V Kanadě, druhé největší zemi světa, najdeme vedle severního území, hluboko zasahujícího do oblasti Arktidy, i další typy krajiny: pohoří jako Rocky Mountains, prérie, drsná skalnatá pobřeží, písečné pláže, úrodná údolí i kosmopolitní velkoměsta. Zděděná diverzita je sjednocena celonárodní vášní pro hru zvanou lední hokej.

A možná byste se divili, kolik studentů si při studiu přivydělává hlídáním dětí nebo prací v místním obchodě či bistru.

Hostitelská rodina & komunita

V Kanadě budete pravděpodobně žít v menším městě, na venkově nebo přímo na farmě. Rodiče v kanadské rodině se zpravidla dělí v péči o chod domácnosti, děti pomáhají při různých domácích pracích a při přípravě jídel. Mnoho kanadských rodin je etnicky smíšených, snadno se tedy může stát, že budete žít pod jednou střechou s různými kulturami. Protože služby veřejné dopravy jsou v Kanadě omezenější, než jsme zvyklí, vaše hostitelská rodina předem promyslí, jak zajistit, aby se každý dostal tam, kam je třeba.

View this post on Instagram

A post shared by AFS Canada (@afscanada) on

A photo posted by Nicole? (@itsme.nicole) on

Škola

Všeobecně vzdělávací profilace škol je zde výrazná a převažující. Školy mají v první řadě za cíl uspokojit vzdělávací potřeby všech věkových skupin dětí a mládeže v komunitě, což se často realizuje v jedné budově.

Jazyk

Úředními jazyky Kanady jsou angličtina a francouzština. I když některé školy vám mohou nabídnout úvodní jazykové kurzy, studentům AFS se důrazně doporučuje, aby přijížděli s minimálně základní znalostí francouzštiny (v případě umístění v Quebecu) nebo angličtiny, aby byli schopni zapojit se do výuky.

View this post on Instagram

A post shared by AFS Canada (@afscanada) on

So today I had my first ever poutine and went apple picking! 🙂 #poutine #afscanada

A photo posted by Sarah Salmons (@ser_bear17) on

Strava

Strava se v Kanadě liší podle regionu. Na příklad v Quebecu se projevuje silný francouzský vliv, takže můžete očekávat množství masa, brambory, hrachovou polévku, francouzské pečivo, chléb a sýry. Nejoblíbenějším pokrmem je poutine (http://www.poutine.cz/#Poutine), francouzské brambory zalité omáčkou a sypané sýrem.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Kanada