years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Tento program je součástí tzv. PEACE (Peace European Citizenship Programme). PEACE programy se zaměřují na aktivní občanství a Evropskou Unii. Závěrem těchto programů je pětidenní soustředění v Bruselu, kde se studenti zúčastní workshopů a navštíví významné evropské instituce. Více informací na peace.afs.org.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na tříměsíčním programu v Německu činí 15,6 až 18,6 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Podmínkou je také němčina na úrovni B1.

nemecko_trimestr_rodina

Tvá hostitelská rodina

Žít budeš s největší pravděpodobností v malém městě nebo v prostředí německého venkova. Rodinný život je sice stále zásadní, nicméně Německo ti zároveň poskytne také prostor k nezávislejšímu životu, než je tomu v některých jiných zemích. Mladí lidé jsou vedeni k tomu, aby se dokázali samostatně postarat o své vlastní záležitosti. Buď však připraven na sdílení běžných domácích povinností.

nemecko_trimestr_skola

Škola

Navštěvovat budeš nejspíše školu orientovanou primárně na přípravu k vysokoškolskému studiu, tedy gymnázium. Vyučování zde probíhá od 7:30/8:30 do 14 až 16 hodin. Vyučovací hodiny jsou koncipovány jako interaktivní a od tebe se očekává, že budeš klást otázky a že se zúčastníš diskuzí.

nemecko_trimestr_zivot

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Německu

Mládež je v Německu vedena k aktivnímu přístupu k životu a díky tomu si můžeš vybírat z široké nabídky volnočasových aktivit. Během týdne se však mladí lidé věnují  především studiu, většinu sportovních i sociálních aktivit si tedy ponechávají převážně na víkend. Pokud jde o sport, nejoblíbenější je fotbal, následovaný různými formami turistiky a cyklistikou.

Typické jídlo

Německá kuchyně je často dosti vydatná a zpravidla odlišná v závislosti na regionu. V oblibě je červené maso, drůbež nebo ryba, jako přílohy brambory, knedlíky, nudle nebo rýže, každopádně pak zelenina. Německo je kromě jiného vyhlášené také množstvím druhů chleba, koláči Schwarzwälder Kirschtorte a kávou. Můžeš očekávat, že před jídlem někdo z tvé hostitelské rodiny řekne Gutten Appetit, což se rovná pozvání ke stolu, spojenému s přáním dobré chuti. Teplé jídlo bývá zpravidla jednou denně. Jídlo se podává v čase zavedeném rodinou a očekává se, že všichni členové rodiny pojedí spolu a k tomu že se také všichni včas dostaví.

nemecko_trimestr_jazyk (1)

Jazyk

Úředním jazykem je němčina, kterou začneš studovat díky jazykovým kurzům, které budeš mít ve tvé místní dobrovolnické skupině AFS.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • jízdenka na vlak či autobus
 • vyzvednutí na místě příjezdu
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové a závěrečné soustředění v Německu
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě tříměsíčního programu v Německu je nutná znalost němčiny na úrovni B1 (komunikativní úrověň).

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Německu i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

dobrovolnictvi

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
hosting

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
alumni

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Rok plný nových zkušeností

„Jedním z největších přínosů mého pobytu v hostitelské rodině bylo zdokonalení mých jazykových dovedností. Každý den jsem se učila nová slova a fráze a stále se zlepšovala v dorozumívání v němčině.“

– Amálka, tříměsíční pobyt v Německu