Studuj v zahraničí - vyber program a přihlas se

Vyber svůj program (filtr):

  • Severní Amerika
  • Evropa
  • Asie
  • Latinská Amerika
  • Oceánie
  • Afrika
fotky do textů-4

AFS Startér

Startér je nezávazné informační setkání, které je určeno středoškolákům, kteří zvažují AFS studijní program v zahraničí. Vítáme také rodiče studentů. Připraveným programem vás bude provázet naše koordinátorka studia v zahraničí a absolventi programů. Ti budou mluvit o svých zkušenostech a zážitcích a sdílet fotografie z programu.

Více informací

Otevři se novým možnostem

Mezikulturní programy AFS navždy změní tvůj život! To je #AFSeffect
STU_GLOBAL

Poznej svět

Zažij cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušej si život s novou rodinou. Užij si odlišné tradice, pronikni do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem.

STU_CHANGE

Poznej přátele

Otevři se novému pohledu na svět a pomoz ostatním pochopit, jak ho vnímáš ty. Získej kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami.

STU_FLUENT

Poznej jazyk

Anglicky umí kdekdo. Nauč se nový jazyk tím nejpřirozenějším způsobem – každodenním používáním. Jazyk je klíč k lidem, kultuře a zážitkům. Získej zkušenosti, z kterých budeš těžit celý život.

STU_YOU

Poznej sebe

Zjisti nové věci o sobě a svém místě na světě. Získej větší nezávislost a sebejistotu. Nauč se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli.

Jak na to?

Máš nastudovanou nabídku AFS programů nebo jsme se viděli osobně. Je čas podat přihlášku! Tady je pár věcí, které můžeš na své mezikulturní cestě s AFS očekávat :
STEP1_prihlas

Najdi program a podej přihlášku

Náš dotazník jde do hloubky. Znalost některých klíčových věcí o tobě nám pomáhá zajistit, aby tvůj zážitek s AFS byl co nejlepší. Když se na něčem zasekneš, neboj se nám zavolat. Během tohoto kroku také musíš zaplatit nevratný přihlašovací poplatek 2 000 Kč.

Nabídka programů.
STEP2_ST

Vybrali jsme tě!

Ne každý se stane AFS studentem. Tvoje přihláška, rozhovor s tebou a doporučení ostatních nám říkají, nakolik mezinárodní studentskou výměnu zvládneš. A teď začíná legrace!

Inspiruj se příběhy.
STEP3

Přijď na naše orientační setkání

Orientační setkání AFS (před, během a po ukončení programu) pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu.

Časté otázky studentů.
STEP4_ST

Sedni na letadlo a hurá do světa!

Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Historie AFS.

Uvažuješ o studiu v zahraničí? Vyplň následující nezávazný formulář.

.

Chci se nezávazně přihlásit

Zkušenost, která pro tvůj život může znamenat víc než známky ve škole.

„Nejen, že mi tento pobyt otevřel oči, ale i svět jako takový. Kamarádi z celého světa ho udělali menším a já si už v tomto mladém věku uvědomil svůj potenciál a začal si vážit možností, které mám. Jednodušše zážitek k nezaplacení.“

— Kristián, roční pobyt v USA

AFS-students

Informace pro rodiče

AFS je nejvýznamnější světovou organizací zajišťující studijní pobyty pro středoškolské studenty. Podporují a provozují ji zkušení pracovníci a dobrovolníci. Již od roku 1947 zprostředkovává mladým lidem praktické dovednosti a vědomosti oceňované univerzitami i zaměstnanci – a nezbytné pro úspěch v globalizovaném světě. Programy AFS pomáhají mladým lidem poznat svět za hranicemi jejich komunity a naučit se navazovat vztahy s lidmi z jiných zemí a kultur.

Proč je AFS správnou volbou

Stipendia

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do konkrétních zemí.

Aktuální nabídka stipendií
Návrh bez názvu (19)

Zvýhodněné podmínky pro zájemce z hostitelských rodin

Plánujete vyslat svého syna či dceru do zahraničí na dlouhodobý studijní pobyt? Jedinečnou příležitostí, jak poznat program z druhé strany a pochopit, co váš potomek bude prožívat na programu, jak a co prožívá hostitelská rodina, je zapojit se do hostitelského programu. Staňte se hostitelskou rodinou rodinou a využijte tak jedinečnou možnost zvýhodněných podmínek pro vyjíždějící děti z řad hostitelských rodin!

Více informací

Proč s AFS?

Máme dlouholeté zkušenosti

AFS celosvětově organizuje studijní pobyty od roku 1947, v Česku působíme od roku 1990. Máme několik generací spolupracovníků a naučili jsme se vypořádat se všemi situacemi, které naše studenty mohou potkat.

AFS působí ve více než 49 zemích. Všude tam, kde nabízíme své studijní pobyty, má AFS kancelář a síť spolupracovníků, kteří přímo na místě poskytují podporu našim studentům.

Nejdobrodružnější rok tvého života

„Navždy budu vděčná za tuhle životní příležitost vidět svět z jiné perspektivy. Všem moc doporučuji.“

– Zuzana, výměnný pobyt v Mexiku

Vše, co potřebuješ vědět

Určitě, vyber si z 49 zemí. Pokud jsou místa do tebou vybrané destinace už zaplněna, určitě najdeme alternativu, která ti bude vyhovovat.

Největší škola života

„Byla to rozhodně největší zkušenost v mém dosavadním životě a nikdy na tento intenzívní půlrok nezapomenu.“

– Šimon, semestrální pobyt na Novém Zélandu

Studuj na střední škole v zahraničí s AFS a poznej svět. Studium v zahraničí rozšíří tvé obzory, poznáš spousty nových lidí, osamostatníš se a zažiješ, co z pohodlí domova není možné. Přihlas se na trimestrální, semestrální, nebo roční program. Přijímáme přihlášky – tvé dobrodružství může začít!

Poznej svět, poznej sám sebe.