Země proslavená svými deštnými pralesy, plážemi a městy plnými života. V brazilské populaci najdeme jak domorodce, tak obyvatele s portugalskými, jinými evropskými i africkými předky. Brazílie je domovem Karnevalu, světově proslulé oslavy s bezpočtem dalších paralelních festivalů, pouličních přehlídek a venkovních hudebních produkcí – něco, co ve světě nemá obdoby.

Společenský život brazilské mládeže představují vzájemné návštěvy o víkendech, stejně jako setkávání se v kavárnách a bistrech a v městských centrech. V průběhu roku se koná celá řada národních veletrhů a výstav, stojících za vaši návštěvu, včetně již zmíněného Karnevalu. Mnoho mladých po škole navštěvuje jazykové kurzy různých soukromých institutů, studují hudbu, věnují se výtvarnému umění nebo tanci. Školy samotné příliš možností k mimoškolním aktivitám nenabízejí na rozdíl od mnoha komunitních organizací. V nich se můžete zapojit jako dobrovolník, dozvědět se toho hodně o vaší komunitě a najít si kamarády. Sporty, mezi nimiž pochopitelně vévodí kopaná, jsou velmi populární jak mezi chlapci, tak mezi děvčaty.

Lidé Brazílie

Lidé v Brazílii jsou otevření a velmi vřelí.

Hostitelská rodina & komunita

Studenti AFS jsou umísťováni po celém území Brazílie, většinou v městských částech. Rodiče bývají starostliví až ochranářští, zejména pokud jde o dívky. Měli byste proto své hostitele průběžně informovat o svých plánech a aktivitách a konzultovat s nimi svá rozhodnutí. Nezapomínejte také pomáhat při domácích pracích.

A photo posted by Estefanía Chaile (@eschaile) on

View this post on Instagram

A post shared by ?Nana (@gluay_nanars) on

Škola

Navštěvovat budete soukromou nebo veřejnou střední školu. Vyučování probíhá ve dvou směnách: od 7 hodin do oběda, nebo od 13 do 18 hodin. Studenti navštěvují okolo deseti kmenových předmětů, které jsou povinné, k tomu přistupují předměty volitelné jako výtvarná výchova nebo vaření. Uniformy nevyžadují všechny školy, ale i pokud ano, uniformou jsou džíny a školní tričko.

Jazyk

Úředním jazykem je portugalština, při čemž anglicky rozumí skoro každý. Minimálně základní znalost angličtiny tedy určitě nebude na škodu. Nějaké formy jazykové podpory AFS se vám dostane před odjezdem, během prvních měsíců pobytu v Brazílii vám samostatné studium jazyka pomohou zařídit místní dobrovolníci.

View this post on Instagram

Meeting ?? #afseffect #afsbrazil

A post shared by Silvia Fresa (@silviafresa_) on

A photo posted by Barbara Miranda (@babsimi) on

Strava

Čas jídla je v Brazílii čas pro rodinu. Snídaně jsou lehké, zato obědy a večeře znamenají velká jídla a vydatné porce. Brazilská strava je poměrně těžká, najdeme v ní maso na grilu, rybu po africku, dušené kuře, bílou rýži, fazole a přílohu z maniokové mouky farofa. Jídla jsou většinou podávána s carne (hovězí) a rajčatovým salátem. Pestrá nabídka ovoce a zeleniny je k dispozici po celý rok.

AFS tě provede celým dobrodružstvím

Studuj v zahraničí s AFS – poznej sám sebe, získej nové přátele a jedinečné zážitky.

AFS program ti zajistí jedinečnou mezikulturní zkušenost. Zažiješ cizí zemi tak, jak ji jako turista nemáš šanci zažít! Vyzkoušíš si život s novou rodinou. Užiješ si odlišné tradice, pronikneš do jiného vidění světa, kultury, náboženství a důležitých témat, která hýbou světem. Získáš kontakty na své vrstevníky ze všech koutů planety a přátele na celý život. Pomůžeš tak vytvořit mosty mezi kulturami. Naučíš se nový jazyk, který je klíč k lidem, kultuře a novým zážitkům. Zjistíš nové věci o sobě a svém místě na světě. Získáš větší nezávislost a sebejistotu. Naučíš se, jak proměnit výzvy v cenné příležitosti a jak se o sebe postarat a neztratit se, ať jsi kdekoli. Studijní program je proložen orientačními setkáními AFS (před, během a po ukončení programu). Ta pomáhají provést tě všemi příležitostmi pro tvůj osobní rozvoj a poznání jiné kultury během tvého pobytu. Nadšení dobrovolníci, hostitelská rodina a celé osazenstvo AFS udělají vše pro to, aby se tvoje zkušenost s AFS stala mezikulturním dobrodružstvím, na které nezapomeneš.

Prohlédnout programy – Brazílie