years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Nově otevíráme tříměsíční program do Austrálie. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku a počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Zájemci o tento studijní program nám napište rovnou e-mail na: [email protected]

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na tříměsíční programu v Austrálii činí 16 až 18,11 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Angličtina na komunikativní úrovni je vyžadována.

Tvá hostitelská rodina

Na AFS programu AFS v Tasmánii můžeš být umístěni kdekoli: ve velkém městě, na venkovské farmě, nebo to může být něco mezi tím. Na práci v domácnosti se vždy podílejí všichni. Rodina se obvykle schází ke společné večeři, ale jinak ani jídlo z rychlého občerstvení není výjimkou. Australané se obvykle chovají neformálně a uvolněně, přesto však slova jako prosím a děkuji jsou stále hojně používána.

Škola

Navštěvovat budeš soukromou nebo veřejnou střední školu. Vzdělání je v Austrálii bráno velmi vážně a australské školy mají v mezinárodním srovnání vysoké hodnocení. Vyučování probíhá od 8:45 do 15 hodin, od pondělí do pátku. Tvůj rozvrh bude sestaven z volitelných předmětů a z předmětů povinných, jako angličtina a tělesná výchova. Vyžadovány jsou školní uniformy.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Austrálii

Mládež se s oblibou chodí koupat na překrásné pláže, hraje kriket nebo v parcích pořádá grilování. Do života australské mládeže neodmyslitelně patří sport, turistika, kempování a ono zmíněné trávení času na plážích. Mnoho mladých lidí si při studiu přivydělává, aby měli peníze na útratu. Pestrá a oblíbená je klubová činnost: skauting, atletika, nejrůznější dobrovolnické aktivity.

Typické jídlo

Australané mají třikrát denně hlavní jídlo, mezi jídly nesvačí. Australská strava je do značné míry podobná stravě britské, tedy hlavně masové koláče a smažená ryba s hranolky (fish and chips). Znát je však také velký vliv asijské kuchyně a v poslední době se vrací do módy i jídla původních obyvatel Aboriginců, tzv. bushfood. Dalšími oblíbenými pokrmy jsou steaky, jehněčí kotlety, klobásy, mořské plody a těstoviny.

Jazyk

Australská varianta angličtiny, Aussie, je úředním jazykem Austrálie. Mezi tzv. druhými jazyky (second language) je nejběžnější čínština, italština a řečtina. Minimálně základní znalost angličtiny při příjezdu ti určitě pomůže. Dále se pak budete moci zúčastnit jazykového kurzu AFS a pomoc při zajištění samostatného studia v prvních měsících pobytu vám poskytnou také místní dobrovolníci.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování a strava v hostitelské rodině
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Austrálii
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě tříměsíčního program v Austrálii je doporučována komunikativní znalost angličtiny.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Austrálii i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…….“

– Maty, tříměsíční pobyt