Zaujmout. Udržet pozornost. Předat informaci. To je smysl prezentací, které AFS realizuje nejen ve středních školách pro studenty.

Letošní cyklus prezentací jsme zahájili na Biskupském gymnáziu v Brně. Jedná se o školu, která má bohaté zkušenosti nejen se zahraničními studenty AFS, ale také s mladými a nadšenými dobrovolníky z řad studentů školy. Právě ti, společně s dalšími mladými nadšenci brněnské dobrovolnické skupiny AFS v čele s Richardem Roháčem, uskutečnili přednášku na téma dobrovolnictví v Brně.

V publiku pozorně poslouchali studenti kvart (žáci devátého ročníku). Přednáška se soustředila hlavně na interaktivní diskuzi a předání informací o možnostech, které Brno v oblasti dobrovolné práce skýtá. Inspirací studentům byli samotní dobrovolníci AFS, jejich jedinečné zkušenosti a zážitky.

Přednášející si společně se studenty definovali, kdo je to dobrovolník, co může být náplní jeho jedinečné práce, jak a kde se může uplatnit a co ho k dobrovolné činnosti motivuje. Nechyběl ani výčet příležitostí s příklady organizací, do kterých se mohou mladí lidé zapojit. Na dokreslení konkrétních příkladů sloužilo představení dobrovolnictví v realitě AFS, na které dobrovolníci navázali svým osobitým vyprávěním.

Cílem celé akce bylo nadchnout mladé studenty pro dobrovolnickou činnost. Nabídnout jim tak prostředek seberealizace a změny, kterou sami chceme vidět ve světě. Pokud někoho naše vyprávění oslovilo a zapojí se mezi nás, budeme rádi! Jestli máte i ve Vaší škole zájem o podobnou akci, napište do kanceláře AFS, rádi zavítáme i do vašich lavic.

(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WLHS6KD');
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/en_US/sdk/xfbml.customerchat.js#xfbml=1&version=v2.12&autoLogAppEvents=1'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '607672792921135'); fbq('track', 'PageView');