Podmínky přijetí na program
Věkový limit pro účast na semestrálním programu v Německu činí 15 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, ozvi se nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Podmínkou je němčina na úrovni A2.
Věkový limit pro účast na semestrálním programu v Německu činí 15 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, ozvi se nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Podmínkou je němčina na úrovni A2.
Žít budeš s největší pravděpodobností v malém městě nebo v prostředí německého venkova. Rodinný život je sice stále zásadní, nicméně Německo ti zároveň poskytne také prostor k nezávislejšímu životu, než je tomu v některých jiných zemích. Mladí lidé jsou vedeni k tomu, aby se dokázali samostatně postarat o své vlastní záležitosti. Buď však připraven na sdílení běžných domácích povinností.
Navštěvovat budeš nejspíše školu orientovanou primárně na přípravu k vysokoškolskému studiu, tedy gymnázium. Vyučování zde probíhá od 7:30/8:30 do 14 až 16 hodin. Vyučovací hodiny jsou koncipovány jako interaktivní a od tebe se očekává, že budeš klást otázky a že se zúčastníš diskuzí.
Mládež je v Německu vedena k aktivnímu přístupu k životu a díky tomu si můžeš vybírat z široké nabídky volnočasových aktivit. Během týdne se však mladí lidé věnují především studiu, většinu sportovních i sociálních aktivit si tedy ponechávají převážně na víkend. Pokud jde o sport, nejoblíbenější je fotbal, následovaný různými formami turistiky a cyklistikou.
Německá kuchyně je často dosti vydatná a zpravidla odlišná v závislosti na regionu. V oblibě je červené maso, drůbež nebo ryba, jako přílohy brambory, knedlíky, nudle nebo rýže, každopádně pak zelenina. Německo je kromě jiného vyhlášené také množstvím druhů chleba, koláči Schwarzwälder Kirschtorte a kávou. Můžeš očekávat, že před jídlem někdo z tvé hostitelské rodiny řekne Gutten Appetit, což se rovná pozvání ke stolu, spojenému s přáním dobré chuti. Teplé jídlo bývá zpravidla jednou denně. Jídlo se podává v čase zavedeném rodinou a očekává se, že všichni členové rodiny pojedí spolu a k tomu že se také všichni včas dostaví.
Úředním jazykem je němčina, kterou začneš studovat díky jazykovým kurzům, které budeš mít ve tvé místní dobrovolnické skupině AFS.
V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.
V případě semestrálního programu v Německu je nutná znalost němčiny na úrovni A2 (komunikativní úroveň).
Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…
Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…
Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…
– Vítek, semestrální pobyt v Německu