Mexičané, potomci Aztéků a Mayů, se těší z bohaté tradice domorodých legend, uměleckých vyjádření a různorodých kultur. Země pouští, džunglí, hor a pláží nabízí zároveň zážitky ze setkání s pozoruhodnou moderní architekturou. Náměstí mexických měst jsou zaplněná stánky s jídlem a řemeslnými výrobky, z nich se do okolí rozléhá temperamentní konverzace místních obyvatel.

Čas trávený s rodinou, škola a sportování, alfa a omega života mladých Mexičanů. A k tomu ještě kamarádi – společně do kina, společně tančit nebo prostě jen tak se spolu sejít a povídat si.

Lidé a komunita

V Mexiku můžete očekávat jakékoli umístění – jak na venkově, tak ve městě. Rodina je obvykle sociálním centrem života pro mnoho lidí. Některé rodiny jsou opravdu velké a pod jednou střechou zahrnují dospělé děti, které zůstávají svobodné, i širší příbuzenstvo. Rodiče bývají starostliví až – zejména u dívek – ochranářští. Mějte to prosím na paměti a informujte je průběžně o svých plánech a aktivitách. V životě místní komunity pak existuje mimořádně důležitá zvyklost pomáhat lidem v nouzi.

View this post on Instagram

Ser intercultural comienza conociendo tu propia cultura. #afsmexico #tuxtlagutierrez

A post shared by AFS México (@afsmexico) on

Škola

Během vašeho roku v Mexiku budete s největší pravděpodobností navštěvovat soukromou střední školu s rozvrhem pěti až šesti vyučovacích hodin denně. Z navštěvovaných předmětů očekávejte mexické dějiny, španělskou literaturu nebo mexické právo a k tomu několik předmětů volitelných. Školní uniformy jsou většinou vyžadovány. Neopomiňte dále možnost zapojení do sportovního, dramatického nebo hudebního kroužku, budou-li tyto aktivity na vaší škole nabízeny.

Jazyk

Španělština je v Mexiku hlavním a úředním jazykem. Základní znalost španělštiny nebo angličtiny se vám určitě bude hodit.

Seguimos haciendo fiesta🌼🌻🌹🌸 #fiesta#vela27#ixtepec#miaño#afseffect🌍

A photo posted by Ilaria Bonaglia (@ilaria_bonaglia) on

Día 290, 05/06/16 Still remember that dish 😍 #MiViajeAFS #México #love #mariscos #food #comida #seafood #playa

A photo posted by Luigi Ranieri (@luigiranieritorres) on

Strava

Mexická strava je pestrá, chuťově bohatá, někdy poněkud více kořeněná. Mezi základní jídla patří mexické kukuřičné placky tortillas, plněné kukuřičné placky tacos, plněné pšeničné placky quesadillas,stejně tak základní potraviny – rýže a fazole. Rozhodně nezapomeňte ochutnat mole (což je hustá výživná omáčka pocházející z mexického státu Oaxaca) nebo lahodné domácí ovocné nápoje.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Mexico