Ekvádor je skutečně fascinující destinace s tou nejrozmanitější kulturou plnou života. Nalezneme tu historickou koloniální architekturu, sopečnou krajinu i husté dešťové pralesy. Země má čtyři naprosto odlišné regiony: vysočinu, pobřežní pásmo, dešťový prales a známé sopečné souostroví Galapágy. To vše dělá z Ekvádoru zemi s mnoha vzrušujícími možnostmi k poznávání a objevování. Lidé jsou zde velice přátelští, v hovoru i ve způsobu oblékání však poněkud formální.

Mladí Ekvádorci tráví většinu volného času s přáteli, společně chodí do kina, tančit nebo prostě jen tak korzovat.

#familia#partedemicorazon#chola

A photo posted by Anna Gantner (@anna_gantner) on

Hostitelská rodina & komunita

S největší pravděpodobností budete žít buď v příměstské oblasti některého z velkých měst jako Quito nebo Guayaquil, nebo v menším městě kdekoli jinde v Ekvádoru. Rodiny jsou rozvětvené a vztahy všech generací v rodině jsou velmi těsné. Očekávejte tedy, že většinu volného času strávíte se svou hostitelskou rodinou, a věřte, že to bude čas, který stojí za to.

Škola

Budete-li mít hostitelskou rodinu někde u pobřeží nebo na Galapágách, váš školní rok potrvá od dubna do ledna, budete-li žít v oblasti vysočiny nebo v některé východní provincii, škola vám začne v září a potrvá do června. V obou případech vyučování trvá od 7 do 14 hodin a studenti nosí školní uniformy.

#papaya gigante

A photo posted by Gioele Douglas (@gioele_douglas) on

Ecuador #Afs #Afsecuador #Lamejor @zvershinina ??❤️?

A photo posted by Clara Marcantonio (@clara_162) on

Jazyk

Úředním jazykem Ekvádoru je španělština a její základní znalost při příjezdu vám bude ku prospěchu.

Strava

V typické ekvádorské kuchyni vždy bude některý z mnoha druhů masa (hovězí, vepřové, mleté, ryba a mořské plody, drůbež) k tomu rýže, brambory nebo těstoviny, zelenina i saláty. Časté jsou také fazole, zdraví prospěšné rostliny z rodu juka (yucca) a banány. Porce bývají spíše větší než menší a vaše hostitelská rodina bude šťastná, když jí dokážete, že vám u ní opravdu chutná.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Ekvádor