Získej částečné stipendium a studuj od září 2025 na střední škole ve Německu. Díky ubytování v hostitelské rodině poznáš místní kulturu, naučíš se plynně německy a navážeš nová přátelství. Stipendium bude uděleno díky dlouhodobé spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti.

Termíny přihlášení do výběrového řízení a informace o samotném řízení zde zveřejníme v září 2024.

.Výše stipendia

Délka programu Poplatek se stipendiem Poplatek bez stipendia Výše stipendia Počet míst
10 měsíců
3 měsíce
  • Výběrové řízení proběhne_________________
  • Místo konání: _________________________
  • Přesný začátek bude upřesněn dle počtu účastníků.
  • Odhadovaná doba trvání výběrového řízení jsou tři hodiny.
nemecko_nahled_zeme_2023

Přihlášení o stipendium

Pokud tě zaujalo letošní stipendium, nezapomeň se přihlásit do neděle 26. listopadu.

Kontaktní formulář nalezneš zde:
nástěnka

Letáček ke sdílení

Rádi byste informaci o stipendiu rozšířili ve škole, zájmové skupině nebo mezi známými? Stáhněte si letošní verzi letáčku v PDF formátu pro jednoduchý tisk či nasdílení.

Stáhnout leták na nástěnku:

Otevři si své dveře do světa

Jít studovat do zahraničí v jakémkoliv věku vyžaduje obrovskou odvahu. I když to má být „jenom k sousedům”. Nese to s sebou – jako všechno – spoustu krásných věcí i spoustu náročného, což třeba nemusí být na první pohled znát. Pro mě je to ale stejně jedno z nejlepších rozhodnutí, která jsem kdy v životě udělala. A postupně zjišťuji, že to je mnohem víc právě pro to abstraktní, než pro to, co je vidět. Jsem sebevědomější, samostatnější, ale hlavně odhodlanější něco doopravdy měnit. To aby ty moje abstraktní myšlenky dostaly reálnou podobu. Aby se Česko, které je pro mě skutečným domovem (a za tohle zjištění vděčím rovněž programu), stalo domovem ještě domovitějším, takovým, jaký má domov skutečně být – tolerantním, respektujícím a podporujícím všechny, kteří ho takovým dělat chtějí. Ať už jsou odkudkoliv.

– Amálka  T., tříměsíční stipendijní program v Německu 2021/2022

Chcete zjistit, jaké jsou podmínky přihlášení a co konkrétně od studijního programu v Německu očekávat? Nenechte si ujít možnost online informačního setkání ___________________, kde zodpovíme veškeré dotazy a kde budete mít možnost poznat studenty, kteří stipendium získali v předchozích letech.