years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na semestrální program v Ghaně s odletem v srpnu 2024 prodlužujeme do 30. 4. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku, nicméně počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na semestrálním programu v Ghaně činí 15 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Další podmínkou je angličtina na komunikativní úrovni.

ghana_family

Tvá hostitelská rodina

S největší pravděpodobností budeš žít v Akkře, kulturním a obchodním hlavním městě Ghany. Tvá rodina bude pravděpodobně početná a ve stejném domě může žít i několik generací. Přestože Ghaňané mají tendenci být pohodoví, rodiny mohou být na své děti poměrně přísné. Setkáš se zde se silným smyslem pro komunitu a velkou úctou ke starším lidem. Oblíbené je stolování pod širým nebem, kdy si rodiny vaří jídlo a setkávají se s ostatními na veřejných místech.

ghana_school

Škola

S velkou pravděpodobností si budeš moct vybrat z několika středních škol: akademická střední škola, odborná škola nebo technická škola. Vyučování začíná v 7 hodin ráno a probíhá v angličtině, i když to nebude mateřský jazyk většiny tvých spolužáků. Tvé studium bude zaměřeno na čtyři základní předměty: angličtina, matematika, integrované přírodní vědy a společenské vědy. Po škole a o víkendech budeš vyzván/a, abys se zapojil/a do některého dobrovolnického projektu.

ghana_friends

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Ghaně

Ať už na stadionu, nebo u televize, budeš trávit čas s přáteli sledováním fotbalu, volejbalu, atletiky, boxu nebo basketbalu. Ghanská taneční hudba je známá jako highlife, je ovlivněná jazzem a další západní hudbou a bývá hraná na kytary či lesní rohy.

Typické jídlo

Jídla v Ghaně jsou obvykle ostrá a kořeněná a jejich součástí jsou často batáty, kukuřice, fazole a rýže. Rozhodně během programu musíš ochutnat některé z pouličních jídel, která se prodávají z kovových misek umístěných na hlavách prodavačů. Mezi oblíbená ghanská jídla patří fufu (těsto z kombinace banánů a manioku), ghanská red-red (fazole, krevety nebo garnáti, červený palmový olej a rajčata) a melkkos (krém se skořicí).

ghana_language

Jazyk

Dobrá znalost angličtiny je pro studijní program v Ghaně výhodou. Navíc, když budeš chtít, můžeš se během pobytu naučit i některý z místních dialektů.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Ghaně
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Ghaně je doporučována komunikativní znalost angličtiny.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Ghaně i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„…….“

– Hanka, roční pobyt v Ghaně