Ekvádor je skutečně fascinující destinace s tou nejrozmanitější kulturou plnou života. Nalezneme tu historickou koloniální architekturu, sopečnou krajinu i husté dešťové pralesy. Země má čtyři naprosto odlišné regiony: vysočinu, pobřežní pásmo, dešťový prales a známé sopečné souostroví Galapágy. To vše dělá z Ekvádoru zemi s mnoha vzrušujícími možnostmi k poznávání a objevování. Lidé jsou zde velice přátelští, v hovoru i ve způsobu oblékání však poněkud formální.

Mladí Ekvádorci tráví většinu volného času s přáteli, společně chodí do kina, tančit nebo prostě jen tak korzovat.

#familia#partedemicorazon#chola

A photo posted by Anna Gantner (@anna_gantner) on

Hostitelská rodina & komunita

S největší pravděpodobností budete žít buď v příměstské oblasti některého z velkých měst jako Quito nebo Guayaquil, nebo v menším městě kdekoli jinde v Ekvádoru. Rodiny jsou rozvětvené a vztahy všech generací v rodině jsou velmi těsné. Očekávejte tedy, že většinu volného času strávíte se svou hostitelskou rodinou, a věřte, že to bude čas, který stojí za to.

Škola

Budete-li mít hostitelskou rodinu někde u pobřeží nebo na Galapágách, váš školní rok potrvá od dubna do ledna, budete-li žít v oblasti vysočiny nebo v některé východní provincii, škola vám začne v září a potrvá do června. V obou případech vyučování trvá od 7 do 14 hodin a studenti nosí školní uniformy.

#papaya gigante

A photo posted by Gioele Douglas (@gioele_douglas) on

Ecuador #Afs #Afsecuador #Lamejor @zvershinina 🇪🇨❤️😘

A photo posted by Clara Marcantonio (@clara_162) on

Jazyk

Úředním jazykem Ekvádoru je španělština a její základní znalost při příjezdu vám bude ku prospěchu.

Strava

V typické ekvádorské kuchyni vždy bude některý z mnoha druhů masa (hovězí, vepřové, mleté, ryba a mořské plody, drůbež) k tomu rýže, brambory nebo těstoviny, zelenina i saláty. Časté jsou také fazole, zdraví prospěšné rostliny z rodu juka (yucca) a banány. Porce bývají spíše větší než menší a vaše hostitelská rodina bude šťastná, když jí dokážete, že vám u ní opravdu chutná.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WLHS6KD');
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/en_US/sdk/xfbml.customerchat.js#xfbml=1&version=v2.12&autoLogAppEvents=1'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '607672792921135'); fbq('track', 'PageView');