Megavíkend je mezinárodní vzdělávací projekt, který patří mezi nejdůležitější akce v AFS.

Během pátečního uvítacího večera, nabitého sobotního programu a nedělního odpočinkového dopoledne se účastníci ze všech koutů České republiky, ale i ostatních zemí Evropy, mají možnost navzájem seznámit a navíc se naučit něco nového.

Celý program je složen z workshopů a školení v českém i anglickém jazyce. Každý účastník má možnost si zvolit téma, které ho nejvíce zajímá a během kterého si osvojí nejen teoretické, ale hlavně i praktické dovednosti.

Těšit se můžete na kopec zábavy! V průběhu celého Megavíkendu je připravený doprovodný program a nespočet her.

MEGAVÍKEND SE KONÁ: 18. – 20. 10. 2019

Sobotní školení

Cook a team - become the Master Chef in the management and leadership kitchen! (EN)

Péťa a Adam

Are you one of those AFSers that happened or chose to be in a management position? Do you have or want to build up a team of people that will achieve amazing things? Have you thought about what motivates your team members? Why did they join the team in the first place? How to make the team long-term sustainable? 

If you answered any of the above questions with a big YES or if they made you curious, come to our workshop where we will go through practical experience and theoretical background about:

  • What is a team and how to manage it
  • What is the role of a leader / manager
  • Volunteers’ needs and motivation – how to find out, how to satisfy them
  • Is delegating tasks always the best idea? When and how does it work and when does it fail?
  • How to specify and distribute tasks efficiently
  • How to help your people grow
  • Personality typology based on personal preferences (security, social, self-esteem)
  • How to make your team long-term sustainable

Just remember that nobody is born a great leader or a great manager – it is a skill like any other, so we believe that, like any other skill, it can be learned 🙂  This workshop will give you a lot of input and space for sharing your experience with other participants.

Social media and project management (EN)

Hanka and Karolina L. 

Have you ever wondered about the backstage of AFS marketing communication? Would you like to discover the basis of online and offline strategy used by marketers? Are you interested in the reasons that make some posts more popular than the others? 

During this workshop we’ll teach you the basics of visual style used within AFS, as well as how to create a simple promo through social networks or how to work with specific target groups across the organisation. 

At the same time we’ll introduce you to the hidden secrets of AFS presentation for school meetups, often organised events etc… As the host you should support those who are not so experienced, have the whole event under your control and know how to engage with the public. 

We’ll explain the importance of Facebook events, invitations, press news, how to gather the right number of people, materials or how to estimate the target group…We’ll guide you from the very first idea to the successful realization of the whole project.  

Selling the AFS Effect - How to sell and discuss AFS with anyone (EN)

Robin

If you often have the feeling that AFS is a cult and nobody besides the other AFSers are interested in what we do and why we do it, this workshop might be for you! If you often have the feeling that we are struggling to find host families, participants or volunteers, this workshop might be for you!

Selling, bartering and discussion are not a bunch of tricks used by salespeople to make you buy the latest PlayStation or an expensive insurance. They are often useful in many other parts of life, and this workshop will help you. We will discover common sales techniques and see how to apply them best on an AFS experience, we will cover basic argumentation techniques so you can have a positive effect on someone’s ideas and much more.

Komunikace s (po)citem (CZ)

Danča a Tonda

Pojďme se vědecky podívat na emoce.

Čeká nás zapojení slovní sebeobrany pro zvládání krizových situací.

Naučíme se, kdy a jak mluvit o tom, jak se cítíme. Zkusíme si, jak racionálně vnímat emoce u ostatních. A procvičíme si naslouchání (si).

S námi emoce nebudou ezoretika.

From global to local impact (EN)

Mary-Paz

Nowadays you can reach and influence the world with more and more success. Knowing what our impact is, what we are able to do and doing it makes us the real changemakers. Each of us has value in the big picture. Let’s find out together how we can contribute to the lives of others and to the health of our planet.

Nedělní dopolední workshopy

Právo v praxi (CZ)

Lucka a Katka

Nevíš, co si pod právem vlastně představit a jak ovlivňuje tvůj každodenní život? Nevíš si rady s daňovým přiznáním a zajímá Tě, k čemu je vlastně dobré „růžové prohlášení“? Chceš vědět, jak má vypadat pracovní smlouva a jaký je rozdíl mezi pracovním poměrem a prací „na dohody“ a co je pro Tebe vlastně výhodnější? To všechno a mnohem více se dozvíš na našem školení. Přesný obsah může být upraven na základě přání účastníků.

