Nezávazná přihláška – hostitelský program AFS

  • Protože v AFS věříme v osobní kontakt, po odeslání nezávazného formuláře se vám ozve jeden z našich zaměstnanců dle vámi preferované možnosti.
  • Zvolený časový horizont můžete v budoucnu změnit dle vašich možností a preferencí.

Studenti aktuálně hledající hostitelskou rodinu:

Studenti, kteří přijedou do České republiky již v srpnu 2024 a nyní hledají hostitelskou rodinu

Thajsko

Lise (1)

Pattharaphon (Yuti)

Yutimu je patnáct let, žije a studuje ve velkém městě v Thajsku, má starší sestru. S rodinou jsou si velmi blízcí a rádi spolu tráví volný čas. Yuti by se jednou rád stal programátorem. Momentálně ve škole studuje digitální inženýrství, které považuje zároveň za svůj koníček.

Click Here!

󠀠s󠀠s󠀠󠀠󠀠s󠀠-󠀠-󠀠-󠀠Click Here to Apply!-󠀠-󠀠-󠀠-󠀠-󠀠-󠀠
Chattawee

Chattawee (Jenny)

Jenny je patnáctiletá studentka z Thajska. Žije se svými rodiči a starší sestrou ve velkém městě, kde také studuje školu zaměřenou na anglicky jazyk. Se svými rodiči tráví hodně času u rodinných večeří a také cestováním. Nedílnou součástí její rodiny jsou dvě kočky, které miluje.

Okolí by ji popsalo jako velmi přátelskou, empatickou, vnímavou a vůdčí osobnost. I z tohoto důvodu by se chtěla stát psycholožkou a pomáhat ostatním. Mezi její záliby patří cestování, literatura, kinematografie a nově začala hrát na housle.

Česko bylo její první volbou díky bohaté kultuře a krásné přírodě. Od programu očekává poznání nové kultury a lidí, těší se na místní jídla. Ráda by se naučila česky. Chce také přivézt část své kultury do Česka a obohatit tak své okolí. Doufá, že se osamostatní a výměna ji přinese mnoho nových zkušeností. Jenny přijede na deset měsíců. 

Ramipadar

Ramipadar

Patnáctiletá Ramipadar žije ve velkém městě v Thajsku se svou matkou. Rodiče jsou rozvedení, ale svého otce a staršího bratra často navštěvuje.

Ráda se zapojuje do nejrůznějších školních aktivit. Ve volném čase ráda zpívá, chtěla by se stát zpěvačkou. Hraje rugby a ráda tančí.

Byla na programu také na Novém Zélandu. Od programu v České republice očekává, že se naučí nové věci, pozná nové lidi a těší se na nové zážitky.

Chile

Monserrat (1)

Monteserrat

Patnáctiletá Monteserrat žije se svou matkou, starší sestrou a mladším bratrem ve větším městě v Chile.

Mluví anglicky a učí se česky. Ve volném čase ráda jezdí na koni a tráví čas s rodinou a přáteli. V budoucnu by se chtěla stát veterinářkou. V Česku by ráda poznala nová místa, novou kulturu a zkusila jídla, které nikdy nejedla. Chtěla by si tu najít kamarády.

Japonsko

Kasugo

Kasuga

Kasuga žije se svými rodiči poblíž velkoměsta v Japonsku, je jí patnáct let.

Zajímá se o vesmír, po studiích by chtěla pracovat v organizaci věnující se právě vesmíru a životu ve vesmíru.

Ve volném čase poslouchá hudbu a čte knihy. Její nejoblíbenější knihou je manga s názvem Space Brothers, která se zabývá vesmírnou tématikou.

Hovoří anglicky a momentálně se začíná doma v Japonsku učit česky. Sama sebe vidí jako zábavnou, chytrou a trochu stydlivou. Ráda tráví čas s kamarády a  rodinou, se kterou má velmi blízký vztah.

Českou republiku si vybrala, protože je to krásná země, zajímá ji česká kuchyně a tradice. Chce poznat rozdíly mezi Japonskem a Českou republikou. Do České republiky přijíždí na desetiměsíční program.

Tanut (1)

Tanut

Sedmnáctiletý Tanut žije ve velkém městě se svou matkou a nevlastním otcem. Má také staršího bratra a sestru, kteří jsou již dospělí a s rodinou už nebydlí.

Ve škole velmi vyniká. Nejvíce ho baví angličtina a počítače. Mluví anglicky, a učí se německy a čínsky.  Ve volném čase hraje rád kreslí, nyní se začíná zajímat také více o hudbu.

Od programu v České republice očekává, že pozná nové lidi, vytvoří si báječné vzpomínky, pozná novou kulturu a naučí se nový jazyk. Rád tráví čas se svou rodinou a kamarády.

Emm

Emm

Emm je patnáct let, žije s rodiči, třemi sourozenci a psem poblíž velkoměsta.

