Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty. Stačí postel, místo u stolu a místo v srdci.

AFS je nejvýznamnější světovou organizací zajišťující studijní pobyty pro středoškolské studenty. Podporují a provozují ji zkušení pracovníci a dobrovolníci. Již od roku 1947 zprostředkovává mladým lidem praktické dovednosti a vědomosti oceňované univerzitami i zaměstnanci – a nezbytné pro úspěch v globalizovaném světě.

Obecné otázky a dotazy

AFS spolupracuje s rodinami ve výměnných programech již od roku 1947. Hostitelské rodiny jsou dobrovolnické rodiny, kterým se líbí myšlenka pomoci studentovi prožít svůj sen a otevřou svůj domov novým zážitkům, přátelství, jazyku a kulturním rozdílům.

Večery byly tak živé, že jsme zapomněli na televizi

„Se studenty pokaždé přišla taková spousta témat, že jsme měli neustále o čem povídat. Každý den přinesl něco nového. Doteď nám doma tato živá atmosféra vydržela!“

–Hela Hronová, Lázně Bělohrad
její rodina hostila Turka, Itala a Mexičana

Staňte se hostitelskou rodinou

Hostitelský program a COVID-19

V souvislosti s pandemickou krizí AFS vždy pečlivě postupovalo v souladu s národními i mezinárodními nařízeními. I nadále samozřejmě sledujeme doporučení Ministerstva zdravotnictví České republiky, Hlavního hygienika, doporučení WHO i CDC.

Obecně platí, že svého studenta si vždy vybírá hostitelská rodina.

Nezávazné přihlášení

AFS hostitelský program

Délka: 3, 5 a 10 měsíců, začátek se zahájením školního roku nebo v pololetí. Zahraniční studenti ve věku 15–18 let.

V současné době hledáme hostitelské rodiny pro studenty od září 2023.

Přihlásit se