years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu v Dominikánské republice činí 15,5 až 18,5 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro roční program je doporučována znalost angličtiny se základy španělštiny či dobrá (a velmi dobrá) úroveň španělštiny.

domini_skola

Tvá hostitelská rodina

V Dominikánské republice můžeš být umístěn/a kdekoli, malými obcemi počínaje a městskými centry konče. Dominikánci jsou většinou pohodoví lidé a navzájem si pomáhají. Rodiny však bývají dosti konzervativní, proto svoje plány i svá rozhodnutí s hostitelskými rodiči předem konzultuj.

domini_rodina

Škola

Budeš navštěvovat veřejnou nebo soukromou střední školu, která ti poskytne stipendium k úhradě školného. Školní rok začíná v srpnu a končí v červnu. Vyučování probíhá od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Studenti nosí školní uniformy, přičemž každá škola má svou vlastní. Kromě předmětů dle předem stanoveného rozvrhu nabízejí školy i mimoškolní, sportovní, hudební, taneční a divadelní aktivity.

domini_surf

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Dominikánské republice

Mladí lidé rádi tráví čas společně a i ty budeš vítán, připojíš-li se k některé z mnoha jejich aktivit, při nichž určitě získáš i nové přátele. Mezi nejoblíbenější sporty zde patří baseball a basketbal, oblíbená je hra na kytaru, tanec či výtvarné kurzy. Ve večerních hodinách mládež sleduje filmy nebo pořádá doma taneční párty.

Typické jídlo

Určitě bys měl/a ochutnat tradiční dominikánskou snídani nebo večeři „ Mangu“ tj. pikantní pyré ze šťouchaných banánů, juky či „auyamy“ servírované s restovanou červenou cibulí, smaženým bílým sýrem, vejci nebo salámem. K obědu si často místní dávají pokrm „Bandera Dominicana“ v překladu dominikánská vlajka, který se skládá z bílé rýže, dušených červených nebo bílých fazolí a masa.

domini_jazyk

Jazyk

Hlavním jazykem je španělština. Základní znalost angličtiny bude nutností, španělština výhodou. Nicméně, v případě potřeby můžeš navštěvovat jazykové lekce španělštiny během programu.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, pololetní a závěrečné soustředění v Dominikánské republice
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Dominikánské republice je nutná znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy španělštiny budou výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Dominikánské republice i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Rok plný nových zkušeností

„Skutečnost, že mě v cizí zemi nikdo neznal, mi umožnila začít prakticky s čímkoliv, na co bych si dříve netroufla – začala jsem chodit do skauta, na sebeobranu, tancování a stala jsem se součástí školního orchestru.“

– Kristýna, roční pobyt v Dominikánské republice