Relaxace (CZ)

Jarmila

Jak dokázat být aktivní a efektivní? Můžeme volit různé způsoby, pokud ale nebudeme také dostatečně odpočívat, tak postupem doby naše energetické zdroje vyčerpáme.Proto se budeme spolu učit správně relaxovat. Vyzkoušíme několik způsobů jak na to. Tak abychom mohli vybrat pro sebe  a danou situaci to nejlepší metodu a využít ji ve chvílích, kdy to potřebujeme. 

Active Listening (EN)

Evča

Communication is the key? But don’t forget that communication is a two-way street. Active listening is a skill that can be acquired and developed. So let’s work on it together during this workshop! We will go through all the basic and practice listening with all our senses. Get ready for fun activities and more importantly learning in which situations is active listening most needed. We will also have a look at the use of it in the AFS context, interviews, being a contact person, debriefing activities, communicating with other volunteers, you name it!

Internet security (EN)

Tonda

login:afs
pass:afscze2019

Who knows your password(s)? At which internet pages is it safe to enter sensitive information? How safe is email communication, IM, account sharing, email-based password reset, credit card online payment and the use of Google forms? How do cookies work and what happens when we accept them? And what is end-to-end encryption or electronic signature and should we trust it?

Ever wondered about those things? Join the workshop and use the chance to ask even more. I am a professional IT consultant who is looking forward to sharing his knowledge with you.

Get ready because to get the answers, we will need to learn about how the internet and websites actually work. Yup, deep stuff!

První krok k práci snů - jak na CV (CZ)

Anežka

Životopis je jedním z nejdůležitějších dokumentů, které v životě připravujeme. Rozhoduje, zda a jak rychle získáme práci našich snů. Podíváme se na to, jak napsat perfektní životopis, který zaujme. Jak zvolit správný obsah, délku a strukturu. Kterým chybám se vyvarovat a jak životopis přizpůsobit konkrétní nabídce. Školení je určeno začátečníkům.

Why I am (not) a Feminist (EN)

Monika

We’re hearing a lot about feminism in the news, pop culture and in our society in general. The movement has its proponents with celebrities like Beyoncé, Emma Watson, Viola Davis and Mindy Kaling, but it has its fair share of “haters“ not ashamed to use insulting terms such as “feminazi“ and opponents criticizing feminism promoting equalism instead. But what does feminism actually mean and what does it stand for? We’re going to look at the origins of the feminist movement and its evolution, explore the values and motivation of feminists (Is it really to just hate men and run around with hairy armpits?) and discuss whether feminism is needed in today’s society. This workshop is meant for people who’d like to learn more and discuss about the role of feminism in today’s society from an objective point of view.

REGISTRACE

Registruj se (platba v Kč)Registruj se (platba v €)

Velmi důležité: Během registrace a vybírání jednotlivých kategorií zaškrtněte prosím „1“ v kolonce vpravo „Počet“ u všech kategorií, které se vás týkají. V případě, že vám vyskočí další kolonka (nabízející druhé školení v sobotu nebo neděli) zadejte číslo „0“. Kolonka „Počet“ je nutná vyplnit u všech kategorií, aby bylo možné pak správně ze systému vyexportoval váš formulář s vaším výběrem.

Nejste dobrovolníkem AFS a chcete se účastnit Megavíkendu 2019? Napište na [email protected]!
1051px-Teplice_Teplitz-Schönau_-_Schlossplatz_mit_Kirche_St._Johannes_links

Místo konání

Adresa

GYMNÁZIUM TEPLICE
Československých dobrovolců 530/11,
415 01 Teplice

Kudy kam

Na letošní Megavíkend vypravíme jeden společný autobus z Prahy s kapacitou 50 míst. Autobus bude vyjíždět z Prahy (místo upřesníme) v 17:00.
Zájemci si musí své místo v autobusu rezervovat tady. 

Dobrovolníci, kteří se do Teplic vydají po své ose můžou využít třeba tyto spojení:
Vlaky do Teplic:
15:32 Praha hl.n. – 17:05 Teplice
17:32 Praha hl.n. – 19:05 Teplice
Vlaky do Prahy:
14:51 Teplice – 16:26 Praha hl.n.
🔊 Schovejte si originální jízdenku, později si ji můžete nechat proplatit.

Stravování

Snídaně, obědy, večeře i svačiny jsou připraveny jídelnou školy. Myšleno je i na vegetariány!

Ubytování

Ubytování je zajištěné v tělocvičně gymnázia nebo ve vyhrazených třídách rozdělených na tiché a hlučné spaní. Dostupné je taktéž ubytování za poplatek v blízkém okolí.

Jak se dostat do areálu z Luny?

