years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na semestrální program do Paraguayi s odletem v srpnu 2024 prodlužujeme do 31. 3. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Zájemci o tento studijní program nám napište rovnou e-mail na: [email protected]

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na semestrálním programu v Paraguayi činí 15 až 18,6 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Další podmínkou je angličtina na komunikativní úrovni. Znalost španělštiny bude výhodou.

paraguay_hostitelska

Tvá hostitelská rodina

Většina obyvatel Paraguaye jsou mestici, tedy lidé smíšeného evropského a indiánského původu, a většina z nich mluví dvěma jazyky – španělsky a guaraní. Paraguayci jsou velmi pohostinní a žijí klidným, pohodovým životem. Paraguayci hrdě udržují své původní tradice v oblasti umění, řemesel, hudby, hudebních nástrojů a tance. Centrem paraguayské společnosti je právě rodina. Pravděpodobně budeš žít v malém městě se snadnou dostupností do větších paraguayských měst. Rodiny bývají velmi tradiční a chrání své děti, zejména dcery. Většina společných aktivit, dovolených a víkendů je často pouze rodinnou událostí.

paraguay_skupina

Škola

Pravděpodobně budeš navštěvovat soukromou střední školu se zaměřením například na obchod, účetnictví a administrativu, společenské nebo přírodní vědy. Ve většině dnů probíhá výuka do 15 hodin. Na veřejných školách probíhá výuka ve dvou intervalech (velmi běžné pro všechny země Latinské Ameriky), od 7 do 12 hodin a od 13.30 do 18.30 hodin. Studenti v Paraguayi nosí uniformy.

paraguay_slecny

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Paraguyai

Paraguayští teenageři rádi tráví víkendy ve skupině: sportují, pořádají pikniky, chodí na večírky nebo do kina, na procházky nebo do parků. Tanec je velkou součástí paraguayské kultury. V zemi je kladen velký důraz na studijní úspěchy a volný čas ve všední dny studenti věnují převážně domácím úkolům.

Typické jídlo

Základem paraguayské stravy je maso. Dalšími důležitými základními potravinami jsou kukuřice, rýže, brambory a pšenice, stejně jako sezónní ovoce. Nejtradičnějším pokrmem je Sopa Paraguaya, koláč z kukuřičné mouky s vejci, mlékem, sýrem a cibulí. Jídlo je časem pro rodinu a setkávání, zejména pak o víkendech.

paraguay_matere

Jazyk

V Paraguayi jsou dva úřední jazyky: španělština a guaraní a většina Paraguayců rozumí oběma. AFS ti poskytne online jazykový kurz Rosetta Stone, který ti pomůže naučit se základy španělštiny a připravit se na první dny v nové zemi.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, pololetní a závěrečné soustředění ve Paraguayi
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě semestrálního programu v Paraguayi je nutná znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy španělštiny či její pokročilá znalost velmi pomohou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Paraguayi i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Semestr, na který nezapomeneš

„Skutečnost, že mě v cizí zemi nikdo neznal, mi umožnila začít prakticky s čímkoliv, na co bych si dříve netroufla – začala jsem chodit do skauta, na sebeobranu, tancování a stala jsem se součástí školního orchestru.“

– Karla, semestrální pobyt v Paraguayi