Zjistěte, proč Francie zdaleka není jen Paříž. Poznejte malá města a vesnice, regiony úplně jinak vypadající, v nichž se budete úplně jinak cítit. Ponořte se do kultury proslavené po celém světě svojí stravou, architekturou, filozofií a malířstvím. Poznejte tu nádhernou krajinu od Atlantiku až k Alpám, od kanálu La Manche až ke Středozemnímu moři.

Mladí lidé zde rádi tráví čas společně ve veřejných parcích a kavárnách, o víkendech chodí na party. Mezi sporty jsou nejpopulárnější fotbal a basketbal.

A photo posted by AFS France (@afs_france) on

Hostitelská rodina & komunita

Vaše umístění bude s největší pravděpodobností v některé z venkovských oblastí Francie. Vaše hostitelská rodina vás určitě přivítá přátelským políbením na tvář, kterému se říká bise.  Když dáte najevo spokojenost a vděčnost, Francouzi to velmi ocení. Počítejte s tím, že budete považováni za právoplatného člena rodiny, pročež se od vás zároveň očekává vaše zapojení do domácích prací a jiné každodenní rutiny.

Škola

Navštěvovat budete pravděpodobně veřejnou školu  collège pro žáky mladší 15 let nebo lyceum (je-li vám mezi 15 a 18), někteří studenti AFS navštěvují soukromou střední školu. Vyučování probíhá od 8 do 17 nebo 18 hodin, ve středu pak je vyučování obvykle pouze dopolední. Někdy přichází v úvahu i vyučování v sobotu dopoledne. Na každých

6 týdnů školy připadají 2 týdny prázdnin. Škola klade hlavní a velký důraz na samotnou výuku, proto jen omezené množství volnočasových aktivit je nabízeno během týdne. Do sportovních a dramatických kroužků se můžete zapojit ve svém volném čase, především o víkendu.

View this post on Instagram

A post shared by AFS France (@afs_france) on

Jazyk

Úředním jazykem je francouzština. Minimálně základní znalost jazyka je vyžadována u krátkodobých (3 měsíce a kratší) programů. U programů delších (6 a více měsíců) byste ale rovněž měli na své francouzštině s předstihem zapracovat. Ještě před zahájením programu získáte přístup do online jazykového kurzu.

Strava

Jídlo je pro Francouze velmi důležité, až zásadní. Pokud právě nejedí, tak o jídle mluví. Pokrmy jsou skutečně delikátní a jsou připravovány s velkou péčí. Francouzi milují širokou nabídku sýrů a stejně tak i speciality jako foie gras (játrová paštika), escargots de Bourgogne (šneci), crêpes (palačinky) a cassoulet (dušené fazole s vepřovým masem). Francouzské pečivo a sýry jsou známé po celém světě.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Francie