Zobrazit instrukce s mapou

Předběžný program

Pátek | Friday
16:00 – 19:00 Příjezd a registrace Arrival & Registration
18:30 – 19:30 Večeře Dinner
20:00 – 20:45 Oficiální zahájení Official opening
20:45 – 22:00 Seznamovací hry a aktivity Icebreakers & games
Sobota | Saturday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Sobotní track – 1. část Saturday track – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Sobotní track – 2. část Saturday track – part 2
12:30 – 13:00 Skupinové foto před školou Group Photo
13:00 – 14:00 Oběd Lunch
14:30 – 16:00 Sobotní track – 3. část Saturday track – part 3
16:00 – 16:30 Coffee break Coffee break
16:30 – 18:00 Sobotní track – 4. část + Evaluace Saturday track – part 4 + Evaluation
18:00 – 19:00 Večeře Dinner
19:00 První odchod na večerní porogram First departure to evening program
19:30 Druhý odchod na večerní porogram Second departure to evening program
20:30 – 00.00 Večerní program Evening program
Neděle | Sunday
07:30 – 09:00 Snídaně Breakfast
09:00 – 10:30 Nedělní dopolední workshop – 1. část Sunday morning workshop – part 1
10:30 – 11:00 Coffee break Coffee break
11:00 – 12:30 Nedělní dopolední workshop – 2. část Sunday morning workshop – part 2
12:30 – 13:30 Oběd a evaluace Lunch & Evaluation
13:30 – 14:00 Konec Megavíkendu 2019 End of Megavikend 2019

Účastnický poplatek

Dobrovolníci AFS v České republice: 500 Kč
Pro naše dobrovolníky cenu dotujeme.

Dobrovolníci zahraničních partnerských AFS organizací: 105 €

Zahraniční dobrovolníci hradí plnou cenu.

Víte že....?

Čísla vždy hovoří za vše! Podívejte se na to nejzajímavější z historie Megavíkendu.

12

PROBĚHLÝCH ROČNÍKŮ

935

ZAPOJENÝCH ÚČASTNÍKŮ

26

ÚČASTNÍCKÝCH ZEMÍ

102

REALIZOVANÝCH WORKSHOPŮ

Školitelé v roce 2019

Péťa a Adam

Péťa se stala dobrovolníkem v roce 2012. Svůj AFS život začala v Brně jako dobrovolník a později se stala částí managementu DOSu Brno. Starala se hlavně o soustředění pro studenty a další eventy. Později se stala školitelkou v AFS na oblast PR. V současné době studuje management a pracuje v oblasti firemního vzdělávání.

 

Adam už je v AFS nějaký ten pátek. Po návratu ze svého AFS programu v Německu se připojil k tehdejší DOS Sever, později Liberecko. Prošel managementem DOS, poté se stal školitelem, koordinátorem školitelů a dva roky byl členem správní rady. Byl také koordinátorem Megavíkendu.

Adam se rád učí nové věci o dobrovolnickém rozvoji. Nejraději školí témata jako management, strategické myšlení a mezikulturní kompetence. 

Mimo AFS se Adam věnuje informatice a pracuje jako výzkumník v oblasti strojového učení. Také se rád baví o politice a sní o tom, že se jednou stane ministrem školství 🙂

Hanka

Má AFS cesta začala před čtyřmi roky náhodným kliknutím na webu. Jsem milovnicí kávy, knih, jídla a sociálních sítí. Právě díky #afseffect mé věčné vybírání vhodných flitrů a sbírání srdíček na Instagramu začalo dávat smysl.

Danča a Tonda

V obchodu mám praxi 3 roky. V práci se kromě obchodu zabývám přes 2 roky on-line marketingem a dokončuji magistr na VŠE, obor Management s vedlejší specializací Manažerská psychologie. Obecně školím zlepšení komunikace (základy verbální i neverbální komunikace, vyjednávání). Ve svém volném čase si moc ráda rozšiřuji své obzory, chodím na marketingová a komunikační školení či zachraňuji živé tvory všeho druhu. Mým největším koníčkem je neustálé posouvání se vpřed, především sebe a ideálně i ostatních.

 

V AFS dobrovolničím přes 8 let. Věnuji se rozvoji KOŠe, metodice školení a komunikaci. Jsem informatik, v IT se věnuji softwarovému inženýrství a bezpečnosti. Mimo to jsem milovník vaření, vášnivý organizátor táborů, zapálený zastánce kritického myšlení a příležitostný stopař.

Jarmila

AFS jsem „potkala“ již v roce 2010, kdy moje dcera odjela na program do Belgie. Posléze jsme doma hostili Eri z Japonska. A od té doby jsem domovnicí v DOS Praha. A postupem doby i školitelkou.

Na Megavíkendu máte možnost poznat mě poznat  i v roli instruktorky relaxačních technik, na což mám i atestaci. Psychologie mě provází celým dospělým životem. Mám ráda i jízdu na in-line, tanec, cestování, architekturu a design. A když už jsem doma, tvořím. Zvládnu technik ručních prací. Však i prostory a akce AFS to poznamenalo.

