years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Podmínky přijetí na program

Věkový limit pro účast na ročním programu v Indii činí 15,6 až 17,6 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Pro roční program je doporučována komunikativní znalost angličtiny.

Tvá hostitelská rodina

Tvé umístění do rodiny a na školu v Indii může být kdekoliv. Avšak bez ohledu na tvé konkrétní umístění bezpochyby poznáš a na vlastní kůži zažiješ soužití více generací, v němž rozhodování a vzdělávání nebo manželství jen zřídka kdy bývá činěno bez konzultací se všemi členy rodiny. Indický smysl pro sounáležitost také předpokládá, že se budeš snažit trávit co nejvíce času s ostatními doma a ne sami za zavřenými dveřmi.

Škola

Vzdělávací systém v Indii je velmi náročný. Ty budeš pravděpodobně navštěvovat 11letou veřejnou střední školu (v okolním světě považovanou za soukromou). Zahájení školního roku závisí na tom, ve kterém státě budeš umístěň/a: v Dillí je to v březnu, v jižní Indii v červnu. Vybrat si budeš moci ze čtyř oborů/zaměření studia: strojírenství, zdravotnictví, obchod nebo humanitní směr. Studenti AFS většinou volí humanitní směr, v němž pak studují ekonomii, filozofii, sociologii, psychologii atp. Kromě toho se budeš moci zapojit do některé s mimoškolních činností, které školy nabízejí, jako kreslení, sportovní hry nebo skupinové diskuze.

Každodenní život

Každodenní život středoškoláka v Indii

Skromnost a pokora, nenásilí a úcta ke stáří jsou v Indii obecně sdílené životní hodnoty. Také komunita a sdílení vůbec jsou velmi důležité. S ostatními můžete dokonce sdílet jídlo ze svého talíře na znamení vzájemné blízkosti. Zaměření na potřeby skupiny, celku má zpravidla přednost před uspokojováním vlastních, individuálních potřeb. Indický způsob komunikace je povětšinou spíše nepřímý; sotva kdy někoho například ulyšíte kategoricky odmítnout pozvání. Mezi nejoblíbenější aktivity indické mládeže patří sledování i provozování nejrůznějších sportů, návštěvy kin, nakupování, chození na pláž. Nicméně škola je pro mladé lidi absolutní prioritou a studiu také věnují převážnou část svého volného času. Co však není v Indii příliš obvyklé, je randění.

Typické jídlo

Strava představuje v indické kultuře jednu z dominantních položek. Region od regionu je tak rozmanitá, jak jen si je možno představit. Společná konzumace pokrmů plných vůní a chutí, často i dosti kořeněných je pro každou rodinu ideální příležitostí, jak být všichni pohromadě. Indická strava a kuchyně, to je především spousta zeleniny, fazole, čočka, rýže, maso ale jen málo kdy. Takže vegetariáni si zde opravdu přijdou na své.

Jazyk

Úředním jazykem je hindština, vedlejším úředním jazykem pak angličtina. Po většinu času tvého pobytu na programu vystačíš s angličtinou, proto bys ji měl/a před nástupem na program ovládat co nejlépe. Kromě toho v Indii existuje 22 dalších jazyků, dodatkem indické ústavy vyjmenovaných jako tzv. národní jazyky. Různých mateřských jazyků a dialektů, používaných regionálně, jsou stovky.

Co je zahrnuto v ceně programu:

 • letenka
 • vyzvednutí na letišti
 • umístění do hostitelské rodiny
 • ubytování v hostitelské rodině
 • strava
 • nalezení vhodné školy
 • individuální kontaktní osoba pro studenta
 • komplexní zdravotní pojištění ve výši 500 000 – 1 000 000 USD
 • 24/7 podpora v naléhavých případech
 • zajištění změny hostitelské rodiny/školy v případě potřeby
 • asistence s přihlašovacím procesem
 • asistence s vyřízením víza
 • průběžná podpora od lokální AFS komunity
 • doprava na akce organizované lokální AFS komunitou
 • doprava do školy
 • školní pomůcky a materiály
 • předodjezdové soustředění v České republice
 • popříjezdové, kulturní, pololetní a závěrečné soustředění v Indii
 • soustředění po návratu do České republiky
 • zázemí celosvětové organizace s více než 70 lety zkušeností

Získej stipendium

V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.

Více informací

Časté otázky

V případě ročního programu v Indie je doporučována komunikativní znalost angličtiny.

Přihlas se a studuj příští školní rok
v Indii i ty!

.

Nezávazná přihláška

Průběh programu a návrat domů

10

Dobrovolnictví

Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…

Více informací
Tonnam-Tachawatanawisal2

Hostitelský program

Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…

Více informací
Guillaume Deperrois in France

AFS Alumni

Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…

Více informací

„………..!“

– ….., roční pobyt v Indii