.

Lisa

Nedělní dopolední workshopy

History of AFS; Journey into the world where border doesn’t stand for barrier (English)

What about taking a trip into the past over a hundred years ago? Say goodbye to 2018 and let me take you back in time to explore AFS foundations. Understanding the mission of U.S. volunteers in World War I (before U.S. entered the war in 1917) will lead us to the changes of AFS role throughout the 20th century. Moreover stopping for a couple of times will give us the opportunity to find out more about important milestones in AFS history.

Jana

#instagram (English)

#instamood #tbt # like4like #foodie #nofilter and many more… Yet unrecognized language, secret code, or knotty cypher? It is rather just another way of today common communication that only a certain group of people has a command of. The group that has more than a billion members since June. Have you been thinking of joining them as well and finding out more about how to use #hashtags properly, how to create a simple ad, or just getting some tips on attracting new insta followers? Or have you never heard of this social network and you want to change it? Whether you belong to any group, this training will enrich you with handy advices on how to use Instagram in both personal and professional life.

Hanka

Sebepoznání (Česky)

Soustředíte se v životě opravdu na TO, co je pro vás důležité? A je to TO pro Vás opravdu důležité, jak vy si myslíte? Jak to poznat? Pojďme spolu zkusit najít odpovědi…. nebo alespoň ty správné otázky. A jak to TO budeme hledat? Využijeme různé techniky a metody a nezapomeneme ani na relaxační cvičení.

Jarmila

( Kapacita již byla zaplněna. )

Svět v pohybu (Česky)

Pohyb lidí po zemi je nejintenzivnější v naší historii. Napříč celou zeměkoulí se dennodenně přesouvá nepředstavitelné množství z nás. Někteří se stěhují za prací či studiem, jiní třeba cestují a další opouští své rodné země, ať už ze své vlastní vůle či pro záchranu života. Migrace je neúnavným tématem novinových článků a intenzivní názorová změť nutí k zamyšlení. Ale jak se k tomu máme vlastně postavit? Pojďme se společně kriticky zamyslet nad zprávami, kontextem a prozkoumat českou realitu a její postoj k tématu migrace v rámci mezinárodních vztahů.

Míša

How to not make a difference (English)

Public space is an area where we can move freely, go where we want, be anonymous and most likely will not get called out on our actions. Wait, did I say public space? I mean the internet. What do those two have in common? They are the most likely places for people to experience discrimination.

People are sometimes quick to yell “I feel discriminated!“.

What does that mean again? Where else can it happen? How does it happen? What does discrimination even mean? Why do people do such a terrible thing? And can’t I call myself lucky because I will never be discriminated against? And can’t I call myself a good person because I would never, ever do that to somebody else?

Let’s talk about it.

Lisa

Nedělní odpolední workshopy

Tyto workshopy povedou účastníci mezinárodního Školení pro školitele (Training for Trainers), které pořádá EFIL

Inclusion and Discrimination (English)

Everyone agrees that there should be more inclusion and less discrimination. But how can you achieve it? Become aware of your own influence and get ideas how to do more.

Power in intercultural encounters (English)

Have you thought about your privileges before? What about those of your friends and people close to you? Get a sense of how our societies are built and how the system gives more or less power to people that belong to different groups.

Identities (English)

If someone asked you to define your identity, how would you do it? And do you think that you only have one fixed identity? Discover your identities and reflect on them.

Othering (English)

Have you ever heard of the “othering” mechanism? Do you know that othering is often the core and start of incomprehension and discrimination? Reflect on how you and all of us might play a role in othering, and what to do about it.

Media literacy in intercultural context (English)

Your view of the world, world’s problems and issues is very much influenced by media, even though you don’t always realize it. The world can seem much more negative than it really is, and you can do something about it!

REGISTRACE

Přihlásit na Megavíkend 2018 (Czech participants only)

Velmi důležité: Během registrace a vybírání jednotlivých kategorií zaškrtněte prosím vždy „1“ u všech kategorií v kolonce vpravo „Počet“.
Kolonka „Počet“ je nutná vyplnit u všech kategorií, aby bylo možné pak správně ze systému vyexportoval váš formulář s vaším výběrem:

Registrovat se můžete do 11. 10. 2018

Nejste dobrovolníkem AFS a chcete se účastnit Megavíkendu 2018? Napište na [email protected]!
162

Místo konání

Adresa

Střední odborná škola pro administrativu Evropské unie,
Lipí 1911
Praha

Kudy kam

Autobusem číslo 141, 303, 344, 353, 354, 398 z Černého mostu (žluté metro linka B) a vystupte na zastávce „Nádraží Horní Počernice“.
Poté 4 minuty chůze do školy.

