years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na letní jazykový program do Kostariky prodlužujeme 31. 3. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na letním programu v Kostarice činí 14,6 až 17,10 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro absolvování programu je doporučována komunikativní znalost angličtiny se základy španělštiny či dobrá (a velmi dobrá) úroveň španělštiny.

dreamstime_s_1531166

Nauč se s námi španělsky!

První částí kurzu tvoří dvoutýdenní kurz španělštiny s ostatními zahraničními studenty. Místo konání je jazyková škola v provincii Cartago, nedaleko údolí Orosi. Během kurzu budou studenti ubytováni v ubytovacích sdílených noclehárnách pod dohledem dobrovolníků AFS a zaměstnanců jazykové školy.

Kurz španělštiny zahrnuje 60 hodin výuky a další interkulturní aktivity s cílem naučit se jazyk a zlepšit praktickou komunikaci. Zahraniční studenti po příjezdu absolvují test jazykových znalostí, aby bylo možné určit úroveň kurzu, která je pro každého nejvhodnější (začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí). Poté budou mít studenti výuku španělštiny v malých skupinách podle dosažené vstupní jazykové úrovně.

pura_vida_letni

Tvá hostitelská rodina

Druhou částí programu je čtyřtýdenní pobyt v hostitelské rodině AFS a integrace do běžné středoškolské výuky v místní škole se spolužáky z Kostariky. Skvělá příležitost poznat život a kulturu obyvatel Kostariky očima místních a upevnit si nově získané znalosti španělštiny.

I když můžeš být umístěn/a kdekoli v Kostarice, nejspíše to bude v některé příměstské nebo městské oblasti. Tvá otevřenost vůči hostitelské rodině a sdílení věcí s jejími členy, včetně těch vzdálenějších, bude bráno s nemalým povděkem. Společné rodinné stolování bývá často doprovázeno vášnivou konverzací, díky níž se zejména víkendové obědy mohou někdy pěkně protáhnout.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • ubytování a strava v hostitelské rodině
 • intenzivní kurzy španělštiny v rozsahu 60 hodin
 • společné kulturně zaměřené aktivity
 • týdenní výlet po nejznámějších místech Kostariky
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • akce organizované lokální AFS komunitou
 • jednodenní předodjezdové soustředění v České republice
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Přihlas se a užij si letní prázdniny
v Kostarice i ty!

.

Nezávazná přihláška

Časté otázky

Pro absolvování programu je doporučována komunikativní znalost angličtiny se základy španělštiny či dobrá (a velmi dobrá) úroveň španělštiny.

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

Pura Vida

„Neskutečná příroda, bílé pláže, klid a úžasní lidí! To byly mé dva měsíce v Kostarice.“

– Martin, letní jazykový pobyt v Kostarice