Tato středoamerická země se pyšní 3 000 let starou mayskou kulturou, nádhernými plážemi a vynikající kuchyní. Díky krásnému tropickému počasí jeho flora i fauna jsou mimořádně bohaté. Společenské akce a události jsou zpravidla spojeny s dobrým jídlem a skvělými nápoji. Místní lidé se s vámi vždy rádi podělí o svou kulturu, do které neodmyslitelně patří také tradiční honduraský tanec punta.

Honduraská mládež ráda tráví volný čas s rodinou. Pokud se neučí, na programu má nejspíše fotbal, basketbal nebo volejbal. Přátelé chodí společně do kina, cvičit do posilovny nebo posedět u šálku dobré kávy.

A photo posted by Anna (@koneva_) on

Hostitelská rodina & komunita

Vaše hostitelská rodina bude pravděpodobně žít v některé z předměstských oblastí Hondurasu. Honduraští rodiče jsou většinou starostliví a chovají se ke svým potomkům ochranářsky, zejména jde-li o dívky. Pamatujte na to a svoje plány, především odchody ven z domova, s nimi vždy předem konzultujte.

Jazyk

Úředním a hlavním jazykem je španělština, hodně lidí mluví také anglicky. Znalost španělštiny nebo angličtiny při příjezdu na program vám bude určitě užitečná. Dále pak AFS poskytuje jazykovou výuku.

A photo posted by Paolo Henrard (@paolohenrard) on

Strava

Honduraská kuchyně je vynikající, strava pestrá a chutná. V pokrmech nechybí kukuřice, fazole a rýže, oblíbená je tortilla (pšeničná placka), ovoce a mořských plodů je hojnost. Typickým jídlem, které si určitě zamilujete, je baleada, tortilla plněná smaženými fazolemi a dalšími ingrediencemi, např. sýrem.

Škola

Je zde množství různých škol, v nichž můžete být umístěni: soukromé i veřejné, zaměřené výtvarně, hudebně nebo technicky, existují dvojjazyčné školy a další. Školní rok má dva cykly: buď od února do listopadu, nebo od srpna do června. Vyučování trvá od 7 do 14 hodin. Všichni studenti nosí školní uniformy. Na školách je pestrá nabídka mimoškolních aktivit, mezi nimiž převažují ty s orientací na sport, hudbu a divadlo.

A photo posted by Maria Ciotti (@maria_ciotti) on

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.