years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Roční program do Nizozemí s odletem v srpnu 2024 je již uzavřen. Přihlášky na studijní programy přijímány průběžně během celého roku a počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu v Nizozemí činí 15,3 až 17,9 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Podmínkou účasti je také znalost angličtiny na komunikativní úrovni.

Tvá hostitelská rodina

Tvé umístění v Nizozemsku může být kdekoli, nejspíše v některém menším městě. Avšak větší i velká města jsou vždy vzdálená jen kousek jízdy. Je zde dobře fungující veřejná doprava a kromě toho se do okolí zcela běžně cestuje na kole. Některé regiony mají výrazně venkovský ráz, především na severu. Až zažiješ, jak si členové rodiny při společné večeři sdělují, co všechno ten den absolvovali, poznáš důvěrně zdejší smysl pro rodinu. Očekávej, že se budeš podílet na domácích pracích, své věci měj vždy uklizené.

Škola

Tvé zájmy a dosavadní vzdělání pomohou při výběru školy, kterou budeš navštěvovat. Vyučování trvá od 8 do 16 hodin. Školy jsou zaměřené na samostatnost při studiu a na výzkum. Pracuje se v menších skupinách nebo jednotlivě a cílem je, aby se studenti naučili týmové práci a efektivnímu řešení problémů.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Nizozemí

Mladí lidé se zde v zájmových a sportovních klubech rádi scházejí s přáteli, jako oblíbené sporty mají fotbal, tenis, cyklistiku, volejbal nebo pozemní hokej. V zimě je oblíbené bruslení, v létě plachtění, turistika a plavání. Studenti mají často vedlejší zaměstnání a o víkendech pracují.

Typické jídlo

Nizozemská jídla jsou jednoduchá a výživná a představují směs různých evropských kuchyní. Během pracovního týdne snídají členové rodiny individuálně podle svých programů, ale v neděli bývají zpravidla snídaně speciální, společné. Hlavním jídlem každého dne však je večeře, při níž se pohromadě sejde celá rodina. Typickým jídlem jsou brambory zalité šťávou nebo omáčkou, k tomu sezónní zelenina a maso nebo ryba. Vynikající jsou polévky. Máš-li rád/a sladké, můžeš zkusit rolku s brusinkami, čokoládovou pomazánku, pudink, oplatky plněné sirupem a zejména pak holandskou lékořici.

Jazyk

Hlavním jazykem je v celé zemi nizozemština. Nizozemské AFS ti poskytne jazykový kurz Rosetty Stone, abys ses před nástupem na program mohl/a co nejvíce jazykově připravit. Studenti umístění ve Frísku, což je provincie na severu Nizozemska, budou mít možnost naučit se dokonce i fríštinu, která je oficiálním jazykem provincie. Alespoň základní znalost angličtiny při příjezdu na program se ti určitě hodí.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, pololetní a závěrečné soustředění v Nizozemsku
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Nizozemí je nutná znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Základy nizozemštiny budou výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Nizozemí i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…….“

– Amálka roční pobyt v Norsku