years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Uzávěrku přihlášek na roční program na Filipínách s odletem v červenci 2024 prodlužujeme do 31. 3. 2024. Přihlášky na studijní programy jsou přijímány průběžně během celého roku a počet míst je omezen kapacitou hostitelské země.

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu od července je věkový limit 14,6 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro roční program je vyžadována znalost angličtiny na komunikativní úrovni.

Tvá hostitelská rodina

Budeš pravděpodobně žít v některé z městských oblastí v okolí center filipínských provincií. Rodinný život je zde ceněn nade vše a domácnosti jsou co do počtu členů často značně rozvětvené.

Škola

Navštěvovat budeš s největší pravděpodobností soukromou střední školu, která může být jak koedukovaná, tak čistě dívčí nebo chlapecká. Školní rok trvá od června do března, vyučování probíhá od pondělí do pátku denně od 7 do 17 hodin. Kmenovými předměty jsou angličtina, matematika, přírodní a společenské vědy, filipínština atp. Výuka ve většině hodin probíhá v angličtině, studenti nosí školní uniformy. Školy nabízejí řadu mimoškolních aktivit, jako jsou různé soutěže, výstavy, hry a dílny.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka na Filipínách

Mládež ve svém volném čase navštěvuje taneční školy a věnuje se sportům jako basketbal, tenis, badminton, volejbal a cyklistika. Většina mladých lidí je zapojena do skupin mládeže při jednotlivých církvích nebo do různých místních organizací. Očekává se od tebe, že se k některé z těchto aktivit také připojíte.

Typické jídlo

Filipínská kuchyně – během barvité historie dlouhou dobu ovlivňovaná Malajci, Španěly, Mexičany, Araby, Číňany, Američany, Indy a Japonci – je dnes jednou z vůbec nejbohatších kuchyní celého světa. Nejrůznější filipínské regiony a ostrovy mají svá vlastní jídla jedinečné chuti. Hlavním produktem a základní potravinou je bez diskuzí rýže, která se podává ke každému jídlu. Škála jídel je více než široká, od zcela jednoduchých jako smažená solená ryba s rýží, až po pracná a komplikovaná jako paellas, obsahující rýži, fazole, maso, šneky a koření. Filipínci dávají přednost jídlům výrazné chuti, jejich kuchyně však při tom není tak ostrá a pikantní jako v některých sousedních zemích.

Jazyk

Filipínština i angličtina jsou na Filipínách úředními jazyky. Celkově se však na Filipínách mluví 120 až 175 jazyky, podle použitých kritérií. I když filipínštinou a angličtinou se mluví a vyučuje na školách, většina obyvatel mimo města angličtinu příliš neovládá. Tobě však alespoň základní znalost angličtiny bude do začátku rozhodně užitečná. Na místě se po příjezdu zúčastníte jazykového kurzu, organizovaného AFS, a dále během prvních měsíců vašeho pobytu ti místní dobrovolníci pomohou se zajištěním individuálního jazykového studia.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, kulturní, pololetní a závěrečné soustředění na Filipínách
 • ponávratové soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu do Japonska je vyžadována komunikativní znalost angličtiny. Základy nebo pokročilá znalost japonštiny mohou být velkou výhodou do začátku. Nicméně, na programu můžeš odjet i pouze s angličtinou.

Přihlas se a studuj příští školní rok
na Filipínách i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„….“

– Nathanael, roční pobyt na Filipínách