Prozkoumej kosmopolitní hlavní město Tunis, starověké ruiny Kartága, muslimské a židovské čtvrti Jerby a pobřežní letoviska u Monastiru. Tunisko je známé svými zlatavými plážemi, slunečným počasím a cenově dostupným luxusem a přináší jedinečnou směs arabské a berberské kultury a vlivů. Tunisané rádi slaví stovky mezinárodních filmových, divadelních a hudebních festivalů, a to na národní, regionální i místní úrovni. Země je proslulá krásnou keramikou, železářstvím a mozaikami. Díky docházce na místní střední školu (vyučování v arabštině či francouzštině) a ubytování v hostitelské rodině, budeš mít jedinečnou příležitost zažít každodenní život v Tunisku, zdokonalit si angličtinu či francouzštinu a naučit se arabsky.

Do Tuniska můžeš odjet na:

Zajímá tě, jak studium střední školy v Tunisku probíhá? Poslechni si zkušenosti Sofii z Itálie.

Jazyk

Úředním jazykem je arabština a tuniská arabština, známá jako tounsi nebo derja, je národní odrůdou arabštiny a je používána veřejností. Francouzština se také hojně používá ve školství, tisku a v obchodě, přestože nemá oficiální status. Základní znalost angličtiny nebo francouzštiny bude na začátku výhodou a pomůže vám naučit se místní jazyk. Studenti mohou zaplatit poplatek za další hodiny arabštiny po škole nebo jako alternativu ke škole, zatímco AFS poskytne bezplatný standardní jazykový kurz pro samostudium.

Jídlo

Tuniská kuchyně je ovlivněna středomořskou kuchyní. Nejoblíbenějším tuniským pokrmem je kuskus, který se připravuje ze speciálně upravených zrn krupice, která se vaří v páře a podává se s masem a zeleninou. Tuniská strava zahrnuje zdravou dávku čerstvé sezónní zeleniny a ovoce, čerstvě upečený chléb, mléčné výrobky, olivový olej, mořské plody (širokou škálu ryb) a maso (obvykle drůbeží) a může být poměrně pikantní.

Prohlédnout programy – Tunisko