Stravování

Snídaně, obědy, večeře i svačiny jsou připraveny jídelnou školy.
Myšleno je i na vegetariány!

Ubytování

Ubytování je zajištěné v tělocvičně gymnázia nebo ve vyhrazených třídách rozdělených na tiché a hlučné spaní. Dostupné je taktéž ubytování za poplatek v blízkém okolí.

Předběžný program

Pátek | Friday
16:00 – 19:00 Příjezd a registrace Arrival & Registration
18:30 – 19:30 Večeře Dinner
20:00 – 20:45 Oficiální zahájení Official opening
20:45 – 22:00 Seznamovací hry a aktivity Icebreakers & games
Sobota | Saturday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Sobotní track – 1. část Saturday track – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Sobotní track – 2. část Saturday track – part 2
12:30 – 13:00 Skupinové foto před školou Group Photo
13:00 – 14:00 Oběd Lunch
14:30 – 16:00 Sobotní track – 3. část Saturday track – part 3
16:00 – 16:30 Coffee break Coffee break
16:30 – 18:00 Sobotní track – 4. část + Evaluace Saturday track – part 4 + Evaluation
18:00 – 19:00 Večeře Dinner
19:00 První odchod na večerní porogram First departure to evening program
19:30 Druhý odchod na večerní porogram Second departure to evening program
20:30 – 00.00 Večerní program Evening program
Neděle | Sunday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Nedělní dopolední workshop – 1. část Sunday morning workshop – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Nedělní dopolední workshop – 2. část Sunday morning workshop – part 2
12:30 – 13:30 Oběd a evaluace Lunch & Evaluation
13:30 – 14:00 Zakončení hlavní části Megavíkendu, představení odpoledních workshopů (EFIL) Closing of the main part of Megavikend, introduction of afternoon workshops (EFIL)
14:00 – 16:30 Nedělní odpolední workshop Sunday afternoon workshop
16:30 Konec Megavíkendu 2018 End of Megavikend 2018

Účastnický poplatek

Dobrovolníci AFS v České republice: 500 Kč
Pro naše dobrovolníky cenu dotujeme.

Dobrovolníci zahraničních partnerských AFS organizací: 2300 Kč (= cca 90 Euro)
Zahraniční dobrovolníci hradí plnou cenu.

Víte že....?

Čísla vždy hovoří za vše! Podívejte se na to nejzajímavější z historie Megavíkendu.

11

PROBĚHLÝCH ROČNÍKŮ

815

ZAPOJENÝCH ÚČASTNÍKŮ

26

ÚČASTNÍCKÝCH ZEMÍ

87

REALIZOVANÝCH WORKSHOPŮ

Časté dotazy

Účastnický poplatek zahrnuje ubytování, stravování, dopravu do místa konání a zpět a všechny školící materiály.

Poplatky s finanční podporou ze strany AFS Mezikulturní programy, o.p.s. umožňují kvalitní realizaci celého projektu včetně možnosti přizvat i zahraniční účastníky.

Váháte, zdali je tato akce určená právě vám? Obáváte se, že nikoho neznáte? Zahoďte všechny pochybnosti a přijeďte se podívat!
Megavíkend vás zaručeně nadchne hned z několika důvodů…

1) jedná se o jednu z největších vzdělávacích akcí AFS z celé Evropy
2) workshopy a školení vedou zkušení školitelé z praxe
3) seznámíte se se spoustou zajímavých lidí nejen z České republiky
4) a mnoho dalšího

Projekt začal již v roce 2007, kdy se tým mladých dobrovolníků AFS rozhodl uspořádat vůbec první ročník této vzdělávací akce. Cíl Megavíkendu je neměnný – spojit mladé lidi z celé Evropy a umožnit jim se vzdělávat, sdílet své znalosti, zkušenosti, tipy a triky, a podílet se tak na rozvoji naší společnosti. Každý rok do České republiky zavítá více než 120 účastníků z různých zemí světa. Přidejte se letos i vy …

Kontakt

Máte otázku nebo si nevíte rady?

Kontaktujte nás na naší emailové adrese [email protected] nebo se s námi spojte na Facebooku.

Tešíme se na vás!

Partneři

Školitelé

Tonda

Milovník vaření, vášnivý organizátor táborů, zapálený zastánce kritického myšlení, příležitostný stopař a  vyznavač kvalitní kávy.

Míša

Nadšená cestovatelka, KOŠistka, absolventka Mezinárodních vztahů a Evropských studií, které pár písmenek vedle sebe aka IPenNH13CAN změnilo život vzhůru nohama.