Robin

This year I’m celebrating my 10th year of AFS involvement, bringing me from a small city in Belgium to Finland, Norway and eventually the Czech Republic with many short stops on the way. Fun facts about myself: I have a university degree in Medieval Dutch Literature studies and I play the drums in a pop-metal coverband.

Lucka a Kačka

Po ročním pobytu s AFS Chile jsem chytla tu správnou cestovatelskou slinu, a tak mě ve volných chvílích většinou najdete na jiném kontinentu. Miluji čerstvě umletou kávu, hory, knihy a Latinskou Ameriku. Během studií na právnické fakultě jsem si začala dělat pedagogické minimum a postupně i právo vyučovat. Právo vidím jako užitečný nástroj a ráda bych rozšířila celkové povědomí o něm.

 

Ráda se toulám a bloudím po světě. Mám ráda přírodu a to obzvlášť hory a řeky. Zajímá mě vzdělávání (se), takže vedle studia práv si dodělávám i pedagogické minimum. Příležitostným učením práva se snažím zlepšit právní vědomí v české společnosti a ukázat ostatním, že právo nemusí být jen nesrozumitelné a nudné.

Evča

Za 7 let v AFS jsem si vyzkoušela mnoho různých činností. Nyní se mě naplňuje rozvoj KOŠe a příprava aktivit na soustředění. Říkám, že jako práci dělám AFS v business prostřední – starám se o víza a začlenění expatů pracujících v Praze. Mimo to miluji práci s mládeží a dětmi, sport, focení, low-cost cestování a kávu.

Anežka

Během mých studií jsem si nebyla jistá, čím bych vlastně chtěla být. Využila jsem tak příležitosti a začala cestovat a žít v zahraničí. Objevila jsem dánské hygge, nekončící zábavu v Itálii, nedostatek svobody v Číně a indickou lásku ve Španělsku. I když jsem před třemi lety našla svoji vysněnou práci v mediální agentuře, cestování bude už navždy důležitou součástí mého života. (volný překlad)

Monika

K AFS som sa dostala skrz výmenný pobyt, ktorý som absolvovala v malebnom mestečku Kostnica na juhu Nemecka. Odvtedy som bola aktívnou dobrovoľníčkou, zorganizovala som a zúčastnila sa mnoho podujatí a projektov. Jedným z akcií, ktorých som sa na začiatku zúčastnila bol aj Megavíkend. Nikdy by som nepovedala, že jedného dňa sa tu ocitnem ako tréner, no veľmi sa z toho teším! Momentálne študujem vo Viedni a okrem AFS rada trávim svoj čas cestovaním, hlbokými diskusiami pri káve, či víne a čítaním kníh o dinosauroch, pretože dinosaury sú cool.

Mary-Paz

After hosting a couple of students, my son was ready for his journey and my home was really empty. So, I decided to become a volunteer and have something else to do. That was 12 years ago and little by little I got more and more involved. 

During last three years, my main focus has been training and I have delivered lots of workshops at a local, national and international level and also became part of the staff in AFS ESP as volunteer training responsible for some months.

In my daily life, I’m a teacher and I loved travelling, meeting new people and discovering new places. One of my recent adventure has been spending a couple of weeks in the Trans Siberian train. It was really amazing!!!

Časté dotazy

Účastnický poplatek zahrnuje ubytování, stravování, dopravu do místa konání a zpět a všechny školící materiály.

Poplatky s finanční podporou ze strany AFS Mezikulturní programy, o.p.s. umožňují kvalitní realizaci celého projektu včetně možnosti přizvat i zahraniční účastníky.

Váháte, zdali je tato akce určená právě vám? Obáváte se, že nikoho neznáte? Zahoďte všechny pochybnosti a přijeďte se podívat!
Megavíkend vás zaručeně nadchne hned z několika důvodů…

1) jedná se o jednu z největších vzdělávacích akcí AFS z celé Evropy
2) workshopy a školení vedou zkušení školitelé z praxe
3) seznámíte se se spoustou zajímavých lidí nejen z České republiky
4) a mnoho dalšího

Projekt začal již v roce 2007, kdy se tým mladých dobrovolníků AFS rozhodl uspořádat vůbec první ročník této vzdělávací akce. Cíl Megavíkendu je neměnný – spojit mladé lidi z celé Evropy a umožnit jim se vzdělávat, sdílet své znalosti, zkušenosti, tipy a triky, a podílet se tak na rozvoji naší společnosti. Každý rok se na Megavíkendu sejde přes 100 účastníků z České republiky i celého světa. Přidejte se letos i vy …

Kontakt

Máte otázku nebo si nevíte rady?

Kontaktujte nás na naší emailové adrese [email protected] nebo se s námi spojte na Facebooku.

Tešíme se na vás!