Zjistěte, proč Austrálie nejsou zdaleka jen klokani nebo ikonická budova Opera House. Domorodá populace zde má mimořádně silný vliv na kulturu a na veškeré výtvarné umění. Vnitrozemí Austrálie je velmi suché a vyprahlé, a proto většina obyvatel žije v poměrně úzkém pásu úrodných přímořských planin a na jihovýchodním pobřeží. Mládež se s oblibou chodí koupat na překrásné pláže, hraje kriket nebo v parcích pořádá grilování.

Do života australské mládeže neodmyslitelně patří sport, turistika, kempování a ono zmíněné trávení času na plážích. Mnoho mladých lidí si při studiu přivydělává, aby měli peníze na útratu. Pestrá a oblíbená je klubová činnost: skauting, atletika, nejrůznější dobrovolnické aktivity.

AFSer @kiamahayley having a good time on her exchange. #afseffect #Repost "it's a big world out there"

A photo posted by AFS Australia (@afsaustralia) on

Hostitelská rodina & komunita

Na programu AFS v Austrálii můžete být umístěni kdekoli: ve velkém městě, na venkovské farmě, nebo to může být něco mezi tím. Na práci v domácnosti se vždy podílejí všichni. Rodina se obvykle schází ke společné večeři, ale jinak ani jídlo z rychlého občerstvení není výjimkou. Australané se obvykle chovají neformálně a uvolněně, přesto však slova jako prosím a děkuji jsou stále hojně používána.

Škola

Navštěvovat budete soukromou nebo veřejnou střední školu. Vzdělání je v Austrálii bráno velmi vážně a australské školy mají v mezinárodním srovnání vysoké hodnocení. Vyučování probíhá od 8:45 do 15 hodin, od pondělí do pátku. Váš rozvrh bude sestaven z volitelných předmětů a z předmětů povinných, jako angličtina a tělesná výchova. Vyžadovány jsou školní uniformy.

Formal with the best people ?

A photo posted by Rafael Baumer (@rafaelbaumer) on

A photo posted by Rafael Baumer (@rafaelbaumer) on

Jazyk

Australská varianta angličtiny, Aussie, je úředním jazykem Austrálie. Mezi tzv. druhými jazyky (second language) je nejběžnější čínština, italština a řečtina. Minimálně základní znalost angličtiny při příjezdu vám určitě pomůže. Dále se pak budete moci zúčastnit jazykového kurzu AFS a pomoc při zajištění samostatného studia v prvních měsících pobytu vám poskytnou také místní dobrovolníci.

Strava

Australané mají třikrát denně hlavní jídlo, mezi jídly nesvačí. Australská strava je do značné míry podobná stravě britské, tedy hlavně masové koláče a smažená ryba s hranolky (fish and chips). Znát je však také velký vliv asijské kuchyně a v poslední době se vrací do módy i jídla původních obyvatel Aboriginců, tzv. bushfood. Dalšími oblíbenými pokrmy jsou steaky, jehněčí kotlety, klobásy, mořské plody a těstoviny.

Crabs ?

A photo posted by Anna Ravn (@annafrydensberg) on

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.