years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Letní jazykový program do Egypta je již uzavřen. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na letním programu v Egypt činí 15 až 17 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro absolvování programu je doporučována komunikativní znalost angličtiny.

egypt_school

Nauč se s námi arabsky!

Během čtyř týdnů absolvuješ 60 hodin arabštiny pod dohledem akreditovaných učitelů, absolventů vysokých škol s bohatými zkušenostmi v oblasti výuky arabštiny jako cizího jazyka. Kurzy probíhají v malých skupinám dle úrovně jazyka studentů.

egypt_family

Tvá hostitelská rodina

Rodina je v Egyptě nesmírně důležitá a hraje v životě lidí významnou roli. Když se v Egyptě mluví o rodině, nemyslí se tím jen rodiče a sourozenci, ale také prarodiče, tety, strýcové, bratranci, sestřenice, bratranci a tak dále. Úloha rodiny se však trochu liší v závislosti na regionu; ve venkovských oblastech jsou rodinné struktury velmi tradiční, zatímco Egypťané ve městech a na předměstích jsou o něco flexibilnější. Například pokud žiješ v městské oblasti, můžeš očekávat, že budeš spíše bydlet v bytě než s širší rodinou ve velkém domě. Egyptské matky jsou na své vaření hrdé a tvé hostitelské mamince udělá opravdu radost, pokud budeš ochoten/ochotna ochutnat vše, co před tebe postaví!

V egyptské kultuře se očekává, že pozdravíte všechny, koho vidíte každý den. Dívky líbají tváře, chlapci si podávají ruce nebo líbají tváře. Dochvilnost není v Egyptě příliš důležitá a pozdní příchod není považován za nezdvořilý. Egypťané mají tendenci komunikovat nepřímo a obecně jim není příjemné vyjadřovat ostatním negativní emoce. V egyptské kultuře také není důležitý oční kontakt. Osobní prostor není pro Egypťany obecně běžným pojmem, zejména v rámci rodiny. Očekává se, že rodinní příslušníci a blízcí přátelé o sobě budou vědět téměř vše, dokonce i velmi osobní informace. Egypťané také nedodržují odstup, když s někým hovoří; vzdálenost mezi dvěma lidmi, kteří spolu hovoří, je obvykle těsná, zejména pokud jsou stejného pohlaví.

Co je zahrnuto v ceně programu:

  • letenka
  • vyzvednutí na letišti
  • ubytování a strava v hostitelské rodině
  • intenzivní kurzy arabštiny v rozsahu 60 hodin
  • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
  • 24/7 podpora v naléhavých případech
  • akce organizované lokální AFS komunitou
  • jednodenní předodjezdové soustředění v České republice
  • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Přihlas se a užij si letní prázdniny
v Egyptě i ty!

.

Nezávazná přihláška

Časté otázky

V případě letního programu do Egypta je vyžadována komunikativní znalost angličtiny. Základy arabštiny či dobrá (a velmi dobrá) úroveň arabštiny bude výhodou.

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací