years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na tříměsíční program do Portugalska s odletem v září 2024 prodlužujeme do 1. 4. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Tento program je součástí tzv. PEACE (Peace European Citizenship Programme). PEACE programy se zaměřují na aktivní občanství a Evropskou Unii. Závěrem těchto programů je pětidenní soustředění v Bruselu, kde se studenti zúčastní workshopů a navštíví významné evropské instituce. Více informací na peace.afs.org.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na tříměsíčním programu v Portugalsku činí 15 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Podmínkou je také znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy portugalštiny budou výhodou.

portugalsko_trimestr_rodina

Tvá hostitelská rodina

V Portugalsku budeš žít ve městě nebo v některé příměstské oblasti. Buď připraven/a na to, že nezávislost, které se ti dostane, bude stejná jako tvá odpovědnost. Uklízení po sobě a pomoc s běžnými pracemi v domácnosti patří mezi obvyklé povinnosti. Portugalské rodiny rády tráví víkendy na chatách nebo na pláži. Významnou položku v životě Portugalců představuje jídlo a čas společně strávený při jídle.

portugalsko_trimestr_skola

Škola

Budeš navštěvovat veřejnou střední školu společně se studenty ve tvém věku. Můžeš si vybrat z následujících zaměření studia: přírodní vědy a technologie, sociálně-ekonomické vědy, společenské a humanitní vědy, jazyky a literatura nebo výtvarná umění. Portugalské školy kladou na studenty značné nároky a vyučování na nich je dlouhé. Zároveň však jsou skvělým místem k setkávání se s jinými lidmi, navazování přátelství. Naučíš se zde portugalštině a dozvíš se více o portugalské historii a kultuře.

portugalsko_trimestr_zivot

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Portugalsku

Fotbal, surfování, taneční kluby, lunaparky a festivaly jsou o víkendech hlavním zdrojem zábavy mladých Portugalců.

Typické jídlo

V Portugalsku jsou velice populární mořské plody, z dalších jídel pak maso vepřové, jehněčí, hovězí, kuřecí a králičí, chléb, sýry, čerstvé ovoce a zelenina. Najdeš zde rovněž plno cukráren se spoustou sladkostí, jejichž názvy se brzy naučíš zpaměti.

portugalsko_trimestr_jazyk

Jazyk

Úředním jazykem Portugalska je portugalština. AFS ti poskytne příručku a audionahrávky, které ti pomůžou naučit se tento jazyk. Hostitelské školy zpravidla nabízejí studentům AFS individuální nebo skupinovou výuku portugalštiny pro cizince.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, kulturní a závěrečné soustředění v Portugalsku
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě tříměsíčního programu v Portugalsku je nutná znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy portugalštiny budou výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Portugalsku i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

dobrovolnictvi

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
hosting

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
alumni

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Tři měsíce v Portugalsku

„Kromě školního života jsem měla příležitost objevovat krásu portugalského pobřeží. Pláže byly úchvatné a surfování bylo jedním z nejlepších zážitků mého pobytu.“

– Pája, tříměsíční pobyt v Portugalsku