Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty. Stačí postel, místo u stolu a místo v srdci.

AFS je nejvýznamnější světovou organizací zajišťující studijní pobyty pro středoškolské studenty. Podporují a provozují ji zkušení pracovníci a dobrovolníci. Již od roku 1947 zprostředkovává mladým lidem praktické dovednosti a vědomosti oceňované univerzitami i zaměstnanci – a nezbytné pro úspěch v globalizovaném světě.

Obecné otázky a dotazy

AFS spolupracuje s rodinami  již od roku 1947. Hostitelské rodiny jsou dobrovolnické rodiny, kterým jsou blízké hodnoty AFS a jsou ochotné otevřít svůj domov novým zážitkům, přátelstvím, jazyku a kulturním rozdílům.

"Večery byly tak živé, že jsme zapomněli na televizi..."

„Se studenty pokaždé přišla taková spousta témat, že jsme měli neustále o čem povídat. Každý den přinesl něco nového. Doteď nám doma tato živá atmosféra vydržela!“

–Hela Hronová, Lázně Bělohrad
její rodina hostila Turka, Itala a Mexičana

Staňte se hostitelskou rodinou.

Hostitelský program a COVID-19

AFS pravidelně vyhodnocuje bezpečnost programů ve všech zemích i v souvislosti s COVID-19 a vždy postupuje v souladu s nařízeními vlády či institucí a vládních agentur jako je Světová zdravotnická organizace, Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí i národní ministerstva či hygienické stanice.

Většina přijíždějících studentů je naočkována minimálně dvěma dávkami EMA vakcín proti COVID 19. AFS výrazně doporučuje toto očkování podstoupit před odjezdem na program, případně je možnost očkování si doplnit v hostitelské zemi.

Nezávazné přihlášení

AFS hostitelský program

Délka: 3, 5 a 10 měsíců, začátek se zahájením školního roku nebo v pololetí. Zahraniční studenti ve věku 15–18 let.

Staňte se hostitelskou rodinou – prohlédněte si profily zahraničních studentů.

Chci se stát hostitelskou rodinou.