Vydej se vstříc jedinečnému dobrodružství, poznej kamarády z celého světa a prožij nezapomenutelné okamžiky. Studuj střední školu v zahraničí, zamiluj si místní kuchyni a zjisti, jak se žije jinde.

Částečné stipendium Destination Unknown lze získat na semestrální nebo tříměsíční studijní program ve školním roce 2024/2025 do těchto destinací: Brazílie, Čína, Egypt, Guatemala, Kolumbie, Indie, Itálie, Irsko, Lotyšsko, Litva, Malajsie, Mexiko, Panama, Paraguay, Peru, Řecko, Thajsko a Turecko.

Našlápni si do budoucna! Přihlášky prodlužujeme do 22. února 2024!

Stipendijní program Destination Unknown

Výše částečného stipendia:

  1. místo: 110 000 Kč
  2. místo: 90 000 Kč
  3. místo: 70 000 Kč

O umístění uchazečů a uchazeček rozhodnou souhrnné výsledky výběrového řízení. Udělené částečné stipendium bude odečteno od ceny standardního poplatku za studijní program. Kompletní seznam destinací s poplatky nalezneš skrze tento online dokument. 

Udělení stipendia konkrétnímu uchazeči/uchazečce a výběr země je v pravomoci AFS, která si vyhrazuje právo své rozhodnutí kdykoliv změnit nebo zrušit. Uchazečům nevzniká právní nárok na stipendium.

  • Výběrové řízení proběhne v pátek 23. února 2024 v 13:00 hod.
  • Místo konání: Marianeum Hotel a školicí středisko, Máchova 571/7, Praha – Vinohrady.
  • Prosíme účastníky, aby se dostavili s předstihem alespoň 15 min před začátkem výběrového řízení.
  • Odhadovaná doba trvání výběrového řízení jsou tři hodiny.
42454419404_b7186ef96e_o

Přihlášení o stipendium

Pokud tě stipendium zaujalo, nezapomeň se přihlásit do čtvrtka 22. února.

nástěnka

Letáček ke sdílení

Rádi byste informaci o stipendiu rozšířili ve škole, zájmové skupině nebo mezi známými? Stáhněte si letošní verzi letáčku v PDF formátu pro jednoduchý tisk či nasdílení.

Stáhnout zde

Otevři si své dveře do světa

„Jít studovat do zahraničí v jakémkoliv věku vyžaduje obrovskou odvahu. Nese to s sebou spoustu krásných věcí i spoustu náročného. Pro mě je to ale stejně jedno z nejlepších rozhodnutí, která jsem kdy v životě udělala. Jsem sebevědomější, samostatnější, ale hlavně odhodlanější něco doopravdy měnit. Aby se Česko, které je pro mě skutečným domovem (a za tohle zjištění vděčím rovněž programu), stalo domovem takovým, jaký má domov skutečně být – tolerantním a podporujícím pro všechny.“

– Amálka  T., tříměsíční stipendijní program v Německu 2021/2022

Chceš zjistit, jaké jsou podmínky přihlášení a co konkrétně od stipendijního programu Destination Unknown očekávat? Nenech si ujít možnost informačního online setkání ve čtvrtek 25. ledna od 18:00, kde zodpovíme veškeré dotazy a kde budeš mít možnost poznat studenty a studentky, kteří na AFS programy vyjeli v předchozích letech.