Vytříbené italské umění, hudba, jídlo a architektura vytvářejí dokonalou atmosféru pro krátkou večerní procházku s rodinou nebo s přáteli, tzv. passeggiata. Na základech bohaté

historie stojí dnes moderní evropská země, která vždy určuje trendy v módě a ve stylu. Ta nejlepší zmrzlina na světě, gelato, vydatné domácí pokrmy, pozůstatky Římské říše, zasněžené vrcholky Alp, malebná pobřežní města podél Jaderského moře, to vše pomáhá Italům skutečně žít ten jejich sladký život, la dolce vita, to vše je Itálie.

Mladí lidé jsou zvyklí žít nezávisle a sami si organizovat  svůj volný čas. V něm si rádi povídají v kavárnách, korzují po městě, chodí tančit nebo sportují. Italská fotbalová liga, calcio, je fenomén, který je pro mnoho Italů – jejichž národní tým se několikrát stal mistrem světa – důvodem k bujarým oslavám. Dalšími sporty, oblíbenými vašimi budoucími italskými kamarády, mohou být košíková, cyklistika nebo bruslení, které jsou zde nejpopulárnější. Je tu však i mnoho dalších sportů.

Nothing you wear is more important than your smile. 😄

A photo posted by Nurfarwizah Thiang (@zahthiang) on

Hostitelská rodina & komunita

Studenti AFS jsou obvykle umísťováni v menších městech po celé Itálii, včetně Sicílie a Sardinie. Zejména na jihu je obvyklé, že pod jednou střechou žije společně několik generací. Společná jídla pak jsou společenskou událostí, která o víkendech a svátcích trvá třeba i několik hodin. Konverzace při nich může být velmi vášnivá a spolu s hlasitými diskuzemi, provázenými dramatickou gestikulací a mimikou, představuje tu pravou tvář Itálie.

Škola

V Itálii navštěvují studenti školu od pondělí do soboty většinou od 8:30 do 13:30 hodin. Vaše aktivní účast na veškerém školním dění vám nejlépe pomůže získat si mezi spolužáky své kamarády.

Today we had P.E. AT THE BEACH… This is the only school that I will love P.E…

A photo posted by ZACHARY BENETATOS🇮🇹 (@zacharybenetatos) on

View this post on Instagram

„A rega‘ bongiorno!“ #afs #afs_france #france #trimestre #italy #afsitalia #intercultura

A post shared by Sara Nisoli (@_kilachu) on

Jazyk

Úředním jazykem je italština, nicméně od města k městu existují její rozdílné dialekty. Rovněž tak existují poměrně velké skupiny francouzsky a německy mluvících lidí, nezanedbatelná pak je i skupina obyvatel, žijící podél hranice se Slovinskem, užívající poměrně složitý jazyk Friuliano (furlanštinu). Abyste se do italštiny snadněji vpravili, začněte ještě před programem studovat kurz Rosetty Stone. Po příjezdu do Itálie vám pomůže váš poradce na hostitelské škole: bude sledovat vaše pokroky, pomáhat vám zabydlet se na škole a zlepšovat se v jazyce. Doplňkovou jazykovou podporu během prvních dvou, tří měsíců budou poskytovat také místní dobrovolníci AFS.

Strava

V životě Italů je strava zdrojem radosti a potěšení. Ti obědy ve společnosti rodiny nebo přátel prostě milují. Připravte se na štědré porce, silnou kávu a lahodné sladkosti. Báječné sýry a chléb a hlavně – nedostižná pizza a těstoviny – to jsou prazáklady italské kuchyně. K tomu ještě mořské plody, maso a čerstvá zelenina. Z dezertů zde je veliká nabídka tradičního pečiva včetně tiramisu. Tiramisu v doslovném překladu znamená „zvedni mě“, což symbolizuje, jak chuťově uspokojeni a nasyceni se po tiramisu cítíte.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Itálie