Vytříbené italské umění, hudba, jídlo a architektura vytvářejí dokonalou atmosféru pro krátkou večerní procházku s rodinou nebo s přáteli, tzv. passeggiata. Na základech bohaté historie stojí dnes moderní evropská země, která vždy určovala trendy v módě a ve stylu. Ta nejlepší zmrzlina na světě, gelato, vydatné domácí pokrmy, pozůstatky Římské říše, zasněžené vrcholky Alp, malebná pobřežní města podél Jaderského moře, to vše pomáhá Italům skutečně žít ten jejich sladký život, la dolce vita, to vše je Itálie.

Díky docházce na místní střední školu a ubytování v hostitelské rodině, budeš mít jedinečnou příležitost tohle všechno zažít! A přitom se naučit italsky.

Do Itálie můžeš odjet na:

Nevíš, co od Itálie očekávat? Poslechni si Olivku popisovat svoji zkušenost s ročním studijním programem v této zemi.

Strava

V životě Italů je strava zdrojem radosti a potěšení. Ti obědy ve společnosti rodiny nebo přátel prostě milují. Připravte se na štědré porce, silnou kávu a lahodné sladkosti. Báječné sýry a chléb a hlavně – nedostižná pizza a těstoviny – to jsou prazáklady italské kuchyně. K tomu ještě mořské plody, maso a čerstvá zelenina. Z dezertů zde je veliká nabídka tradičního pečiva včetně tiramisu. Tiramisu v doslovném překladu znamená „zvedni mě“, což symbolizuje, jak chuťově uspokojeni a nasyceni se po tiramisu cítíte.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Itálie