Ráda tráví čas s rodinou a užívá si chození do školy s kamarády. Moc ji baví hudba. Zpívá, hraje na tradiční japonský nástroj Koto, nebo jen poslouchá písničky. Také si ráda zahraje basketbal. O Emm kamarádi říkají, že je velmi přátelská, otevřená a vždy usměvavá.

Těší se, že si program v České republice užije, najde si spoustu kamarádů a naučí se česky. 

Antonio (2)

Sara

Šestnáctiletá Sara žije s rodiči a mladší sestrou ve velkém městě ve středním Japonsku.

Zatím ještě netuší, jakou práci by v budoucnu ráda dělala, ale chtěla by pracovat v zahraniční organizaci. Ve volném čase ráda sleduje filmy a anime, sportuje, věnuje se kaligrafii a zpívá. Hovoří anglicky a začíná se učit česky.

Českou republiku si vybrala, protože má ráda přírodu, ráda by se naučila česky a poznala nové přátele.

Lidé z jejího okolí ji popisují jako zodpovědnou, extrovertní a přátelskou. Ráda chodí na kávu nebo na karaoke s přáteli a rodinou, se kterou má blízký vztah. Do České republiky přijíždí na desetiměsíční pobyt.

Minato 2

Minato

Minato je patnáctiletá studentka z japonského většího města, kde žije s rodiči a mladší sestrou. Rodina ji popisuje jako introvertního extroverta.

Ve volném čase ráda kreslí a kresbu by chtěla později i studovat na vysoké škole. Bydlí nedaleko hor a velmi ráda lyžuje, baví ji také volejbal.

Studovat v zahraničí byl odjakživa její sen. Ráda by v Česku navštívila památky, muzea a pokračovala v kreslení. Minato v České Republice zůstane deset měsíců.

Hikari 2

Hiraki

Šestnáctiletá Hikari žije ve větším japonském městě se svými rodiči a starší sestrou.

V budoucnu by se ráda stala se doktorkou. Po absolvování střední školy by se ráda přestěhovala do Česka, kde by chtěla studovat medicínu na vysoké škole a následně tu i pracovat. 

Ve volném čase čte knihy, poslouchá hudbu, sleduje filmy, chodí na procházky a sleduje baseball. Také ráda tráví čas s rodinou a přáteli. Hovoří anglicky a učí se česky.

Českou republiku si vybrala, protože by ráda poznala zdejší kulturu a našla si nové kamarády.

Itálie

Lorenzo

Carlo

Carlovi je patnáct let a pochází z jihu Itálie, žije v malém městečku. Do České republiky přijíždí na deset měsíců a velmi dobře ovládá angličtinu.

Carlo má tři bratry, je milý a samostatný. Ve škole ho nejvíce baví biologie, které by se chtěl věnovat i v budoucnosti. Důležité jsou pro něj vztahy s rodinou a přáteli. Rád chodí do posilovny a na výlety s pejskem. Carlo také rád vaří a objevuje a zkouší nové recepty. 

Na programu by rád poznal českou kulturu, naučil se nový jazyk. Chtěl by si najít nové kamarády a objevit novou perspektivu. 

Adele 2

Adele

Patnáctiletá Adele žije s rodiči a starším bratrem poblíž velkého města v Itálii.

Mluví anglicky a francouzsky a v budoucnu by ráda studovala na chemické vysoké škole. Chemie, fyzika a biologie jsou její oblíbené předměty ve škole. Největší vášní Adele je hudba, sama již několik let hraje na klavír. Má ráda zimu, jezdí na snowboardu a na bruslích. Ráda také fotí, baví ji zachycovat hezké okamžiky a to zejména při cestování. Ráda tráví volný čas s rodinou a přáteli. Lidé z jejího okolí ji popisují jako přátelskou a zodpovědnou.

Českou republiku si vybrala, aby poznala novou kulturu, ráda by se naučila česky. Chce zjistit, jak jí jde učení nových věcí a ráda by se věnovala osobnímu rozvoji. Do České republiky přijíždí na deset měsíců. 

Hostitelský program AFS – Staňte se hostitelskou rodinou.

A

Šestnáctiletá Agata žije v Itálii ve velkoměstě. Volný čas ráda tráví s kamarády a s rodinou, má dva mladší sourozence.

Kromě angličtiny, kterou se učí od dětství, si osvojuje francouzštinu, řečtinu a latinu. Latina a angličtina zároveň patří mezi její oblíbené předměty, celkově je humanitně zaměřená. Ve škole má skvělou partu několika blízkých kamarádů, ale rozumí si i se zbytkem třídy. Stala se prezidentkou třídy a prostřednictvím této role se snaží tvořit inspirující školní prostředí pro studenty i pedagogy. V budoucnu by chtěla studovat práva nebo medicínu, a stát se dermatoložkou nebo logopedkou.

Agata je skautkou, od dětství hraje tenis a učí se na kytaru, hraje v kapele. AFS programu se chce zúčastnit, protože má ráda cestování, chce se naučit jazyk a poznat nové lidi. Věří, že nové obzory a názory ji obohatí.