years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu činí 15 až 17,11 let. V případě, že je ti více či méně, ozvi se nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Další podmínkou je angličtina na komunikativní úrovni. Znalost řečtiny není nutná.

greece_family

Tvá hostitelská rodina

Hostitelské rodiny těchto dvou zemí jsou vřelé, ochranitelské a veselé, často společně stolují a rády tráví čas jeden s druhým. Během celého programu ti pomohou s adaptací a poskytnou ti potřebnou podporu. Rodiny často mluví dobře anglicky, což ti může zpočátku velmi pomoci.

greece_school

Škola

Škola bývá poměrně náročná ve všech vědních oborech. V 11. třídě si žáci vybírají jedno ze dvou zaměření (humanitní/jazykové nebo matematické/přírodovědné). Později, ve 12. třídě, si vybírají jedno ze čtyř zaměření (humanitní/jazyky, ekonomie/finance, matematika/technika/přírodní vědy nebo medicína/biologie). Do školy se chodí od 8:15 do 13:50. Po skončení vyučování se studenti vracejí domů na oběd a krátký odpočinek.

greece_food

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka

Každodenní život středoškoláků je velmi náročný. Každý den chodí do školy od 8:15 do 13:50. Pozdě odpoledne dělají domácí úkoly a obvykle od 17:00 do 21:00 se věnují „frontistirio“, což je dodatečná podpora výuky školních předmětů, nebo se věnují jiným aktivitám, jako je sport, hudba atd. Pokud jim to rodina dovolí, mohou někdy ve dnech školního vyučování jít na pár hodin v podvečer ven s kamarády. O víkendu se řečtí středoškoláci scházejí s přáteli, dělají si domácí úkoly a tráví čas s rodinou nebo se věnují svým koníčkům.

Typické jídlo

Kuchyně je typicky středomořská. Obsahuje zeleninu, maso a omáčky typické pro Balkán. Můžeš zde ochutnat klasický Mousakas, zapečený koláč s vrstvami lilků, brambor, mletého masa a bešamelové omáčky, omáčku Tzatziki z řeckého jogurtu, okurek a česneku, ale také koláče se sýrem feta, špenátem a dalšími druhy. Pečivo se obvykle připravuje z listového těsta, medu, ořechů nebo skořice, příkladem může být baklava, bugatsa nebo diples.

greece_language

Jazyk

Řečtina je úředním jazykem Řecka i Kypru. Je nejstarším indoevropským jazykem na světě, který se udržel po mnoho staletí, ačkoli v různých oblastech země existuje také mnoho různých dialektů. Řečtina je náročný jazyk díky své jedinečné abecedě, složité gramatice a bohaté slovní zásobě. Nejlepší je, když se studenti před odjezdem do Řecka na roční pobyt v zahraničí trochu připraví.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Řecku nebo na Kypru
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě semestrálního programu v Řecku je doporučována komunikativní znalost angličtiny. Základy řečtiny budou výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Řecku i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…….“

– Kája, semestrální pobyt ve Řecku