Jana

Opravdu jsem si přála být učitelkou a vyučovat mé dva nejoblíbenější předměty: dějepis a zeměpis. Po určitou dobu tomu tak i bylo, ale protože mi neuvěřitelně sluší holínky a pláštěnka, vyměnila jsem školní třídy za Skotskou vysočinu.
Neznám nic lepšího než objevování historie skrze architekturu a vzpomínky těch, kteří ji zažily. Stejně tak mám ráda červené víno, knihy a štěňátka.
Jednou z mých nejhorších nočních můr je představa nákupů v knihkupectví a možnosti vybrat si pouze jednu knihu. K těm dalším patří skořice na pěně mého cappuccina, cappuccino v nerecyklovatelném obalu a plastové brčko v cappu… počkejte… vlastně v jakémkoliv pití.

Hanka

Má AFS cesta začala před čtyřmi roky náhodným kliknutím na webu. Jsem milovnicí kávy, knih, jídla a sociálních sítí. Právě díky #afseffect mé věčné vybírání vhodných flitrů a sbírání srdíček na Instagramu začalo dávat smysl.

Michaela

Milovnice čajů (kromě těch ovocných), letectví, koček a nadšenkyně do jazyků, ačkoliv jich moc neumí. Michaela alias Míša alias Myš je v AFS od roku 2010, kdy se vrátila z programu a od té doby už zjistila, že AFS je láska na celý život. Zná zpaměti všechny epizody seriálu Přátelé a doufá, že někdy v životě napíše knihu.

Jarmila

Má cesta s AFS začala s odjezdem mé dcery do Belgie a následovala hoštěním Japonky Eri. Od roku 2013 působím v pražském DOSu, jsem dobrovolník, KO, koordinátor KO maminek, součástí KOŠe a dočasně a částečně pracuji v AFS kanceláři.Mám ráda čtení, cestování, inliny, tancování a tvoření. Jsem instruktor relaxačních technik a jsem zvyklá lidem naslouchat. A když budete mít hlad… umím uvařit i pro značný počet lidí a přežít v zimě noc ve stanu.

Danča

V obchodu mám praxi 3 roky. V práci se kromě obchodu zabývám přes rok on-line marketingem a dokončuji magistr na VŠE, obor Management s vedlejší specializací Manažerská psychologie. Obecně školím zlepšení komunikace (základy verbální i neverbální komunikace, vyjednávání). Ve svém volném čase si moc ráda rozšiřuji své obzory, chodím na marketingová a komunikační školení či zachraňuji živé tvory všeho druhu. Mým největším koníčkem je neustálé posouvání se vpřed, především sebe a ideálně i ostatních.

Anežka a Petr

Anežka: Během mých studií jsem si nebyla jistá, čím bych vlastně chtěla být. Využila jsem tak příležitosti a začala cestovat a žít v zahraničí. Objevila jsem dánské hygge, nekončící zábavu v Itálii, nedostatek svobody v Číně a indickou lásku ve Španělsku. I když jsem před třemi lety našla svoji vysněnou práci v mediální agentuře, cestování bude už navždy důležitou součástí mého života.

Petr: Moje cesta školitele začala v roce 2011 na Megavíkendu a od té doby se v AFS nejvíce zabývám školením v oblasti budování vztahů s veřejností. Předtím jsem si přál být astronautem, popelářem, klavíristou, … a nakonec jsem se našel v oblasti IT, neustále analyzující svět kolem sebe. Po zaslechnutí  těchto slov “Coca-Cola too much by my measure” v rádiu jsem se začal zabývat myšlenkou, proč právě tato slova byla v reklamě použita. Navození příjemných pocitů a jejich propojení s produktem, to je hlavní princip. Společně s Anežkou jsme našli ještě mnohem víc příkladů toho, jak pocity mohou ovlivňovat Váš názor na produkt. Společně tak přicházíme se školením na toto téma a doufáme, že se Vám bude líbit.

Bára a Katka

Medička a právnička. Ve škole se toho o ekologii moc nedozvěděly a možná právě to je vedlo k vlastnímu hledání informací o globálních ekologických problémech a udržitelnosti. Podporovány zcela nelogickým plýtváním a naprostou absencí zájmu o toto téma v jejich okolí, rozhodly se něco z jejich skromných znalostí a tipů předat dál.

Lisa

Jmenuji se Lisa, pocházím z překrásného města Graz na východě Rakouska a dobrovolníkem jsem od svého výměnného programu v Peru v roce 2006/2007! Posledních pět let působím jako školitel v AFS v Rakousku a v EFILu, díky čemuž neustále poznávám nová místa. Během toho, co píšu tento text, se zároveň učím na zkoušku a moc doufám, že až se v Praze potkáme, bude už univerzitní studium úspěšně za mnou. Kromě AFS a studií ráda čtu (hodně), pletu, chodím na procházky a na výlety po horách, vařím a piju kávu. A moc se na Vás těším!