years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrka přihlášek na semestrální program od ledna 2023 bude přibližně k 30. září 2022. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na semestrálním programu v Irsku činí 15 až 17,8 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro semestrální program je doporučována znalost angličtiny na dobré úrovni.

Tvá hostitelská rodina

Studenti mohou být ubytováni kdekoli v Irsku, obvykle ve venkovských oblastech do 15 minut od nejbližšího města. Ve venkovských oblastech je obvykle omezená veřejné dopravy. Počítej s oceánským podnebím a mírnými častými dešti. Proto si sebou určitě vem dobrou nepromokavou bundu.

Škola

Irský školský systém se od toho našeho liší velmi málo. Studenti jsou obvykle zařazováni do obdoby našeho třetího nebo posledního ročníku střední školy, přičemž jejich zařazení závisí na rozhodnutí a možnostech hostitelské školy a nelze je zaručit. Zatímco třetí ročník se obvykle zaměřuje na projektovou výuku, poslední ročník obvykle klade důraz na ukončení vzdělávání a získání potřebných certifikátů pro další studium.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Irsku

Irské dobrodružství může zahrnovat irské tance, pěší túry nezapomenutelnou krajinou nebo jen poslech zvuků místního houslisty. V závislosti na tvých zájmech se navíc můžeš setkat s workshopy zahrnujícími všechny oblasti, včetně historie, psaní, dramatu, vyprávění příběhů a politiky! Můžeš se také zapojit do hurlingu a gaelského fotbalu, irských národních sportů! K dispozici je také mnoho dalších sportů, například basketbal, hokej, tenis, gymnastika, plavání a další. Mezi běžné společenské a kulturní aktivity patří také divadelní představení, debaty, kvízy, výstavy, filmy, diskotéky a výlety.

Typické jídlo

Irsko je světoznámé používáním brambor v pokrmech, jako je irský guláš, pastýřský koláč, slanina se zelím (s bramborami), boxty, coddle nebo colcannon! Očekávej, že vaše irské stolování bude pohodové a neformální, s kvalitními domácími produkty a zdravými surovinami. Irská kuchyně se navíc neustále vyvíjí a z jejích nejlepších kuchařských škol a od michelinských šéfkuchařů vycházejí úžasné nové recepty, takže se ti dostane lákavé směsice tradiční a moderní irské kuchyně!

Jazyk

Dominantním jazykem je angličtina, ale studenti se pravděpodobně setkají s lidmi, kteří mluví i irsky, což je druhý jazyk země. Sčítání lidu z roku 2006 ukázalo, že tímto jazykem hovoří 39 % obyvatel.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • kulturní a závěrečné soustředění v Irsku
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě semestrálního programu v Irsku je doporučována komunikativní znalost angličtiny.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Irsku i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…….“

– Pája, semestrální pobyt v Irsku