years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na roční program v Dominikánské republice s odletem v srpnu 2024 prodlužujeme do 31. 3. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu v Dominikánské republice činí 15,5 až 18,5 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro roční program je doporučována znalost angličtiny se základy španělštiny či dobrá (a velmi dobrá) úroveň španělštiny.

domini_skola

Tvá hostitelská rodina

V Dominikánské republice můžeš být umístěn/a kdekoli, malými obcemi počínaje a městskými centry konče. Dominikánci jsou většinou pohodoví lidé a navzájem si pomáhají. Rodiny však bývají dosti konzervativní, proto svoje plány i svá rozhodnutí s hostitelskými rodiči předem konzultuj.

domini_rodina

Škola

Budeš navštěvovat veřejnou nebo soukromou střední školu, která ti poskytne stipendium k úhradě školného. Školní rok začíná v srpnu a končí v červnu. Vyučování probíhá od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Studenti nosí školní uniformy, přičemž každá škola má svou vlastní. Kromě předmětů dle předem stanoveného rozvrhu nabízejí školy i mimoškolní, sportovní, hudební, taneční a divadelní aktivity.

domini_surf

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Dominikánské republice

Mladí lidé rádi tráví čas společně a i ty budeš vítán, připojíš-li se k některé z mnoha jejich aktivit, při nichž určitě získáš i nové přátele. Mezi nejoblíbenější sporty zde patří baseball a basketbal, oblíbená je hra na kytaru, tanec či výtvarné kurzy. Ve večerních hodinách mládež sleduje filmy nebo pořádá doma taneční párty.

Typické jídlo

Určitě bys měl/a ochutnat tradiční dominikánskou snídani nebo večeři „ Mangu“ tj. pikantní pyré ze šťouchaných banánů, juky či „auyamy“ servírované s restovanou červenou cibulí, smaženým bílým sýrem, vejci nebo salámem. K obědu si často místní dávají pokrm „Bandera Dominicana“ v překladu dominikánská vlajka, který se skládá z bílé rýže, dušených červených nebo bílých fazolí a masa.

domini_jazyk

Jazyk

Hlavním jazykem je španělština. Základní znalost angličtiny bude nutností, španělština výhodou. Nicméně, v případě potřeby můžeš navštěvovat jazykové lekce španělštiny během programu.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, pololetní a závěrečné soustředění v Dominikánské republice
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Dominikánské republice je nutná znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy španělštiny budou výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Dominikánské republice i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Rok plný nových zkušeností

„Skutečnost, že mě v cizí zemi nikdo neznal, mi umožnila začít prakticky s čímkoliv, na co bych si dříve netroufla – začala jsem chodit do skauta, na sebeobranu, tancování a stala jsem se součástí školního orchestru.“

– Kristýna, roční pobyt v Dominikánské republice