years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na roční program do Kolumbie s odletem v srpnu 2024 prodlužujeme 31. 3. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu v Kolumbii činí 14 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Znalost španělštiny není podmínkou, ale aspoň základy se ti určitě budou hodit.

Tvá hostitelská rodina

Pokud jde o trávení tvého volného času a o tvou mezikulturní zkušenost v Kolumbii vůbec, v tom všem bude tvá hostitelská rodina hrát tu nejdůležitější roli. Kolumbijské rodiny bývají ve vztahu k dětem dosti konzervativní a ochranářští, a to bez ohledu na věk. Proto bys vždy měl/a své hostitelské rodiče předem informovat o tom, co plánuješ dělat, a vyžádat si jejich souhlas.

Škola

Navštěvovat budeš veřejnou nebo soukromou střední školu. Podle konkrétní školy bude školní rok trvat od února do listopadu (častější případ), nebo od srpna do června. Vyučování je od pondělí do pátku, počet vyučovacích hodin denně rovněž závisí na konkrétní škole. Všichni středoškolští studenti nosí uniformy. Na některých školách jsou nabízeny mimoškolní aktivity, služby školní autobusové dopravy ráno a odpoledne pak poskytuje většina škol.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Kolumbii

Mladí lidé v Kolumbii tráví značnou část volného času se svými rodinami nebo přáteli. Baví je tanec a hudba celé Latinské Ameriky, Karibiku i Severní Ameriky. S radostí tě vezmou do kina na jejich filmy a naučí tě tancovat místní tance.

Typické jídlo

Strava v Kolumbii je bohatá na sacharidy. Jídla obvykle zahrnují maso, brambory, rýži, fazole a smažený banán, tzv patacon. Oblíbené jsou ovocné šťávy a překvapeni určitě budetš rozmanitostí a bohatstvím ovoce, které je zde k dispozici.

Jazyk

Úředním jazykem v Kolumbii je španělština. Základní znalost tohoto jazyka je vhodná už před odjezdem na program. AFS ti k tomu poskytne potřebné odkazy a jazykové materiály.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Kolumbii
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Kolumbii je doporučováno znát alespoň základy španělštiny. Španělština na komunikativní úrovni bude výhodou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Kolumbii i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Rok plný nových zkušeností

„Skutečnost, že mě v cizí zemi nikdo neznal, mi umožnila začít prakticky s čímkoliv, na co bych si dříve netroufla – začala jsem chodit do skauta, na sebeobranu, tancování a stala jsem se součástí školního orchestru.“

– Týnka, roční program v Kolumbii