Spolupráce se školami je nedílnou součástí programů AFS. Děkujeme všem pedagogům i ředitelům, kteří společně s námi otevřeli ve školním roce 2016/17 dveře svých škol světu.

57 – to je celkový počet škol od Mariánských Lázní přes Frýdlant nad Ostravicí, které přijaly do svých lavic zahraniční studenty AFS.

65 – číslo reprezentující počet prezentací (besed, workshopů, vstupů na třídních schůzkách a Živých knihoven), které se díky dobrovolníkům a zaměstnancům kanceláře AFS uskutečnily dohromady na 32 školách a vzdělávacích institucích po celé České republice.

19 – symbolizuje počet pedagogů, kteří se na začátku školního roku účastnili semináře Jak zapojit cizince do výuky. Seminář proběhl v Brně a v Praze.

32 – to byl celkový počet účastníků březnové odborné debaty Vzdělání pro život. Její letošní ročník si dal za cíl diskutovat o výzvách a přínosech zahraničních studentů ve školách. A to jak z hlediska legislativy přijímání studentů, tak z pohledu praktického zapojování studentů do výuky.

Navíc proběhla česko-italská školní výměna Gymnázia Václava Hraběte v Hořovicích (viz foto) se školou Sessa Aurunca v jižní Itálii poblíž Neapole. Žáci i učitelé nejenže poznali rozdílné školní prostředí i výukové metody, ale zažili i nezapomenutelná setkání zástupců různých kultur.

(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WLHS6KD');
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/en_US/sdk/xfbml.customerchat.js#xfbml=1&version=v2.12&autoLogAppEvents=1'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '607672792921135'); fbq('track', 'PageView');